Výražka nebo ekzém u půlroční?

215
5.5.16 11:59

Vyrážka nebo ekzém u půlroční?

Ahoj, mám dcerku (za pár dní 6 měsíců). Od narození má vzadu na hlavě pod těma nejspodnějšíma vláskama červený flíček, doktorka říkala, že je to normální a miminka to mají. Cca kolem 2 měsíce měla šupinky suché kůže ve vláskách na který jsme dostaly Excipial. Doktorka mi řekla, že jí tím můžu máznout i tu suchou kůži na tvářičkách (proto si pamatuju kdy se to objevilo). To na těch tvářičkách se postupně objevovalo někdy míň někdy víc, já tomu nevěnovala pozornost, protože jsem měla za to, že je to opravdu jen suchá kůžička a občas to mázla. Teď se jí to ale zase docela vybarvilo dočervena a já si všimla, že asi tak týden si škrabe ten flíček vzadu pod vláskama, ze kterého se udělalo spoustu malých flíčku (prostě jako vyrážka) a tak mě napadlo jestli to nemá nějakou souvislost nebo jestli to dokonce nemůže bejt nějakej ekzém. :think:
Podotýkám, že to na těch tvářičkách jí nesvědí, jen to vzadu na hlavičce. Dětská to určitě na některý z dalších prohlídek viděla a nic neříkala, proto nevím jestli to mám řešit a letět na kožní. :nevim:

Příspěvek upraven 10.03.17 v 16:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6203
5.5.16 12:04

@Kubido to znamínko pod vlasama má dcera taky, moc to nezmizelo (budou ji 2roky), ale zarostlo to vlasama, tak se to neřeší. Nic jsem s tím nedělala, nemazala. Myslím, že ji to lechta, jak ji to mazes a lepí se k perine/triků atd. Vyprdla bych se na to. Doteď ji to nedrazdilo, ne? Ty tváře nevím, nemůže to mít že sluníčka? Novyho jídla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
5.5.16 12:13

@svatecnice
Doktorka právě říkala, že to děti mají a že to ani většinou nezmizí, ale nikdo o tom neví, tak jsem si toho nevšímala. To pod vláskama jsem právě nemazala, to si začala drbat sama od sebe a když jsem na to koukla, tak už to bylo mnohem větší, rozlezlejší. Občas jí máznu jen ty tvářičky, ty má opravdu suché, to pod vláskama nemá.
Ze sluníčka nevím, objevilo se to v lednu, to byla tak max v kočárku a tou dobou plně kojená. Teď občas dokrm UM, ale ani po něm se to nijak nemění, tak vážně nevím. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6203
5.5.16 12:31

@Kubido a čím mazes ty tváře? Zkus něco pro ekzematiky. Hodně chválena je od A dermy Exomega emoliencni krém/mléko. Je to z ovsa. Dceři to nepomohlo (je tezkej atopik), ale ostatním dětem celkem jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6203
5.5.16 12:32

@Kubido než se dostaneš na kožní…navíc stejně ti řeknou mazat, mazat, mazat. Blbý jsou ty opalovací krémy, ty s filtrama, jak je pak dítě modrý/bílý strašně vysusujou, což je pro ekzém (nebo jinou vyrážku) blbý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat