Vyrážka po Penicilinu u dítěte?

11
25.6.13 14:22

Vyrážka po penicilinu u dítěte?

Chtěla bych se zeptat, syn dostal poprvé antibiotika spen bere je třetí den a hlavně na nožičkách a zadečku se muá udělala vyrážka, taková červená krupička, vřídečky…ráno to měl míň, doktorka řekla, že by to mohlo být po tom, ale že to ještě necháme. nyní to má vís, nožičky kropenaté od vyrážky a chodidla, zadeček, taková krupička, vřídky…měl jste někdo takovou reakci, nebo to je něco jiného?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
myšanda26
25.6.13 14:28

Syn měl taky takovou vyrážku jako malý. Měla jsem ho někde vyfoceného, ale už je to tak 7 let a nemůžu to najít. Jak píšeš, drobná nesvědivá vyrážka po celém těle. Bylo to po Ospenu, nevím jestli je to totéž, ale je to taky penicílín. Doktorka nám na to dala pár kapek zyrtecu a do půl dne vyrážka slezla. Není to velký problém, jen vždycky hlásím že je na ospen alergický a místo penicilínu dostává ampicilín.

  • Citovat
  • Nahlásit
3409
25.6.13 14:28

Tak za to „ještě to necháme“ bych dr nakopala do… být tebou hned zítra jdu k dr a vyžaduju jiné antibiotika(ne penicilinové!)pokud je reakce na atb měly by se hned změnit…já manžel i syn máme reakci a když syn začal krupičkovaťět po atb v 6měsících volala sem dr. a měli sme okamžitě přijet na kontrolu, změnu atb a napsání fenistilu(proti alergické reakci a svědění)

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2574
25.6.13 14:29

Chytrá paní doktorka! Pokud to má ještě víc a začalo to dnem, kdy atb začal brát, rozhodně bych trvala na vysazení. Pokud nechceš, aby se rozvinul anafylaktický šok. Samozřejmě může být vyrážka i z něčeho jiného, ale i tak bych to neriskovala.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3409
25.6.13 14:30
@myšanda26 píše:
Syn měl taky takovou vyrážku jako malý. Měla jsem ho někde vyfoceného, ale už je to tak 7 let a nemůžu to najít. Jak píšeš, drobná nesvědivá vyrážka po celém těle. Bylo to po Ospenu, nevím jestli je to totéž, ale je to taky penicílín. Doktorka nám na to dala pár kapek zyrtecu a do půl dne vyrážka slezla. Není to velký problém, jen vždycky hlásím že je na ospen alergický a místo penicilínu dostává ampicilín.

tak manžel třeba byl den s takovou vyrážkou a druhý den ho vezli do nemocnice a byl tam tři týdny…od té doby reakce na léky nepodceňuju a atb se pokud možno vyhýbáme obloukem

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7369
25.6.13 14:33

@Veendulka - kluk mel po Ospenu v roce vyrazku, presne jak pises, ale myslim na brise. Mel to asi od 4.dne. Paty jsem sla k dr, ta mu zy atb vysadila a jeste mi vynadala, ze uz je nemel brat. Krk mel cisty, tak to riskla, ale angina se mu vratila a celkem hnusna. Pak dostal jiny atb a ok. Ospen mu zkusila dat asi za 3 roky a uz s nim problem nemel.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
myšanda26
25.6.13 14:37
@cizova píše:
tak manžel třeba byl den s takovou vyrážkou a druhý den ho vezli do nemocnice a byl tam tři týdny…od té doby reakce na léky nepodceňuju a atb se pokud možno vyhýbáme obloukem

Doktorce jsem tehdy volala hned, ona byla zrovna po návštěvách a do půl hodinky byla u nás doma a rovnou mu přivezla jiné léky. Následky to nemělo žádné a problém to není, protože jsou i jiná antibiotika než penicilín. Atb se občas vyhnout nedá. Syn má naštěstí imunitu docela dobrou ale anginou mi onemocní každý rok v červnu. Atb jednou za rok není žádná katastrofa.

  • Citovat
  • Nahlásit
11
25.6.13 14:38

No a myslíte, že mám dát další dávku?.A zítra k dr, dnes už tam není. Nebo radši nedat? Asi dám fenistil, tím nic nezkazím, že jo?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2574
25.6.13 14:40

@Veendulka fenistil a žádná další dávka atb

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
myšanda26
25.6.13 14:41

Další dávku bych nedávala. Zkus zavolat na dětskou pohotovost, tam ti poradí.

  • Citovat
  • Nahlásit
3409
25.6.13 14:44

Já osobně bych nedala a šla zítra k dr…ale záleží co má za nemoc…nedala si mu třeba čaj s citronem? nebo nějaké kyselejší ovoce(jahody např.)? citrusy se nemají dávat vůbec k penicilinu a ostatní ovoce jen s opatrností

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35045
25.6.13 14:44

Syn měl podobnou reakci na Augumentin v 18 měsících.
ATB na pohotovosti okamžitě vysadili, ale jiná za ně nedostal :nevim: Alergie na peniciliny mu prokázaná nebyla, po jiných penicilinových ATB se mu nic nestalo, Augumentin mu od té doby nikdo nepředepsal, je mu 7 let. ATB potřebuje málokdy(jednou do roka),ale když už, tak většinou mívá rozvinutou angínu a doktorka nechce dělat pokus - omyl, potřebuje, aby to okamžitě zabralo.

Dr. říkala, že konkrétně v Augumentinu je plno dalších látek, na které může být reakce.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3409
25.6.13 14:46
@myšanda26 píše:
Doktorce jsem tehdy volala hned, ona byla zrovna po návštěvách a do půl hodinky byla u nás doma a rovnou mu přivezla jiné léky. Následky to nemělo žádné a problém to není, protože jsou i jiná antibiotika než penicilín. Atb se občas vyhnout nedá. Syn má naštěstí imunitu docela dobrou ale anginou mi onemocní každý rok v červnu. Atb jednou za rok není žádná katastrofa.

jo to určitě nejsou já při porodu dostala dávku jak pro koně :lol: jako pokud jsou nutné(u angíny a podobných) tak určitě se jim nevyhýbám ale na rýmu a podobné(jak mají někteří dr ve zvyku :cert: ) bych si je vživoťe nenechala napsat

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3409
25.6.13 14:48

@Jana206 jj já mám taky na augmentin(zvracení a mdloby) manžel po nich skončil v nemocnici(ale pak mu našli alergii na penicilin všeobecně) a syn má taky přímo na penicilin

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13827
25.6.13 14:49

Dcera se po něm osypala, dr. nakázala okamžitě přestat brát!! U upozornila mě, že na to vždy ostatní lékaře musím upozornit!

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat