Vyrážka - pupínky na tvářičkách

22
20.7.13 17:14

Vyrážka - pupínky na tvářičkách

Ahoj, potřebovala bych poradit. Mám šestiměsíčního syna, který má od druhého měsíce na tvářích vyrážku - červené pupínky, na dotek horká kůže. V nemocnici na kožním jsme dostali Fucicort. Vyzkoušela jsem potom na tváře snad všechny mastičky, ale nic jiného nezabralo, jakmile přestanu mazat Fucicortem, do druhého dne má pupínky znova. Kůži má potom čím dál tím horší a i dost vysychá, ale když třeba 5 minut brečí, tak mu na nich stojí kapičky vody. Když mu je večer myju vodou, mám pocit že už to má skoro do živého. Náš kožař mi řekl ať používám Leniens (která vůbec nezabírá) a tolik to neřeším. Ale nedá se to neřešit, protože během tří dnů má na tvářích horké červené koláče, které vypadají prostě strašně. Prosím, poraďte mi, co by mohlo pomoci, kromě Fucicortu protože tím se může mazat občas. Také mi nikdo nevysvětlil co to na těch tvářích vůbec má. Velmi Vám děkuji za pomoc Linda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
20.7.13 17:21

Bohuzel neporadim s lecbou, ale poradim jit za jinym lekarem. POkud je to v takove fazi, tak na „nereste to“ vyletim z kuze…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439
20.7.13 17:21

Zkus Fungicidin, je to bez předpisu a stojí asi 60 Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.7.13 17:29

Nemá seboreu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
20.7.13 17:49

Myslím, že na seboreu to nevypadá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11692
20.7.13 19:08

Ano šla bych za jiným odborníkem, to není možné, že s tím nic nedělá…Bolí ho to? :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8818
20.7.13 19:43

@Litra ahojda - mě to příjde jako seborea. Dcera měla novorozenecké akné a z toho to přešlo na seboreu. Na jedné tváři má sytě rudou mapu suché kůže s viditelnými pupínky, na druhé tváři to má rozlezlé. Zkusila jsem taky kde co a tak nějak nepomáhalo vůbec nic. Tak mi tchán podal obyčejnou propolisovou mast a na jedné tváři to už nemá a na té druhé, co je ta velká mapa, tak vidím jak se redukuje. Nevím, zda je to mastí, nebo se to hojí „samo“ měla k tomu až šupinkovatou kůži na hrudníku a strupy ve vlasech. Strupy už jsou minimum a suchá kůže na hrudníku taky zmizela. Jestli chceš, hodím ti sem zítra foto té tváře - jestli to náhodou není ono ;) A mohla bys sem dát fotku té vyrážky - ono se blbě reaguje, když to člověk nevidí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
20.7.13 20:05

Snažila jsem se to teď vyfotit, nevim jestli z toho něco poznáte. Každopádně ten velkej flek na té druhé fotce, tak to je jizva po neštovicích, aby vás to nemátlo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8818
20.7.13 20:19

@Litra vypadá to přesně tak, jak to má dcera. Zkus ten propolis nebo mast s canabisem (já mám teda domácí) - doufám že mě tu někdo nenahlásí že pěstuju drogy :mrgreen:, sem tam to natřu Atodermem od Biodermy, nebo od Biodermy Cicabio - je jsou to drahé přípravky a mám je doma náhodou. Tak pevné nervy v boji s vyrážkou :kytka: Ono to člověku příjde hrozně líto, když to má dítko v obličeji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Phe23
20.7.13 20:30

@Litra Z fotky to moc vidět není, ale napadá mě, jestli to není atopický ekzém? Když mastičky nezabírají. Pokud by to byl atopický ekzém, tak stačí vysledovat na co dítě reaguje. Kojíš? Může to být mléko a mléčné výrobky, nebo čokoláda, sója, různé alergeny. Lepší se mu ten ekzém někdy?

• Nahlásit
  • Citovat
22
20.7.13 20:32

Nejhorší je neustále poslouchat od všech příbuzných jak to má hrozný, jak mu ty tváře brzo upadnou a já nevim co všechno. Dost mu to ale mokvá, vám taky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
20.7.13 20:36

Je na UM, přikrmovaný od začátku, plně od třetího měsíce, moje mlíko stálo za prd. Zabírají jenom ty kortikoidy. Já mám pocit, že ta doktorka v nemocnici říkala něco o tom, že je to bakteriálního původu. Ale netuším co s tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
20.7.13 21:20

Tak přesně tohle má můj prcek, taky cca od dvou měsíců a dva doktoři nám diagnostikovali atopický ekzém. Dnes je mu 10 měsíců a trápíme se s tím pořád. Hodně nám zabírá domácí konopná mast z bambuckého másla (vařím si jí sama),ale vždy se to vrátí. Teď mám objednané Colostrum a Aloe veru od LR a začínáme léčit zevnitř. Vždy to má příčinu někde uvnitř těla, bohužel mastičky to nevyléčí. A vše co mi předepsali doktoři tak nic z toho nezabralo, pouze kortikoidy, ale těm se už vyhýbám velkým obloukem. Veškerý informace jsem si musela dohledat sama, doktoři nic nevysvětlí, pouze mi řekli, že do dvou let to zmizí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
20.7.13 21:25

Mě nejvíc s.re, že mi už dva doktoři řekli, že to nemám řešit a ať to nehrotím. Z toho by mě kleplo :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Phe23
20.7.13 21:29

@Shellyss A zkoušeli jste vysadit alergeny? Nám hodně pomohl tenhle seriál o atopickém ekzému

http://www.proalergiky.cz/…nove-alergie

Jinak ano, říká se, že znečištění střev se projeví na kůží. Tak pomáhá očistit tělo a posílit imunitu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama