Vyrážka, suchá kůže, alergie nebo lupenka?

157
17.1.21 19:33

Vyrážka, suchá kůže, alergie nebo lupenka?

Zdravím máte zkušenosti nekdo prosim se suchými flíčky po těle dítěte? Myslim ze něco podobneho měla už před rokem. Teď to má ale hodně. Dcera 2,5 roku. Přikládám fotky. Nevím jestli to může být zimou, nebo reakce třeba na prášek (dcery termo peru v prasku na funkcni obleceni), nebo na sprchac, nebo lupenka? Meli vaše deti neco podobného? Z čeho to bylo? Obvodak mi tenkrat řekl mazat, ale to ji mažeme večer po koupání. Vydala bych se ke kožní, ale máme ji 70 km od domova v Praze a kojim takze to je tahnout obe deti a pak je tahnout v mhd a to se mi ted v tyhle covidovy dobe moc nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
110
17.1.21 19:40

Dcera 16 měsíců má úplně to stejné, taky vůbec nevím z čeho to může být :nevim:… V pátek jdeme na očkování tak se chci zeptat doktorky co na to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6957
17.1.21 19:47

@NoName88 u syna teda 5 let který má po lýtkách fleky suché které svědí a jeden takový flíček suchý červený má nad loktem.
Jedeme na odběry na podezření celiakii. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
17.1.21 19:47

@lucka456
Date mi prosím vědět co vám řekla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
17.1.21 19:48

@Jannys
U nas to nesvedi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
17.1.21 19:52

Dcera 16 měsíců má to stejné, měla to i vloni v zimě. Doktorka nám řekla, že je to nějaká,, zimní" vyrážka a na jaro to změnou počasí zmizí. Snažím se pořád promazávat.
Vloni to zmizelo a objevila se zase až se zimou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19069
17.1.21 19:52

Lupenka nebo atopický exém. Je potřeba to urychleně řešit. Proč jsi po prvním výsevu nebyla u lékaře? Čím déle tohle necháš bez léčby, tím déle a hůře se toho bude dítě zbavovat. Než se dostanete k lékaři, tak je dobrý to mazat sádlem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
17.1.21 19:56

@Janli
Kožní už to viděla loni, ale měla to min dostali jsme nějakou mast namichanou v lekarne, to jsem ji tim namazala teď, přes jaro a leto byl klid objevilo se to zas až teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2638
17.1.21 19:56

Muj 13 měsíční má atopický ekzém, ve čtvrtek jsem s nim byla u Mudr, takže novinka. Suchá kůže vsude. Dostali jsme olejovou koupel a tri masti z lékárny. Ja sama mam lupenku, teda diagnostikovanou, projevuje se velmi zřídka a mírně. Lupénka jediná prý se dělá i ve vlasech. Zasla bych k Mudr., na co chceš čekat… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
17.1.21 19:57

@Lela2
To je právě i u nás jen v zimě přes leto to vůbec neměla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2638
17.1.21 19:59
@NoName88 píše:
@Lela2
To je právě i u nás jen v zimě přes leto to vůbec neměla
Malý to mel po narození, pak byl klid. V zimě je to vždycky horší. Na netu je spousta informací. ;)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
17.1.21 20:11

@NoName88 určitě napíšu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19069
17.1.21 20:15
@NoName88 píše:
@Janli
Kožní už to viděla loni, ale měla to min dostali jsme nějakou mast namichanou v lekarne, to jsem ji tim namazala teď, přes jaro a leto byl klid objevilo se to zas až teď.

K lékaři je potřeba jít okamžitě, nechat dítě s takovou vyrážkou bez vyšetření lékařem není normální, to se na mě nezlob. Mast ti na ti může napsat i dětská lékařka a kožního snad v okolí máte taky. Nechápu, proč by jsi měla jezdit sedmdesát kilometrů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
17.1.21 20:21

U nás má malá atopický ekzém. Já i manžel jsme atopici, takže žádné překvápko. Od doktorky má malá předepsané různé masti a krémy, nicméně pomohla jí pouze měsíčková mast a moje dieta (je kojená, takže to má z mého jídla). Nejím brambory (resp. obecně jsem omezila až úplně vynechávám všechnu jarní zeleninu a jablka) a hodně omezuju mléko a sladké. Zlepšení nastalo hned po 3 dnech (ekzém se projevuje cca po 3-5 dnech od snědení nevhodných potravin).
Nicméně chce to se poradit s doktorkou, třeba to u vás bude něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
20.1.21 22:02

Můj syn -17 měsíců má něco podobného. Důležité pro dg. je, zda výrazka svedi ci nikoli…Alergicka a atopicka ložiska jsou obvykl bez léčby dost svedi. Pokud to nesvědí, je dost velka pravděpodobnost, ze se jedna o virovou infekční chorobu, ktera se jmenuje pithyriasis rosacea. Objevuje se casto po nejakem imunitním oslabení (u nas po rýme). Vetsinou to zacne jednim vetsim červeným flickem suché pokozky a pak se objevi dalsi menší fleky. Taky je typické, ze ty větší blednou od stredu. Specifická léčba na to neni, spis se doporučuje méně koupat, pomáhá pít rakytnikovy ci sipkovy caj, davat na to zabaly z pohanky nebo zelí. Zmizet by to melo bez léčby do 1 az 2 měsíců (U nas to po měsíci porad nemizi).Ale jestli to svedi, nebo k tomu má i jine obtíže, tak návštěva doktora je potreba…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat