Vyrážka - téměř 3 měsíční miminko

• Fotoalbum (3)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.10.21 14:37

Vyrážka - téměř 3 měsíční miminko

Nevíte co by to mohlo být (foto)? Ráno to ještě neměl, všimla jsem si toho až cca před hodinou při převlekání. První co mě napadlo byla alergická reakce ale nic nového jsem nejedla (kojím) na co by mohl mít alergii. Ještě mě napadlo jestli to nemůže být reakce na očkování Hexacimou. Ale na tom byl v pondělí, tak se mi to moc nezdá. Potničky bych asi vyloučila úplně. Dr. zavolám v pondělí, pokud to nezmizí.
Jinak se omlouvám za kvalitu fotek, malej se pořád kroutil.

Anonym chodí jsem švagrová a všechno hnedka slepičí tchyni.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
697
16.10.21 16:20

Kvalita fakt spatna… Ale takhle podobne u nas vzdy vypada nejaka alergicka reakce… Nebo to muze byt i pokud byl spoceny… Zkusila bych maznout zinkovou masti nebo necim podobnym… Pokud svedi, tak mozna kapky fenistil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.21 17:42

@Neuz Já vím, nešlo mi to vůbec zaostřit :? Mě to taky přijde jako alergická reakce ale vůbec nevím na co, opravdu jsem nejedla nic nového, prací gel i aviváž používám taky pořád stejné a na to očkování to je asi blbost. Nevim o tom že by se zpotil. Sice jsem mu dala teplé pyžamko na noc ale to by měl už ráno. Asi ho to nesvědí, chová se normálně, není nijak nevrlej nebo tak, to by asi byl kdyby ho to svědělo.
Zkusím zavolat v pondělí dr. teda snad to do té doby zmizí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.21 17:45

@Neuz teď mě vlastně došlo že jsem si včera dala perník, takový ten s jahodovou náplní. Myslím že se jmenuje nějak jahodový dortík. Ale ten už jsem jednou měla a všechno v pořádku. Vím že jahody jsou alergení ale když mu na poprvé nic nebylo :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
697
16.10.21 18:43

Alergie se nemusi projevit napoprve, ale az po delsim podavani… U nas z kraje taky nebyla alergie na spoustu veci, ale cim vice se to jedlo, alergie se objevila… Takze bych namazala a myslim, ze to bude dobre…a vyvarovat se fakt alergenu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.21 18:51

Tak myslíš že by to mohli být ty jahody? Jinak děkuju, zítra zajedu koupit tu zinkovou mast.

• Citovat
  • Nahlásit
697
16.10.21 19:27

Muze byt.. i nejake koreni v tom… Cokolada…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
16.10.21 20:15

Hele, to ani alergie být nemusí. Mimina se okolo 3-4.mesice osypavaj celkem běžně, už si nepamatuji jak mi to vysvětlovala dětská dr, ale je to přirozená reakce po narození (taky sem koukala, že takhle pozdě), alergie se většinou rozjedou až s přikrmama nebo um. Každopádně za konzultaci s dr nic nedáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.21 20:20

@Magica13 aha, to se dr. zeptám. Uvidím, zatím to teda mazat nebudu a v pondělí zavolám dr. Třeba to zmizí samo.

• Citovat
  • Nahlásit
20583
16.10.21 21:35

A klidne to muze byt po ockovani, syn mel celkem hnusny reakce, Dr. uznala ze je to z toho az po dalsi davce, kdy se to opakovalo. reakce bezne treba 4.-6.den…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.21 21:43

To by odpovídalo, byli jsme na očkování v pondělí. Dr. mi akorát řekla ať první 2 dny přeměřuju teplotu, že se vedlejší účinky objevují první 2 dny, pak už by to mělo být dobrý.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.21 21:44
  • Citovat
  • Nahlásit
1009
16.10.21 22:12

Ted to mel maly taky. Vypadalo to jako potnicky, mel to na cele. Po par dnech se spustila ryma, kasel, teploty a vysypala se krupicka po celem tele. Byli jsme u doktorky, je to pry detsky ekzem se seboreou, reakce tela na stres - v tomto pripade prvni nemoc. Pomohl odvar rapiku nebo ovesna koupel a mazat kremem pro atopiky nebo mesickovou welledou. Nekoupat v zadnem samponu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 04:49

@Markétka111 rýmu už právě měl, bez kašle a bez horečky, je zdraví něco málo přes týden, kvůli tomu nám předtím dr. odložila očkování. Doufám že to nebude ono.

• Citovat
  • Nahlásit
20583
17.10.21 09:10
@Anonymní píše:
To by odpovídalo, byli jsme na očkování v pondělí. Dr. mi akorát řekla ať první 2 dny přeměřuju teplotu, že se vedlejší účinky objevují první 2 dny, pak už by to mělo být dobrý.

ona neexistuje ale jen teplota jako vedlejší účinek… teplota bývá první dva dny, ale jiné potíže se mohou objevit klidne i týden po.

Já od té doby odkládám, doporučuji neočkovat uplně vše, ale s rozumem a odložit, pokud se po další dávce objeví znovu.
mmr třeba až ve dvou letech, hexu apod u dalších dětí jsem dávala v roce 2+1

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat