Vyrážka u 5. týdenního miminka - co to může prosím být?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anonymka227
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 25.02.18 11:14
Vyrážka u 5 týdenního miminka co to může prosím být?

Ahoj holky, prosím o radu. Mám 5 týdenní holčičku a už přes týden má na tvářičkách vyrážku. Zdá se mi že jí nesvědí, ake tvářičky má takové drsné a suché. Od dr mám holtovu mast, ale zdá se mi že nezabírá. Začíná se jí to objevovat i na hrudníku. Nevíte co by to mohlo být a co na to? Děkuji za každou radu :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lucynka25
Kelišová 6710 příspěvků 25.02.18 11:17

@anonymka227 nevím to jiste, ale tohle měla dcera na tvářích od malinka do asi 2,5 let, byla jsem na kožní, mazala vším možným a nepomohlo nic. Dokonce jsem jí dělala vanu s mořskou solí nic nic, moře každý rok až jsem se na to vyprdla a zmizelo to časem samo :nevim: ale měla to jen na tvářích..

cverunka
Ukecaná baba ;) 2366 příspěvků 25.02.18 11:19

Dcera to měla také, doktorka to vyhodnotila jako ekzém, dala nám Leniensku mast, ale nejvíce jí pomohlo zlehka to namazat Sudokrémem. Pěkně se jí zesvětlalo, pak se to zlehka oloupalo a byl klid. Takže spíše pomohlo vysušení, než neustálé promazávání.

pannda
Kelišová 6305 příspěvků 28 inzerátů 25.02.18 11:20

I u mých dětí to někdy bylo, něco jako potničky…U starší už nevím, neřešila jsem, mazala Lenienskou, u mladší jsem někdy dala Sudokrém…

mikes89
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 25.02.18 11:23

Sudokrem…taky jsme to meli, casem to samo zmizelo. Pokud to ma i na tele, zvazit alergickou reakci. Ale priklanela bych se k novorozenecke vyrazce.

myskalucka
Echt Kelišová 8099 příspěvků 25.02.18 11:28

Novorozenecké akné, měli obě moje děti kolem toho 5 týdne, je to normální. Ničím nemazat, samo to zmizí.

anonymka227
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 25.02.18 11:31

A ta lenienska mast je na předpis? Sudocream doma mám, ale tím jak to má suché se bojím mazat abych jí to nevysušila ještě víc :roll: má asi i citlivější kůži, protože se docela dost opruzuje i mezi půlkama, i přesto že jí poctivě mažu.

3HE
Generální žvanilka 21563 příspěvků 25.02.18 11:32

@anonymka227 v čem perete?

anonymka227
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 25.02.18 11:48

@3HE začala jsem nově prát v lovele, do té doby v arielu. Taky mě napadlo jestli to nemůže být práškem na praní.

Gorlami
Závislačka 3097 příspěvků 1 inzerát 25.02.18 11:57

Vypada to jako novorozenecke akne. Nase holky to mely obe, vymizelo to samo, nicim jsem nemazala.

3HE
Generální žvanilka 21563 příspěvků 25.02.18 12:03
@anonymka227 píše:
@3HE začala jsem nově prát v lovele, do té doby v arielu. Taky mě napadlo jestli to nemůže být práškem na praní.

Lovela je :poblion:
Per v mydle a sode. Muzu poradit jak na to.

3HE
Generální žvanilka 21563 příspěvků 25.02.18 12:04
@3HE píše:
Lovela je :poblion:
Per v mydle a sode. Muzu poradit jak na to.

Ja vubec nekupuji ty praci prostredky z drogerie.

Petumilka
Povídálka 17 příspěvků 25.02.18 12:10

Dcera měla něco, co vypadalo podobně. Doktorka to vyhodnotila jako potničky. Vždycky na čerstvém vzduchu v kočárku se zdálo, že je ta vyrážka trochu lepší. Doma se to pak opět zhoršilo (během chvilky), a to nemáme vůbec přetopeno a měla jen bavlněný overal. Nic jsme s tím nedělali, vymizelo to samo…

Vicky1
Ukecaná baba ;) 2032 příspěvků 25.02.18 12:30

@anonymka227 podle me spinkal na boku na tvaricce a asi sw vic poti, davej jen bavlnu i na povleceni a taly jsem nemazala malej to mel taky a rychle to slo pryc, pokud kojis, tak se zamysli jestli si neco nejedla… rajcata orechy jahody cokolada…

nozu
Extra třída :D 11158 příspěvků 25.02.18 12:33

Tipuji na novorozenecke akne nebo ekzem. popremyslej nad svym jidelnickem, pokud kojis. pri prani pridej machani navic a ocet do posledniho machani. jinak lovela je snad nejhorsi detsky prasek, co znam. prala jsem v persilu sensitive, mozna zkus kouknout i na ekologicke varianty - eurona, ecover… tady je ve starsich diskusich hodne tipu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Knižní tipy: Čtení psané maminkami

Ocitnout se na mateřské dovolené je radost, ale mnohdy také starost. Své o... číst dále >

Články z Expres.cz

Štiková terčem kritiky kvůli reality show: Dostává výhrůžné zprávy i urážky

Myslela si, že jí reality show Štiky přinese slávu, zatím ale sklízí kritiku.... číst dále >

Top Star v ohrožení? Tvoří ho samé krásky, které začaly zakládat rodiny

Primácký bulvárně společenský pořad Top Star je v ohrožení. V tomto případě... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Dívka má hlavu větší než fotbalový míč, čeká na operaci

Na zásadní operaci čeká v Pákistánu holčička, která má několik měsíců po... číst dále >

Příběh Lindy: Neumím být věrná

První láska mi zlomila srdce a já od té doby mužům příliš nevěřím. Současný... číst dále >

Reklama