Vyrážka u měsíčního miminka, pouze na hlavičce (foto)

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monao
Nováček 4 příspěvky 03.10.18 14:28
Vyrážka u měsíčního miminka pouze na hlavičce (foto)

Zdravím maminky a prosím o pomoc, vím, že je těžké určit, o co jde, ale u mé 5 týdenní holčičky se asi před 10 dny začaly objevovat na tvářičkách pupínky, které se rozšířily už i na čelíčko a trochu do vlásků. Ty starší pupínky zasychají a tvářičky má jak struhadlo. Nevypadá, že by ji to svědilo, proto nevím, zda spěchat k doktorovi nebo čekat. Nepotkalo vás něco podobného? jde o potničky, vyrážku z jídla či něco jiného? mazat nebo nemazat? Nevím si rady, nechci to ještě zhoršit. :nevim: Děkuji za reakce.

Reakce:
ivašot.
Kelišová 6717 příspěvků 03.10.18 14:31

Mohlo by to být novorozenecké akné.

Basha3
Závislačka 4203 příspěvků 2 inzeráty 03.10.18 14:33

@ivašot. Tiez si.myslim. Mala to mala tiez. Samo to zmizelo, ale trvalo to par tyzdnov.

Monao
Nováček 4 příspěvky 03.10.18 14:50

Už to právě také trvá déle, přemýšlela jsem, jestli to není z mého jídla (plně kojím), ale dávám si na to hodně pozor. Dřív měla sem tam nějaký pupínek, ale brzy zmizely, toto už trvá déle. Myslíte, že to mám nechat samo odeznít a ničím nemazat?

Nora2
Kecalka 130 příspěvků 03.10.18 15:00

@Monao
Vypadá to jako ekzém. Zkuste konopnou mast.

Rive
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 03.10.18 15:02

https://m.maminka.cz/…s-potnickami

marketak5
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 2 inzeráty 03.10.18 15:12

Pokud je to novorozenecke akné, tak to zmizí, jen to chce čas a vysusovat, ekzém také, na ten zinkovou mast, a hydrataci, nemastit. Nejlépe vysadit mléko, cukr a bílou mouku že stravy (matky kojící).

ivašot.
Kelišová 6717 příspěvků 03.10.18 15:19

Synovi na novorozenecké akné pomáhalo otíraní odvarem z řepíku.

Monao
Nováček 4 příspěvky 05.10.18 13:28

Děkuji všem za příspěvky, ničím to nemažu, jen vysušuji, tím co bylo po ruce, což byl černý čaj a trochu to pomohlo, už jsou z toho převážně stroupky a nové pupínky se už tolik nedělají.

Monao
Nováček 4 příspěvky 16.11.18 22:31

S odstupem času ještě doplním, jak to s vyrážkou dopadlo, třeba se to bude někomu hodit. Zda to byl ekzém, novorozenecké akné či něco jiného jsem nezjistila, doktor si nebyl jistý, ale doporučil mi mazat krémem na ekzémy: Bepanthen sensiderm. Mazala jsem a do tří dnů bylo po vyrážce, neuvěřitelně rychle se kůže zhojila. Od té doby se to už neobjevilo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

První slova Vojnara po rozchodu: Kopačky přišly před Vánoci, přestal jsem pít

Co stojí za rozchodem Petra Vojnara a matky jeho syna Sebastiana Andrey?... číst dále >

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >