Vyrážka u miminka - co to je?

Anonymní
5.2.20 17:10

Vyrážka u miminka - co to je?

Dcerka (4 týdny) má už asi 14 dní vyrážku na čele. Je to zarudlé, takové jakoby maličké výstupky (hrubá kůže).
Nemáte prosím někdo zkušenost, co to je?
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

192
5.2.20 17:20

Může to byt cokoliv atopický exem, potnicky, alergie, radši bych šla k doktorovi :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
343
5.2.20 20:45

Něco podobného měl syn, tchýně mi poradila udělat odvar z heřmánku(sušené květy, koupíš v lékárně za cca 50kč) a v tom ho vykoupat a umýt tím obličej. Po několika vykoupání to synovi zmizelo. Jo a taky jsem ho po koupeli hodně promazávala dětským olejíčkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1092
5.2.20 21:25

To musi říct doktor, ale u syna to vypada podobně a hodně mazeme indulonou a zlepšuje se to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.2.20 10:21

@Donutka811 Na kontrolu jdeme až za tři týdny, tak to určitě doktorce ukážu. Nebo nevím, jestli tam nejít dřív.
@Sabina123amy Heřmánek bych na to mohla zkusit. I když, pamatuju se, jak mi dětský doktor doporučoval v mých 15 letech sedavé koupele v heřmánku, měla jsem kvasinky nebo co. A gynekolog pak říkal, že tím jsem to akorát zhoršila a dal mi nějaké čípky. Tak od té doby nemám ohledně heřmánku úplně jasno :-)
@suzka1 Jinak taky to promazávám, protože to má tendenci k suchosti a loupání. Ale přijde mi, že ihned po namazání to spíš ještě víc zarudne (možná je to tím, jak se toho dotýkám a tu pokožku podráždím).

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.2.20 13:56

Myslíte, že by se takto mohla projevovat alergie na něco v mé stravě? (kojím)
Když to má jen na čele a jinde ne.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.2.20 13:29

Kdyby to někdo řešil, tak je to prý dětská seborea. Máme to mazat (čímkoli hodně mastným) a mělo by to časem samo zmizet.

• Nahlásit
  • Citovat
1092
8.2.20 16:16
@Anonymní píše:
Kdyby to někdo řešil, tak je to prý dětská seborea. Máme to mazat (čímkoli hodně mastným) a mělo by to časem samo zmizet.

A ma to jen na čele, nebo i po těle?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.2.20 16:18

@suzka1 Jenom na čele.

• Nahlásit
  • Citovat
192
8.2.20 17:04
@Anonymní píše
@Anonymní píše:
@Donutka811 Na kontrolu jdeme až za tři týdny, tak to určitě doktorce ukážu. Nebo nevím, jestli tam nejít dřív.
@Sabina123amy Heřmánek bych na to mohla zkusit. I když, pamatuju se, jak mi dětský doktor doporučoval v mých 15 letech sedavé koupele v heřmánku, měla jsem kvasinky nebo co. A gynekolog pak říkal, že tím jsem to akorát zhoršila a dal mi nějaké čípky. Tak od té doby nemám ohledně heřmánku úplně jasno :-)
@suzka1 Jinak taky to promazávám, protože to má tendenci k suchosti a loupání. Ale přijde mi, že ihned po namazání to spíš ještě víc zarudne (možná je to tím, jak se toho dotýkám a tu pokožku podráždím).

Dneska se to udělalo i malýmu na Licku včera jsem to namazala olejickem dětským zkusila jsem i sudokrem ale jakoby se to rozlezalo :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.2.20 17:08

@Donutka811 Po pár dnech se na tom udělaly hodně výrazné šupinky v barvě do žluta. Taky to ze začátku bylo menší a pak se to trochu rozlezlo a udělaly se ty šupinky.

• Nahlásit
  • Citovat
192
8.2.20 17:23
@Anonymní píše:
@Donutka811 Po pár dnech se na tom udělaly hodně výrazné šupinky v barvě do žluta. Taky to ze začátku bylo menší a pak se to trochu rozlezlo a udělaly se ty šupinky.

Tak to mají potom suchou pokožku malý má ty šupinky i na hlavičce a mažu to olejicek jde to i lehce sloupnout nehtem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.2.20 18:05

@Donutka811 Ve vláskách se to prý může jemně vyčesávat, ale na obličeji mi doktorka říkala, že ty šupinky nesloupávat. Na netu jsem četla, že při sloupávání by se do toho mohla dostat infekce.

• Nahlásit
  • Citovat
192
8.2.20 19:17
@Anonymní píše:
@Donutka811 Ve vláskách se to prý může jemně vyčesávat, ale na obličeji mi doktorka říkala, že ty šupinky nesloupávat. Na netu jsem četla, že při sloupávání by se do toho mohla dostat infekce. [/citace takže jen mazat dokud to nezmyzi
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama