Vyrážka u miminka. zoufalství

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Klarcaa
Stálice 52 příspěvků 26.12.18 06:24
vyrazka u mininka uz spis zoufalstvi ????

Ahoj holky, uz jsem fakt zoufala Davam fotku. Male jsou 4 mesice a uz 1,5 mesice se nemuzeme zbavit takovehle osklive vyrazky krupicky flicky kolem pusy, na nose a pod ocickama. Doktorka rekla ze je to lisej ze slin a ze jen utirat! Ale ona moc neslinta a nedudla. Plne ji kojim jidlo praci prasek vse stejne. Zahada je ze venku ji to zmizi nebo aspon hodne vybledne. Jakmile vejdeme do baraku a je vzhuru okamzite ji to zcervena naskocej fleky vyrazka ale.jen kolem pusy. Uz chodim za sarlatanama a kartarkama a lecitelema. Ma alergii? Mame psa..ale to by mela od zacatku nebo neco v mem. mlice? Malo. zivin? Lidi nam koukaj do kocarku a rikaj jezis ta je osypana..nema nestovice? koupu v bylinach ted, mazu vsim moznym. Mam doma skoro celou lekarnu nic. Neco ji vadi bud je to. v ni nebo povrchove. Na fotce to jeste tak hrozne nevypada ale kdyz se ji to objevi hodne tak je na pohled strasny. Kozni mi rekne asi prd ale zkusim vsechno. Mohou ji vzit krev na co je alergicka nebo co ji vadi?
Moc dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Králičice
Extra třída :D 13289 příspěvků 26.12.18 07:11

@Klarcaa - kožní ti řekne víc než kartářka ;) A může tě poslat na testy- asi je to vážně alergie.. Další věc je, že venku je chladněji - kůže reaguje jinak než v přetopené domácnosti. A i kdyby to byla jen vyrážka ze slin, kožní napíše malé mastičku a uleví se ji.

lucielorenc
Kecalka 410 příspěvků 8 inzerátů 26.12.18 07:11

Malý měl na pusince něco podobného, měl necelé 3 měsíce jak se mu to objevilo. Někdy se jedná o tzv. novorozenecke akné, ale to právě kolem 3 měsíce vymizí. Nám Dr. napsal masticku, kterou nám michali přímo v lékárně a ta zabrala. Nicméně budou mu 2 roky a pokožku má citlivější… stačí nachlazení, očkování, nebo prudká změna počasí a vždy se něco objeví… Ale u něj to vypadá, že bude slabší atopik.

vannilka
Stálice 66 příspěvků 1 inzerát 26.12.18 07:30

Moje děti to měly obě. Mohou to být i hormony přes mateřské mléko, něco může vadit z Tvé stravy. Já bych to jen promazávala a netrápila se zatím - žadné kartářky apod. Je to pro novou citlivou kůžičku miminka náročné se vypořádat se všemi okolními vlivy… Zvlášť pokud je tak malinka.

Klarcaa
Stálice 52 příspěvků 26.12.18 07:31

Ja si prave myslim, ze je to neco zevnitr. Presne jak rikate, kdyz by masticka tak by ulevila. Kozni tady u nas prej nic moc..predepisujou kortikoidy. Ale je mozny ze by byla alergicka napr na psa az po 3 mesocich? A uz takhle mala muze jit na testy ? Delaji se z krve?

Klarcaa
Stálice 52 příspěvků 26.12.18 07:34

@vanillka ajak dlouho to mely? Je mozne ze ji neco vadi ze mne..ze uz vypije vic mlika nez jako.male miminko. Chtela jsem ji zkusit umele jestli je to ze mne ale zatim bez uspechu. Je navykla na prso a ja se kojeni nechci vzdst ale kdyz vidim jak je hrozne olezla je mi ji tak lito. Ona se porad smeje a tojle na tvaricce. Myslim ze ji to nesvedi protoze vubec se nekrabe nesaha po pusince.

Králičice
Extra třída :D 13289 příspěvků 26.12.18 07:39

@Klarcaa - s těmi testy nevím, ale odebrat krev když tak zvládnou .. :hug:

Mava
Generální žvanilka 24848 příspěvků 26.12.18 08:26

Zkoušela jsi pytiol? Oni ho sice pro miminka nedoporučují, ale když už nc nepomáhá, tak bych ho zkusila.
https://www.drmax.cz/…rnika/pytiol
Taky jsem bojovala u dcery s vyrážkou a to jediné pomohlo. Mazaly jsme krátce a jen malou plochu. :nevim:

ZZloba89
Kecalka 421 příspěvků 26.12.18 08:38

V čem pereš? Čím ji mažeš? Myslím že těch chemickejch sraček jsi vyzkoušela už dost.
Zkus pro ni prát mýdlo+ soda jak za starých časů, mazat jen zinkovou mastí, otírat černým čajem. Čím víc chemie tím hůř, kortikoidy bych do takového malého mimi necpala ani omylem. Na Pytiol se z vysoka vyprdni, to nechceš dávat na mimino…

marin
Echt Kelišová 9394 příspěvků 26.12.18 08:59

Dceři se objevil, když byla malá, atopický ekzém pod kolínky. Na doporučení jsem vyzkoušela toto a pomohlo: https://www.nivea.cz/…3790081.html
Někdo si chválí sudocrem, také je dobrý bepanthen. Dceři jsem prala v Lovele, nyní v Persilu sensitive.

Klarcaa
Stálice 52 příspěvků 26.12.18 09:13

@Mava pytiol.neznam, je to teda skodlive? :astonished:
@ZZloba89. Peru v ariel pro miminka a ted je pravda ze uz nejakej cas ji peru obcas v arielu normalnim. Mazu ji od miminka telo jen olej niva a na oblicej hipp pletove mleko. Ted jsem.zkusila: mesickovou, bepanthen, calciovku, excipial, robatko s travou, indulonu..jediny po cem je malicky zlepseni je sudokrem,zinkovku mam taky. Kdyz spi tak to vybledne i doma..ale.jakmile je vzhuru tak proste cerveny fleky. Asi jak se ji to telo zahriva? Ja uz proste nevim. Jestli je to neco zevnitr tak zadna mast nepomuze :frowning:furt se snazim prijit na neco co je jinak. Moc vydatne jsem nejedla..tak jestli nema ziviny ze mne? Jako malicke miminko toho potrebovala min nez ted..

Klarcaa
Stálice 52 příspěvků 26.12.18 09:16

Ani na cele ani po tele to nema..jen pupinky a vyrazka tvare a kolem pusy trochu i nos..ale ma to. horsi nez to mela treba pred 14ti dny .cernym cajem jsem potirala taky asi den dva

anupati
Kelišová 6434 příspěvků 26.12.18 09:21

V prni rade si uvedom, ze male to zrejme vubec, ale vubec nevadi, je to jen esteticka zalezitot, kterou resis Ty. Nebo se skrabe? Poplakava nrmuze v noci spat? Moje holky byly obe docela olezly, chapu te, ze clovek plasi, ale vlastne o nic zasadniho nejde. Zrejme bude mit citlivejsi kuzi, slabsi atopak, jestli je po ockovani hexy kolem tech 4 mesicu, tak ji to mohlo zatizit imunitu. Zkus mene oblekat, vice vetrat, otirat odvarem z rapiku a promazavat. A-derma je dobra, ale draha. Sudocrem treba kdyz to ma hodne rozjete, ale vysusuje, tak jen den, dva, aby se stahlo podrazdeni a pak uz promazavat.Ma to i jinde po tele? Nam na celkove zklidneni kuze pomohly ovesne koupele. Normalne rozvarit vlocky, pomixovat, aby pusil oves o nejvic šlemu, lzicku kvalitniho oleje - olivovy nebo slunecnicovy z lekarny.My meli koupaci kyblik, tak to bylo idealni, trocha vody a byla v rom az po bradu. A taky nekoupat denne, jen zadecek, otirat zinkou.Fakt to byva docasny a nic vazneho, urcite to zvladnete.

anupati
Kelišová 6434 příspěvků 26.12.18 09:27

@Klarcaa Jo a zkus co nejmene chemie.Nejlepsi je na promazavani normalni olej z lekarny,jed­nodruhovy,zadek umyvat vodou detske mydlo…ja jsem teda mela i latkove pleny. Kdyz zkousis kosmetiku jednu pres druhou,tak se ucinek ani nestihne projevit a zbytecne tu kuzi zatezujes.

Klarcaa
Stálice 52 příspěvků 26.12.18 09:33

@anupati nastesti ji to nesvedi a spat muze taky dobre. Ale strasne me.to depta. Furt se usmiva a je cela olezla chci ji pomoct. Jsme pres mesic po ockovani hexy a tyden po prevenaru 13. Myslis ze by mesic mohla byt olezla po ockovani? Mam tu taky otruby tak koupat v tom? prave kazdej rika jak necim pomazal a za 2 az 4 dny vyrazka zlepseni. Tady zadny zlepseni neprichazi..ma to jen na obliceji.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Svědkyně upálení: Myslela jsem, že je to fake nnebo protest proti Babišovi

Společností doslova otřásl čin neznámého muže, který se v pátek odpoledne... číst dále >

Rozhovor s Ljubou Krbovou: Na manžela jsem občas dost temperamentní

Sympatická herečka Ljuba Krbová (60) je stálicí v seriálu Ulice. Kvůli tomu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >