Vyrážka za krkem - strach ze spalniček

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petttruše
Extra třída :D 10098 příspěvků 19.03.19 20:27
Vyrážka za krkem - strach ze spalnicek

Ahoj,

Malá 8let má od soboty tuto vyrazku na krku vzadu, trochu na uších a ve vlaskach také trochu dole. Svědí. Sli jsme k DR, jelikož se teď všude mluví o splanickach. Malá očkovaná je. Dr říkala, že spalnicky to nejsou, teploty, kašel, rýmu, nic nemá, je úplně ok. Krk čistý. Že neví přesně co to je, nejspíš reakce na něco, alergie… I tak mě to děsí, vyrážka nezmizí, ale také neroste. Svědí. Máme fenistil a dithiaden. Zeptám se blbě, ale stopro by to dr poznala, že? Vím, že by měla mít teplotu, že nemá nic, ale vůbec nevím, jestli by se takto alergie mohla projevovat, ono na fotce to tak nevynikne, ale ve skutečnosti jsou pupínky červené více než na fotu.
Malá trpí na atopický ekzém. Přemýšlíme po čem by to mohla mít, nic nového nemá. Přikládám foto…

Reakce:
krukynka
Kecalka 232 příspěvků 19.03.19 20:32

Když si nejste stoprocentně jistá vaší doktorkou jela bych třeba na kožní. Nikdo není neomylný a budete mít klid když dva doktoři spalničky vyvrati. Asi bych se zkusila zeptat na odběry, když to tak řádí. Držím palce, ať to nic není.

luca241
Ukecaná baba ;) 1832 příspěvků 19.03.19 20:45
@Petttruše píše:
Ahoj,Malá 8let má od soboty tuto vyrazku na krku vzadu, trochu na uších a ve vlaskach také trochu dole. Svědí. Sli jsme k DR, jelikož se teď všude mluví o splanickach. Malá očkovaná je. Dr říkala, že spalnicky to nejsou, teploty, kašel, rýmu, nic nemá, je úplně ok. Krk čistý. Že neví přesně co to je, nejspíš reakce na něco, alergie… I tak mě to děsí, vyrážka nezmizí, ale také neroste. Svědí. Máme fenistil a dithiaden. Zeptám se blbě, ale stopro by to dr poznala, že? Vím, že by měla mít teplotu, že nemá nic, ale vůbec nevím, jestli by se takto alergie mohla projevovat, ono na fotce to tak nevynikne, ale ve skutečnosti jsou pupínky červené více než na fotu.
Malá trpí na atopický ekzém. Přemýšlíme po čem by to mohla mít, nic nového nemá. Přikládám foto…

Tak pokud je očkována,tak by mohla mít spalničky jen s mírným průběhem,nebo vůbec,ne?podle mě teda.a toto jednonz typických míst výsevu atopického ekzému.Mela jsem ho 20 let.Klidne můžete pro klid ještě na kožní,ať to zhodnotí specialista.Dal bych podávala antihistaminika a koupila něco na promaznuti (nejde poznat ,jestli to má spíš suché ,nebo „živé“-dle toho bych se řídila ,buď vysušovat (např něco se zinkem ) nebo naopak promazavat (excipial ,bepanthen,…)Tím se nic nepokazí .

Petttruše
Extra třída :D 10098 příspěvků 19.03.19 20:49

@luca241 je to spíše suché. Tedy mohl by takto vypadat atopak? Má dost citlivou kůži, to ano, ale takto ještě neměla…
Ještě mě napadlo, mezi středou a pátkem vypila tři vody, ne úplně celé, ale dost, tří lahve Dobre vody s materidouskou… To je tak jediného něco jiného co měla :think:

Petttruše
Extra třída :D 10098 příspěvků 19.03.19 20:50

A máme mazat gelem fenistil…

luca241
Ukecaná baba ;) 1832 příspěvků 19.03.19 20:57
@Petttruše píše:
@luca241 je to spíše suché. Tedy mohl by takto vypadat atopak? Má dost citlivou kůži, to ano, ale takto ještě neměla…
Ještě mě napadlo, mezi středou a pátkem vypila tři vody, ne úplně celé, ale dost, tří lahve Dobre vody s materidouskou… To je tak jediného něco jiného co měla :think:

Jako nejsem lékař,ale vzhledem k mému výsevu ,myslím že i takto může vypadat ekzém.Ja měla něčím podobným slité celé tělo.ale jak jsem psala- nejsem lékař.Zajdete na kožní pro klid. :kytka:

ka2ka
Extra třída :D 14595 příspěvků 19.03.19 20:57

přijde mi to jako zapařený a rozdrapaný :think:

hesnom
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 19.03.19 20:58

taky to vidím na ten atopický ekzém, měla jsem obří výsev na vysoký škole na rukou, úplně rudé pupínky někdy vodnaté, pak vyschly, hrozně to svědilo, v noci jsem se budila tím, že si to drápu. Ale radši bych taky zašla ještě na kožní.

Petttruše
Extra třída :D 10098 příspěvků 19.03.19 21:04

@ka2ka jj, drape si to, hlavně po noci, jak to má zapareny, protože spí s peřinou přes hlavu, tak to má zpocený a tím pádem horší po ránu…

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 19.03.19 21:49

Spalnicky nesvedi

Váš příspěvek
Reklama