Vyrážka ze znečištěného prostředí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.19 11:25
Vyrážka ze znečištěného prostředí?

Ahoj, potrebuju radu. Vcera jsem byla s pritelem v nasem byte který rekonstrujeme. Pohybovala jsem se ve velkém množství prachu a také jsme škrábali omitku. Kdyz jsme dojeli domu tak jsme se hned oba koupali ale me vecer strasne zacal svedit obličej a dneska mam na nem svědivou vyrazku.. jen na tvářích a na uších.. mimo obličej me jeste svedi hrudník ale vyrážka na nem neni. Nemate s tim nekdo zkušenosti? Muze to byt z prachu? Nic neobvyklého jsem nejedla a o žádné alergii také nevim.

Reakce:
Jahudka82
Závislačka 2701 příspěvků 7 inzerátů 27.03.19 11:30

Muze, nedelali jste i s nejakyma chemikaliema nebo cist.prostredky, barvy, laky, lepidla? Vem si zyrtec nebo fenistil kapky kdyztak, nekdo je na to holt asi citlivejsi, přítel byt treba nemusi.

Nimie
Nadpozemská drbna 27835 příspěvků 27.03.19 11:59

@Jahudka82 :palec:

Jinak zakladatelko, to nemusí být ani chemikálie. Mě se třeba alergie na prach naplno taky projevila až při rekonstrukci, protože do té doby jsem se s takovým množstvím prostě nesetkala (uklízíme pravidelně, prachu minimum). A ono stačí, aby byl člověk citlivější a třeba v omítce něco zůstalo, mohly tam být někde zárodky plísně, prostě jenom starší látky s nějakou příměsí nebo prostě jenom kombinace všeho. Prostě jen toho bylo hodně. Sleduj to a uvidíš, třeba se ti podaří vypozorovat čím to je. Ale spíš jen když nebude na výběr, jinak bych si taky vzala něco proti alergii pro jistotu a spíš minimalizovala rizika.

Váš příspěvek
Reklama