Vyrážky na rukou u dospělého - co to může být?

13496
18.2.11 19:28

Vyrážky na rukou u dospělého-co to může být?

Ahoj
vcera se mi z niceho nic udelaly po celych rukach vyrazky,na kazde jich mam asi 20,priserne svedi,ze bych si to rozskrabala do krve,mam to jen na rukou,nikde jinde.Byla jsem v Rakousku v termalkach,celou dobu nic,vcera jsem se osprchovala,natrela a do hodky tohle.
Prikladam foto,uz jsem si vzala Fenistil,co na to pomuze?A hlavne nejak nechapu z ceho to muzu mit.. :nevim: Neznate?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Uju
6663
18.2.11 19:36

Si teda nejsem jistá,ale občas se mi to stávalo, když jsem se třeba v restauraci otřela do hadrového ručníku. No, taky to hrozně svědělo,ale když to člověk rozškrábe tak to začne zase dost bolet. Já měla mastičku IMAZOL-používá se na akné-je se sírou a tak vysouší. Do dvou dnů to vždy zmizlo.Je volně prodejná, tak bych to určitě prubla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
18.2.11 19:48

imazol mam,tak prubnu
no ja se prave po vysprchovani utrela do cisteho rucniku,ktery byl prehozeny pres topeni a ktery jsem vubec nepouzivala,vzdy jsem se sprchovala po saune nebo bazene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Uju
6663
18.2.11 19:51

manžel mi říkal, že je to reakce těla na to, když přijde do styku s plísní-nevím ale Imazol fakt prubi a písni jestli se to zlepšilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
18.2.11 20:11

jezis nestras… 8-o a to ja jsem citlivka a vsude i ve vlhkych saunach pouzivam rucnicky.
Imazol jsem dala tak uvidim,snad pomuze,po doktorech se mi moc litat nechce.
Akorat me prekvapuje,ze jen na rukach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36573
18.2.11 20:36

kozni plisen.. nevim ale co se na to pouziva ted.. ja to mela jednou take.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
18.2.11 20:44

no tak jsem si schvalne vygooglila kozni plisen a ani v jednou pripade se tam nepise o vyrazkach..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36573
18.2.11 21:02

tak ja jsem mela nejakou kozni plisen, co jsem nekde chytla, na zacatku tehu, byla jsem na koznim, a tam mi to dr. potvrdila.. vypadalo to dost podobne jako to co mas ty, jenze jsem to mela po celem tele… Takove male svedive pupinky/puchyrky.....

Nastesti mi to uz zmizelo, nevim ale ted jak se jmenovala ta masticka na to.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17292
18.2.11 21:19

ahoj, mam to tiez, take vodove pluzgieriky, ktore hnusne svrbia a ked ich rozskriabem do krvy, tak bolia :-?

a tiez to mam len na rukach.
doteraz som neprisla na to, z coho to mam. ani na koznom nevedeli, ze mozno nejaka alergia, ale lieky na alergiu na to nezaberaju. vlastne nic na to nezabera :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna
18.2.11 21:22

Tami těžko říct, podle popisu to může být alergická kopřivka, ale podle fotky mi to přijde povědomé, taky se mi párkrát cosi objevilo, hlavně na rukou a mezi prsty ( a taky nevím z čeho). Ten Imazol není špatná volba, se sírou sice nic společného nemá, je v tom clotrimazol, takže antimykotikum.
To co mívám já, většinou do dvou tří dnů zmizí a nebýt toho děsného svědění tak to ani ničím nemažu.

Hlavně ty puchýřky nepraskej, je to pak ještě horší.

Tak ať máš co nejdřív pokoj.

• Citovat
  • Upravit
13496
18.2.11 21:48

NO ja to taky znam,parkrat se mi to udelalo treba na hrbetu ruky nebo mezi prsty,ale nechala jsem to byt a ono to zeschlo a zmizelo,ale tohle svedi jak cert a nejradeji bych si to opravdu rozskrabala do krve.
Jak pise Soldi,je to takove vodove a kdyz to skrabu a praskne to tak to boli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Uju
6663
19.2.11 11:29

no, ona to není přímo kožní plíseň je to jen reakce těla, na to, že s plísní přišlo do styku.Taky tomu moc nerozumím :nevim: nejčastěji se to dělá na rukách mezi prsty,ale kamarádka taky říkala, že se jí toto udělalo na noze, jsem se divila, ale když se to může udělat na rukou, proč ne jinde :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.12 19:51

Vyrážka na ruce u dospělého

Dobrý den, je mi 23 let a objevila se mi vyrážka (pupínky) na hřbetu ruky a taky se mi udělalo pár vyrážek na vnitřní straně ruku u loktů. Nevíte co to může být? Jsem alergik a astmatik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
renis123
9.3.12 16:44

mám také vodové pupínky

soldi píše:
ahoj, mam to tiez, take vodove pluzgieriky, ktore hnusne svrbia a ked ich rozskriabem do krvy, tak bolia :-?a tiez to mam len na rukach.
doteraz som neprisla na to, z coho to mam. ani na koznom nevedeli, ze mozno nejaka alergia, ale lieky na alergiu na to nezaberaju. vlastne nic na to nezabera :-?
  • Nahlásit
  • Citovat
renis123
9.3.12 16:47

vodové pupínky

ahojky.mám je také.vodové pupínky.měla jsem je před 10 lety ,ale pak zmyzeli.ted se vrátily zpět a mám už je 3 týdny a už i na dlaních.do sauny nechodím a ani na plavečák.podle mě to nebude z toho.ale asi půjdu na kožní a pak písnu.nebo jestli jsi tam byla tak napiš.jedině co jsem v poslední době používala více je ibalgun na záda.dík a hezký den.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama