Vyrážky nejdříve na zádech a hrudi, pak celé tělo

544
25.12.19 21:16

Vyrážky nejdříve na zádech a hrudi, pak celé tělo

Ahoj, můj syn 2,5 let se z ničeho nic osypal na lopatkách. Je to taková jakby vystouplá husí kůže, jemně načervenalé. Změna v jídelníčku či aviváži nebyla. Druhý den se pupínky objevily na celém břiše a zádech, ale trošku to vybledlo. Další den se to rozšířilo na celé tělo (končetiny kromě dlaní a plosek nohou), obličej. Na potničky mi to moc nepřijde. Dnes začal mít rýmu. Lékařka ordinuje až v pondělí. Máte radu, co by to mohlo být a co s tím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

506
25.12.19 22:00

Spalnicky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
544
25.12.19 22:13

Moc mi to na to nepripada - soudim podle fotek z netu. Nesvedi ho to, na nic si nestezuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6354
25.12.19 22:15

Šestá nebo pátá nemoc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.12.19 07:15

Může to být „obyčejná“ viróza.
Před dvěma lety mladší dcera bojovala opakovaně se spálou. Do toho starší dcera také ulehla. Začalo to slabou rýmou a zvýšenou teplotou.
Když se objevila vyrážka, jela jsem s ní pro jistotu k lékaři ( po 3 měsících boje se streptokokem jsem už viděla spálu všude).
Naše Dr. tam měla zástup, milou Dr. v důchodu, ta ji důkladně prohlédla, na moji žádost a i pro jistotu (prý už ty choroby nejsou tak jednoznačné jako dřív) udělala streptest a ten byl negativní.
Závěr byl viróza s tím, že poslední dobou k tomu ty vyrážky bývají. Je pravda, že od té doby se to stalo ještě několikrát. Někdy byla ta vyrážka vidět víc, jindy jen byla cítit hlavně na dotek. Nikdy nesvědila.

Takže pokud je malý jinak v pohodě, zůstala bych doma a léčila jako běžnou virózu.
Při výrazném zhoršení stavu bych na pohotovost asi jela.

Přeji, ať je brzy v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama