Výrazné bolesti břicha - teprve 22. těhotenský týden!

maminkaBeáta
28.2.16 07:31

Výrazné bolesti břicha - teprve 22tt!

Ahoj maminky,
už jsem z toho špatná, poraďte jestli máte někdo podobnou zkušenost..
Jsem těhotná počtvrté, takže nějaké to píchnutí jsem už zažila a nemám snad ve zvyku panikařit.
Teď jsem 22tt, jenže mám dost výrazné bolesti břicha, nevolnosti, slabost..trvá to tak týden, postupně jsou ty bolesti silnější.
Mám i typické poslíčky a tvrdnutí břicha už od nějakého 14tt na to beru hodně magnézia a mám klidovější režim. Nicméně předčasnému porodu nic nenasvědčuje.
Včera jsem skrz ty zvyšující se bolesti a to že mi bylo špatně (chápejte nevolnost od žaludku bez zvracení, slabost, bolesti) vyrazila už na gynekologickou pohotovost.
Tam jsem vypadala jako hypochondr, protože čípek i miminko jsou tabulkové příklady. Nicméně skrz to že už je to několikáté těhotenství, tak mi asi věřili a udělali mi ještě nějaké odběry a testy - výsledky budou v pondělí.
Dnes se cítím ještě hůř, bolesti jsou ještě silnější. Nevím jestli mám jet znovu, protože včera na nás nic divného nenašli.
Co byste si o tom myslely prosím? Já už jsem z toho fakt vyřízená, doma se na nic moc nezmůžu, sotva lezu a ty bolesti se zhoršují a jsem teprve 22tt, tam je to pro mimi v případě komplikací skoro bez šance, není mi z toho vůbec dobře :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

34
28.2.16 07:43

Ano, jed znovu. me takhle bolelo bricho tyden, bolesti jsem prisuzovala rozpinani delohy a vubec by me nenapadlo, ze by to uz mohly byt kontrakce a nakonec jsem skoncila na jip, kdyz mi praskla v noci doma plodova voda. rodila jsem v 25tt, ale je treba rict, ze cele tehotenstvi bylo komplikovanejsi (hematom, opakovane krvaceni, infekce). jinak nerozumim tomu, proc ti nenabidli hospitalizaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
28.2.16 07:44

@maminkaBeáta tak pokud te prohlidli a je vse ok tak nevidim důvod jen tam znova však co muzou udelat vic :nevim: není to jen psychického razu? Kdyby bylo něco spatne tak si te tam nechaji urcite a nepusti ani domu nebo nemůžou to byt zarazeny prdy? ;) tak zajit ke svymu dr v pondělí at te zkoukne ještě on a rovnou budes mit i vyledky takze uz budes vedet na cem jses ale urcite bych dneska nikam uz nejela ;)

• Citovat
  • Upravit
6809
28.2.16 07:49

@maminkaBeáta
jela bych. Nemusi jit ale nutne o gynekologickou problematiku, v brise krom mimca mas porad i vse ostatni a napr. gastroenteritid je ted dost. Nicmene primarne jdi jiste pres por-gyn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1512
28.2.16 07:51

Taky bych jela znovu, jsi zkušená po 3 dětech takže víš, že to není normální stav. Teplotu a nic jiného asi nemáš, že? Mě se vždycky tvrdnutím břicha hlásila jakákoliv i drobná infekce spodku a moč. měchýře, ale neměla jsem nikdy nějaké výrazné bolesti. Já bych fakt jela, ať si to později nevyčítáš. Výsledky krve a moče, pokud ti brali, už budou mít, mikrobiologie trvá déle…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
maminkaBeáta
28.2.16 07:53

@JayLee
@Delis PS:zvládlo to miminko v tom 25.tt? To je fakt hrozný tak brzy rodit :,(
nechat si mě tam chtěli, ale mám doma dva malý prcky, tak jsem se domluvila, že v případě potíží znovu přijedu. Doktorka chtěla ale abych zůstala ačkoliv na mě nic nenašli. Prdy ve čtvrtém těhu už poznám :D tohle je fakt jiné, bolí děloho, tříšla, záda.. nicméně prý čípek klidný. Je i vidět že na to má každý jiný názor, sama nevím jestli to k něčemu bude tam jet, na druhou stranu mně řekli v prvním těhu už s kontrakcema po nějakých 7min. že nerodím a mám jet domů a malá byla ráno na světě :D Taky doktoři nedokáží předpovídat budoucnost, může se to změnit.
Ráno ještě odešel jakýsi kousek hlenu..
No jsem z toho celkem nesvá, ale jinak do včera psychicky pohoda, nemyslím že bych měla takové potíže z nějakého stresu, respektive žádný větší stres ani nemám. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
maminkaBeáta
28.2.16 07:55

@BellinkaX právě že tohle jsem prošla - zánětlivé parametry nulové, žádný slepák nebo tak to nění, teplotu nemám, žádné příznaky virózy, fakt jen to břicho. Zvažuju to i proto, že pro mě není tak úplně rychlé se tam dostat, mám to tak hodinu a půl a před tím sehnat hlíďo pro dítka doma. Tak nechci zbytečně otravovat babičku v neděli a vypadat nakonec jako hysterka, ale mně se to nějak nelíbí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
11625
28.2.16 07:57

@maminkaBeáta dej na svůj pocit a jeď!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3030
28.2.16 07:58

Jela bych znovu. Nám řikali raději 100× zbytečně než jednou pozdě. Každé tělo je jiné a já se např. na 8cm otevřela naprosto bez bolesti a z běžné těhotenské prohlídky jsem musela okamžitě do porodnice kde jsem ležela 3 týdny a nakonec jsem rodila o 7 týdnů později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
28.2.16 08:10

@maminkaBeáta
coby ctvrtorodicku bych te jako lekarka brala velmi vazne, nikoliv jako hysterku. Jed.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7193
28.2.16 08:19

Taky bych raději jela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
maminkaBeáta
28.2.16 08:23

Prekvapena jsem vcera byla třeba i z toho, že mě vyšetřovala „doktorka“ bez atestace, která mi vyprávěla, že teď při studiu porodila mimčo a že se jí to před zkouškama moc nehodí :D (vím že by neměla pracovat samostatně ani, no vypadala extrémně mladinká slečna) ale podle vzhledu nesoudím. Doktor prý si někam odskočil. Taky mě dost dostalo že miminku nadávala : „Ty malá potvoro co se hýbeš když tě měřím. Ty potvoro malá ukaž se.“ A podobné hlášky.. no bylo to veselé a k tomu protivná sestra :D Ale tak tohle už beru s humorem.
Volala jsem tam každopádně, řekli mně, že pokud se to ještě zhorší, tak ať opravdu přijedu, že někdy je to těžko poznat co bude za pár hodin. Zatím se mám pokusit ležet, vzít si ještě magnézium, nic nezvedat (s malýma dětma dobrá rada, ale snažím se fakt odpočívat) a že si mám vzít PARALEN OD BOLESTI :D To mě taky docela rozesmálo :)
Tak uvidím, jestli se to bude stupňovat, holt tam opravdu pojedu znovu, Paralen mi na to asi nezabere.. :nevim: Řekla bych že to trošku berou tak, že pro ně ve 22tt ještě o nic nejde a z maminek rodících případně tak brzy nejsou nadšení, stojí to mraky peněz, že. Tak si myslím, že zatím to berou tak. Kdybych byla ve 32tt tak by mi už asi Paralen jako léčbu nedoporučili no :think:

• Nahlásit
  • Citovat
1512
28.2.16 08:31

@maminkaBeáta Tak dnes tam bude již jiný lékař a na telefonickou radu bych nesázela, když tě nikdo teď neviděl. Záleží na tobě, já bych jela. Budeš vyčkávat a ještě víc se vystresuješ…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
28.2.16 08:55

No, asi bych jela. A to nejsem typ, co plaší. Ale chtěla bych, aby mě viděl atestovaný lékař, který má zkušenosti ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1171
28.2.16 11:18

@maminkaBeáta Pokud šel jakýsi kousek hlenu, jela bych. U mně takhle začala utíkat plodová voda. Když jsem hlásila, že si myslím, že mi odešla zátka, smetli to s tím, že čípek je úplně v pořádku. Ostatně to byl i po par dnech, kdy už moc vody nezbývalo… :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama