Výrazné rozdíly v příjmu partnerů

Anonymní
21.1.20 21:24

Výrazné rozdíly v příjmu partnerů

Ahoj.

S partnerem (který není Čech) jsme spolu už cca rok (střídavě se vídáme) a řeším v sobě následující věc..

Studuju časově velmi náročnou školu a financuji si ji (stejně jako veškeré životní náklady, jelikož spolu nebydlíme) sama. Můj obyčejný den (včetně víkendů) vypadá tak, že ráno vstanu, na 7 utíkám do školy, tam jsem tak do 14 a od 15 do 20 pracuju. Poté odbavuju domácí práce, vaření a spol. Je to velmi náročné a dost to zasahuje také náš vztah.

Když je partner u mě, je přirozeně nerad, že musím v těchto časech pracovat. On ne, může se kdykoliv sbalit a jet na druhý konec světa a finance prakticky neřešit (má našetřeno na pěkný dům). To, co já vydělám za 3 dny, vydělá on prakticky za hodinu. Mrzí mě, že když jsme v ČR, nenapadne ho ani v obchodě při placení vytáhnout peněženku, vždy platím já (s tím, že jsem to akceptovala jako fakt, kdy vím, že kdybych byla u něj, asi by neměl problém platit za jídlo pro oba (bydlí hodně daleko, mimo Evropu, byla jsem u něj jen 1 x na chvíli..)

Mrzí mě mít kolem sebe x párů, kde více vydělávající muž svou partnerku podporuje.

(Ani 1 nemáme rodiny (rodiče a sourozence), proto bych si přála cítit v partnerovi nějakou jistotu toho, že se o něj mohu opřít a spolehnout se na něj.)

Nepředpokládám, že by mě měl partner zcela živit samozřejmě, ale zcela otevřeně přiznávám, že když nedávno vyhrál jen tak 150 tisíc, nenapadlo ho mi třeba nabídnout zapůjčení části financí, aby byl můj život únosnější (ano, opravdu bych mu je vrátila :)
Stejně tak jsem pracovala do pozdního večera i v den mých narozenin a nenapadlo ho mi říct „kašli na to, nenechám Tě umřít hlady, pojďme raději na večeři“ (mámdo určité míry pružnou pracovní dobu).
Budu nyní muset (opětovně) školu přerušit, jelikož se to časově, finančně a zdravotně již zkrátka nedá zvládat :(

Partnera mám moc ráda a vím, že nemá špatné srdce, ale tohle můj vztah k němu děsně ochlazuje a jsem ve stadiu point of no return asi :?

Samozřejmě zcela objektivně vím, co bych měla udělat, nejsem masochista. Jen mě mrzí ten rozpor v tom, že vidím, že mě má skutečně rád, ale tohle jde opravdu mimo něj..Resp. slýchat od něj „my money is our money“ a „I just want you to be happy“ je takové v kontextu výše zmíněném tragikomické..

Hádám, že jsem narazila na škudlila. Já bych neměla problém podporovat svého muže finančně, pakliže bych sama nestrádala :) Nechápu, proč se téma peníze musí tak emotivně řešit. Pro mě jsou to jen prostředky k placení složenek.

Asi si jen potřebuju poslechnout nějaké obdobné tragikomické historky od žen s podobnou vztahovou minulostí :mrgreen:

Krásný den všem!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Šťastnýčtyřprocentní
21.1.20 21:31

No já si myslím, že bude zaručeně bohatý a za chvíli přijde žádost o zapůjčení pár set tisíc na neočekávanou finanční transakci posláním na účet v banánové republice, jelikož mu banka omylem zablokovala jeho prostředky a on teď má zrovna bezva kšeft… :)

• Nahlásit
  • Citovat
62
21.1.20 21:32

Pár dotazů…

proč jsi akceptovala, že tu platíš ty?
z čeho usuzuješ, že u nich by za tebe platil on?
proč to děláš?
proč jsi hloupá?

nic ve zlém, ale nechápu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22984
21.1.20 21:33
@Anonymní píše:
Ahoj.

S partnerem (který není Čech) jsme spolu už cca rok (střídavě se vídáme) a řeším v sobě následující věc..

Studuju časově velmi náročnou školu a financuji si ji (stejně jako veškeré životní náklady, jelikož spolu nebydlíme) sama. Můj obyčejný den (včetně víkendů) vypadá tak, že ráno vstanu, na 7 utíkám do školy, tam jsem tak do 14 a od 15 do 20 pracuju. Poté odbavuju domácí práce, vaření a spol. Je to velmi náročné a dost to zasahuje také náš vztah.

Když je partner u mě, je přirozeně nerad, že musím v těchto časech pracovat. On ne, může se kdykoliv sbalit a jet na druhý konec světa a finance prakticky neřešit (má našetřeno na pěkný dům). To, co já vydělám za 3 dny, vydělá on prakticky za hodinu. Mrzí mě, že když jsme v ČR, nenapadne ho ani v obchodě při placení vytáhnout peněženku, vždy platím já (s tím, že jsem to akceptovala jako fakt, kdy vím, že kdybych byla u něj, asi by neměl problém platit za jídlo pro oba (bydlí hodně daleko, mimo Evropu, byla jsem u něj jen 1 x na chvíli..)

Mrzí mě mít kolem sebe x párů, kde více vydělávající muž svou partnerku podporuje.

(Ani 1 nemáme rodiny (rodiče a sourozence), proto bych si přála cítit v partnerovi nějakou jistotu toho, že se o něj mohu opřít a spolehnout se na něj.)

Nepředpokládám, že by mě měl partner zcela živit samozřejmě, ale zcela otevřeně přiznávám, že když nedávno vyhrál jen tak 150 tisíc, nenapadlo ho mi třeba nabídnout zapůjčení části financí, aby byl můj život únosnější (ano, opravdu bych mu je vrátila :)
Stejně tak jsem pracovala do pozdního večera i v den mých narozenin a nenapadlo ho mi říct „kašli na to, nenechám Tě umřít hlady, pojďme raději na večeři“ (mámdo určité míry pružnou pracovní dobu).
Budu nyní muset (opětovně) školu přerušit, jelikož se to časově, finančně a zdravotně již zkrátka nedá zvládat :(

Partnera mám moc ráda a vím, že nemá špatné srdce, ale tohle můj vztah k němu děsně ochlazuje a jsem ve stadiu point of no return asi :?

Samozřejmě zcela objektivně vím, co bych měla udělat, nejsem masochista. Jen mě mrzí ten rozpor v tom, že vidím, že mě má skutečně rád, ale tohle jde opravdu mimo něj..Resp. slýchat od něj „my money is our money“ a „I just want you to be happy“ je takové v kontextu výše zmíněném tragikomické..

Hádám, že jsem narazila na škudlila. Já bych neměla problém podporovat svého muže finančně, pakliže bych sama nestrádala :) Nechápu, proč se téma peníze musí tak emotivně řešit. Pro mě jsou to jen prostředky k placení složenek.

Asi si jen potřebuju poslechnout nějaké obdobné tragikomické historky od žen s podobnou vztahovou minulostí :mrgreen:

Krásný den všem!

A co prost slušně poprosit, jestli by nemohl tentokrát zaplatit on, že už prostě nemáš moc peněz. Jestli se bude kroutit, je to škudlil. Mně přijde přirozené se tak nějak v placení střídat v obchodě. Že ho to prostě nenapadne, že když studuješ a lítáš pak ještě po práci, že zas tolik nevyděláš. On ví, jaké máš náklady? Třeba netuší, že jsi celkem bez peněz a útrata v obchodě mu přijde jako pakatel při jeho příjmech. Ale i tak by měl říct, dneska to platím já. Nebo jet nakoupit sám :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 21:33
@Šťastnýčtyřprocentní píše:
No já si myslím, že bude zaručeně bohatý a za chvíli přijde žádost o zapůjčení pár set tisíc na neočekávanou finanční transakci posláním na účet v banánové republice, jelikož mu banka omylem zablokovala jeho prostředky a on teď má zrovna bezva kšeft… :)

To jsi vedle jak ta jedle :) Nouzí skutečně netrpí..)

• Nahlásit
  • Citovat
Šťastnýčtyřprocentní
21.1.20 21:35
@Anonymní píše:

Tak toho asi má rozjetýho víc, no… :D

• Nahlásit
  • Citovat
21.1.20 21:36

A čímpak prokazuje, že tě má rád?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22984
@Anonymní píše:

A nebere to tak, že je tvůj host? Že nic neplatí? Jako - jiný kraj, jiný mrav. Opravdu tuší, kolik tě stojí náklady na bydlení a kolil ti zbývá na útratu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9547
@Anonymní píše:
Ahoj.

Krásný den všem!

A jseš si jistá, že je opravdu tak bohatý?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9547
21.1.20 21:37
@Anonymní píše:

A jak se to projevuje, když tady v Čr se nechá vpodstatě vydržovat? Co si od něj dostala k těm narozeninám?

Příspěvek upraven 21.01.20 v 21:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Šťastnýčtyřprocentní
21.1.20 21:38
@ivašot. píše:
A jseš si jistá, že je opravdu tak bohatý?

Jeho životní zásoby jí ještě teď tečou po stehnech, tak určitě jo… :)

• Nahlásit
  • Citovat
14201
21.1.20 21:46

A co chceš číst? Že je lakomý de.bil víš už sama. Hledala bych jiného chlapa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@ivašot. píše:
A jak se to projevuje, když tady v Čr se nechá vpodstatě vydržovat? Co si od něj dostala k těm narozeninám?

Bytem, v kterém bydlí, autem, tím, že si může dovolit po Evropě ubytovávat se v hotelích, v kterých se ubytovává (on si je na dovolené a doslova se nudí (jelikož v podstatě nemá až na filmy a zvířata žádné zájmy a nebaví ho trávit čas samotného) a já při tom vedle něj do noci makám. Je to tragikomický pohled :) )- odpověděla jsem si sama, ano.

Ano, jak na tom finančně jsem, samozřejmě ví velmi dobře. Vč. výše mého příjmu a nákladů.

Děkuji zatím za všechny příspěvky, poctivě se k něm vyjádřím (a neberu je rozhodně ve zlém, vím, že mé rozhodnutí zítra mu na rovinu říci, jak to cítím, je správné a neměl by takto skutečně milující vztah vypadat :) )

Ad jak se projevuje, že mě má rád - na nic si ohledně mé osoby nestěžuje, zajímá ho, jak se cítím, co chci, akceptuje a respektuje mě.

Příspěvek upraven 21.01.20 v 21:49

• Nahlásit
  • Citovat
23104

Budeš mu to muset říct. Mám kamaráda co má vysoké až hodně vysoké příjmy a on třeba nechápe problémy běžných smrtelníků. Pro něj to jsou věci co on neřeší. To že pro nás koupě auta za 100 tis. je x měsíců šetření, jemu dali 3 násobek jako slevu, když si kupovala auto. 1500Kč jako startovné na závody je pro něj nic, my už o tom přemýšlíme s našimi platy. Takže on to možná bere, že 500Kč za nákup není nic s čím by někdo potřeboval pomoc. Zkus ho poprosit o tu půjčku a uvidíš. Pokud ti ji dá, tak ho to jen nenapadlo, pokud se bude cukat je to škrťa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
21.1.20 21:47

Třeba to bere tak, že platil cestu za tebou a je tvůj host.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama