Vyřízení cestovního pasu pro miminko

8879
17.6.13 08:36

Vyřízení cestovního pasu pro miminko

Ahoj,

s manželem žijeme v DE. Na začátku měsíce se nám narodila holčička, v pátek pak dorazily německé rodné listy. A mě by zajímalo, co všechno je a bude potřeba k tomu, abychom mohli v ČR vyřídit pro malou cestovní pas? :think:

Předem moc děkuji za jakoukoli radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2816
17.6.13 08:51

RL dítěte a rodičů a OP toho kdo tam s dítkem půjde. :) Je to za pár minut vyřízené, akorát se asi zdržíte při focení… dítě musí mít na fotu otevřené oči…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15074
17.6.13 09:00

Jestli jste říznutí cizinou, tak možná i nějaký lejstro navíc, ale víc najdeš určitě na příslušných webech, třeba zde: http://portal.gov.cz/…11/3933.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77396
17.6.13 10:03

Hlavně bude potřeba český RL, jehož vyřízení přes matiku v Brně nějakou dobu trvá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6265
17.6.13 14:16

Pry nejaky to lejstro navic :lol:. K vyrizeni ceskeho pasu potrebujes cesky rodny list. K ceskemu RL potrebujes ten origos zahranicni, soudni preklad, apostilu a matriku v brne. Cele to trva nekolik mesicu.
Pokud chces s ditetem vycestovat do CR, tak pas na vycestovani vyridis na mistni ambasade a to by melo byt na pockani, ale je to jen jednorazovy cestovni doklad, takze se nemas jak vratit domu (predpokladam, ze zijes v zahranici). Je to holt cele krapet slozitejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8879
17.6.13 14:46

@teredes co jsem tak počítala, tak cca 3měsíce pokud by to šlo dobře no, bože to jsou výmysly :zed:
S tím dokladem - domů mě pustit musej, kdyby někdo kontroloval např. na dálnici, ne? Nebo co by se stalo? Vycestovat na několik měsíců nemůžeme a za rodinou chceme dřív než se to vyřídí :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6265
17.6.13 16:58

@Clairisek @Clairisek hele mi domu litame, takze pas pro prte potrebujem vzdy (mame uz tri ;) ), ale jak jsem psala, cesta do CR problem neni, protoze i kdyz se rozhodnes, ze chces pas, tak ten ti na ambasade vystavi na pockani (jako jednorazovy doklad na vycestovani do CR v konkretnim terminu, bez ceskeho RL).
U prvniho ditete nam vyrizeni dokladu trvalo 5 mesicu a malem jsme to nestihli, u druhe to bylo podobne a ted potrebujem letet v srpnu, zarizovat jsme zacali v prosinci (takze to bude celkem trvat pres 8 mesicu) a stejne nemame uplnou jistotu, ze se to stihne. Ja te nechci uplne strasit, ono take zalezi na ambasade, ta u nas je fakt jak snek (UK). Kdyz zavolas, tak dostanes schuzku nejdriv tak za dva mesice a pak teprve zacina kolecko pro papiry.
Zkouseli jsme i zjistovat, zda by nebylo rychlejsi to v CR nechat obehnout babicky (zaridit to na sebe, ne pres ambasadu) a vzdali jsme to, protoze stejne ty papiry nelze vyrizovt soubezne, musi to navazovat, zkomplikuje se to oplne moci atd. Tak jsme to zase nechali na ambasade a modlime se, at to do toho srpna prijde (resp. konce cervence).
Vlastne to jedine, co tak strasne dlouho trva, je cesky rodny list.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8879
17.6.13 17:15

@teredes no tak uvidíme, my jezdíme autem, cesta Frankfurt - Teplice, tak teoreticky by to potřeba nebylo a snad to bude bez problémů, právě mi psala paní z matriky z Teplic (mám tam trvalý bydliště u rodičů stále), že si máme opatřit apostilu a nechat udělat soudní překlad, přes ambasádu v Berlíně jsem si našla nějaký překladatele u nás, od kterých se to nemusí nechávat ještě extra ověřovat a pak se prý osvědčení o českým občanství a zápis do tý brněnský matriky dá vyřídit přes matriku v TP, jenom to prý potrvá 6-8týdnů podle toho co psala a pak cca. měsíc než se udělá pas :nevim: každopádně děkuju za rady, jdu si obrnit nervy na ten úřednickej šiml a co nejdřív se do toho pustíme :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77396
17.6.13 17:57

@Clairisek A nemůže dostat německý pas? Nebo tam je zas ten problém, že jste oba Češi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8879
17.6.13 18:54

@j.a.n.i1 hlavně i ona je češka, jsem tu pár měsíců a tak prý neměla nárok na německé občanství, takže to by asi neprošlo.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6265
17.6.13 20:26

V UK je narok na mistni pas po 5 letech, ktere tu rodice odpracuji, nebo po 10ti, ktere tu dite odzije. Obcanstvi se deti po rodicich, s mistem narozeni nema nic spolecneho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat