Vyřízení pasu? Dá se žádost po podání změnit na expresní?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janina B1
Kecalka 411 příspěvků 14.06.19 16:07
vyřízení pasu? Da se v prubehu zmenit ne expresni?

Ahojky, urcite zde to tema jiz je, ale mam to trochu zapeklitejsi. :-) V pondeli jsem si zadala o pas, s tim, ze do 8.7. By mel byt hotovy - pani ale rikala, ze je to driv, max do tri tydnu - jenze se nam ted naskytla naprosto super nabidka, za super cenu a to jiz od 3.7. - ja si na urade nenechala delat ten do 5ti prac. Dnu, protoze jsme puvodne meli letet az 10. A to by se stihlo. No jenze zmena… Moje otazka je tedy, jak dlouho jste cekaly na pas? A pripadne - kdybych v pondeli zavolala na urad, ze chci ten expresni do 5ti dnu a doplatila si to, slo by to? Nevite? Diky moc!

Reakce:
ocean.mama
Kecalka 285 příspěvků 14.06.19 16:15

No, dle meho se to musi zadat na zacatku, zda se jedna o expresni pas. Jinak te to ale bude stat 4tis, urcite se ti to furt vyplati?

Uživatel je onlineveria
Nadpozemská drbna 25779 příspěvků 14.06.19 16:16

Myslím si ze to nejde :nevim:

nozu
Extra třída :D 12576 příspěvků 14.06.19 16:32

@Janina B1 hele a letíte mimo EU? pokud byste byli v rámci EU, stačí ti i občanka. A jinak se teda obávám, že to změnit nepůjde. Ale zavolej si na úřad a domluv se. V nejhorším případě bych tam asi zašla znova a souběžně si požádala i o ten expres. Jen pak budeš muset jeden pas odevzdat…

Janli
Echt Kelišová 9267 příspěvků 14.06.19 16:42

Můžeš zažádat o další pas. Klidně můžeš mít souběžne dva.

Alyss1
Závislačka 3141 příspěvků 14.06.19 18:27

Myslim ze to nejde.

Ale u nas to trvalo asi deset dni…

damaaja
Nováček 8 příspěvků 14.06.19 22:34

Nevím, kde jste konkrétně žádala, ale co vím, tak u nás na úřadě chodí vyhotovené pasy kolem týdne, do 10 dnů max… Myslím, že to v pohodě stíháte na normální termín. Rozhodně to nikdy netrvá těch 30 dní…to jen úředníci neradi ty pasy dříve vydávají, snaží se dodržovat ty lhůty, ale když se tam zkusíte domluvit, vysvětlit situaci..mohli by Vám zavolat, že je pas už k vyzvednutí..počkala bych do konce června a pokud ho nebudete mít, tak na ten expresní si spočítejte, kolik dní Vám bude zbývat, kdyby ten klasika nedorazil..Navíc, když máte štěstí a ten den co nabírali Vás si nechá někdo vyrobit ten expresní, přijdou všechny pasy z toho dne už také v tom expresním termínu, ale na to samozřejmě nelze spoléhat.

Janina B1
Kecalka 411 příspěvků 14.06.19 22:39
@damaaja píše:
Nevím, kde jste konkrétně žádala, ale co vím, tak u nás na úřadě chodí vyhotovené pasy kolem týdne, do 10 dnů max… Myslím, že to v pohodě stíháte na normální termín. Rozhodně to nikdy netrvá těch 30 dní…to jen úředníci neradi ty pasy dříve vydávají, snaží se dodržovat ty lhůty, ale když se tam zkusíte domluvit, vysvětlit situaci..mohli by Vám zavolat, že je pas už k vyzvednutí..počkala bych do konce června a pokud ho nebudete mít, tak na ten expresní si spočítejte, kolik dní Vám bude zbývat, kdyby ten klasika nedorazil..Navíc, když máte štěstí a ten den co nabírali Vás si nechá někdo vyrobit ten expresní, přijdou všechny pasy z toho dne už také v tom expresním termínu, ale na to samozřejmě nelze spoléhat.

Já jsem Plzeň, kamarádům trval v listopadu 10 dní - jenže, teď je asi sezona - no právě, že posledního června to budou pak jen tři dny, na expres potřebuji 5 dní…Nevím, nechce se mi to uplně riskovat, ale bojím se, že za tu cenu už tu dovču nezařídíme… :/

damaaja
Nováček 8 příspěvků 14.06.19 22:45

Tak počkejte do nějakého 25.6. Věřím, že ten pas budete do té doby mít a když ne, tak pořád máte dost času na ten pětidenní…

Uživatel je onlineveria
Nadpozemská drbna 25779 příspěvků 14.06.19 23:06

Ještě existuje expres do 24 hodin ale stojí 6 tisíc.

jege
Závislačka 2923 příspěvků 14.06.19 23:18

Za 3 týdny bude hotový i kdyby trakaře padaly a pokud jsi o něj žádala 10.06., tak 24.-26.06., nepozději 1.7. bude hotový. Díval jsem teď, jak to dlouho trvá v Praze, a třeba u nás je teď 14-15 dní.

Mimochodem, nemáte taky takovou informační stránku, kde lze zjistit, ze kterého dne jsou doklady již k dispozici? :think:

Janina B1
Kecalka 411 příspěvků 14.06.19 23:20
@jege píše:
Za 3 týdny bude hotový i kdyby trakaře padaly a pokud jsi o něj žádala 10.06., tak 24.-26.06., nepozději 1.7. bude hotový. Díval jsem teď, jak to dlouho trvá v Praze, a třeba u nás je teď 14-15 dní.
Mimochodem, nemáte taky takovou informační stránku, kde lze zjistit, ze kterého dne jsou doklady již k dispozici? :think:

Na stránkách plzeňského magistrátu jsem nenašla :( Škoda!
Ale jinak právě mi jedna kamaradka rikala, ze snad jí i její mámě to fakt trvalo ten měsíc. Všichni ostatní mi říkají, že to tak dlouho není, nikdy… :nevim:

ocean.mama
Kecalka 285 příspěvků 15.06.19 00:37

@Janina B1 v zime je vyrizeni pasu rychlejsi, ty zadas v sezone, takze pocitej, ze to opravdu muze trvat nejdelsi mozny termin.

Uživatel je onlineShiroi.Ichigo
Kecalka 239 příspěvků 15.06.19 11:47
@jege píše:
Za 3 týdny bude hotový i kdyby trakaře padaly a pokud jsi o něj žádala 10.06., tak 24.-26.06., nepozději 1.7. bude hotový. Díval jsem teď, jak to dlouho trvá v Praze, a třeba u nás je teď 14-15 dní.Mimochodem, nemáte taky takovou informační stránku, kde lze zjistit, ze kterého dne jsou doklady již k dispozici? :think:

No v Praze strasne zalezi na tom, ktera mestska cast to je. Nejspolehlivejsi z me zkusenosti je asi dvojka a i normalni pas zde trva deset dni.

Váš příspěvek
Reklama