Vyřízení rodičovského příspěvku u dvojčat

3149
10.12.12 06:24

Vyřízení rodičovského příspěvku u dvojčat

Ahoj maminy, prosím vás, stáhla jsem si formuláře potřebné k vyřízení rodičovského příspěvku, ale všude je kolonka jen na jedno dítě, pokud mám dvojčátka, tak to druhé napsat jako kam? :think: do té stejné kolonky jako to první?
další otázka: četla jsem, že k vyřízení rodičovského příspěvku je potřeba občanský průkaz, rodný list všech dětí do čtyř let věku, doklad o tom, jak dlouho a v jaké výši jste pobírali příspěvek v mateřství a podklady pro stanovení denního vyměřovacího základu (např. potvrzení příjmů pro účely nemocenských dávek od zaměstnavatele) rodiče s vyšším příjmem…což nechápu, co tím myslí?
Dále…vyřizuje se na sociálce a pak se jde na pracák, je tak?
Poslední dotaz…pokud u dvojčat pobíráme mateřskou déle, je pak i zkrácena doba pobírání rodičovského příspěvku, aby se to vešlo do těch třech (dvou, čtyř) let?
Moc děkuji všem, co najdou chvilku a poradí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

842
10.12.12 06:50

@mikela poradím si asi nej u toho prvního dotazu rodičovská je pouze na jedno dítě když máš dvojčate tak se ti snad jen prodlužuje mateřská ale nevím o kolik jinak rodičák žádáš na to nejmlačí z dvojčat. TAkže uvedeš jen jeho.
Ten vyměřenej základ na den to ti vyplní v práci je to podle platu jaký jsi pobírala a pak podle toho si můžeš zvolit i ty roky jak dlouho budeš na rodičáku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4778
10.12.12 07:55

Pokud jsi byla zaměstnaná a máš teď mateřskou, tak ji u dvojčat bereš 37 týdnů. Pak žádáš o rodičovský příspěvek a o ten se žádá na pracáku. Do té kolonky napíšeš asi jednoho a druhého napíšeš do té kolonky na druhé straně, jak se píšou ostatní děti v rodině. Ty podklady pro vyměřovací základ je takový tuším fialový papír a s tím zajdeš na sociálku která ti teď vyplácí mateřskou a oni ti tam vypíšou kolik bereš. A na rodičáku máš nárok na těch 220 tisíc jako každá, záleží na tom jak dlouho chceš být s nima doma. A právě tím, že máš delší mateřskou tak na rodičák nastupuješ později, tak tím pádem budeš mít o něco víc než my co máme jedno dítě. Doufám že jsem to napsala srozumitelně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2808
10.12.12 08:47

Presne tak, rodicak se pobira na nejmladsiho v rodine.. takze dvojce B..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3149
10.12.12 08:51

Holky děkuji!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.12.12 08:53

Ahoj, tak už je to tu popsáno vše, jen když jsem byla žádat já, tak mi řekla paní, že je vlastně jedno které tam napíšu.. a k Anabellce ono bereš měsíčně víc asi o 600,– ale jinak máš k čerpání stejně taky těch 220000,–… vlastně nevím teď kolik myslím, že kecám bereš asi o 900,– měsíčně víc.. no… jedné mé známé řekli na úřadě, že pro stát v případě dvojčat to druhé neexistuje, když se ptala proč psát jen jedno… :nevim: jo a moje zkušenost, má tam být podepsaný a vypsaný i jejich otec.. já musela ještě běžet pro podpis :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3149
10.12.12 09:09

Jak neexistuje? :cert: to je opravdu přístup státu k dětem :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
842
10.12.12 09:19

@mikela ty máš nárok jen na jeden rodičák nemůžeš pobírat dva zároveň, to je stejné jak když někdo pobírá rodičák a otěhotní a do 1-2 let se mu narodí do pobírání rodičáku další dítě tak se mu rodičák stopně dostane mateřskou a pak nový rodičák a tamten propadne když ho nestihne vybrat.
Jedinný co máš navíc je ta mateřská že jí máš delší dobu a pak přídavky jestli na ně máte nárok a porodné kde jsou také podmínky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4778
10.12.12 09:25

On rodičák je vlastně taková náhrada za tvůj plat když nemůžeš chodit do práce a staráš se doma o dítě. Je jedno jestli máš jednoho nebo paterčata.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3149
10.12.12 09:55

Jojo, holky, to já vše chápu, ale přijde mně to nefér vůči těm drobečkům 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.12.12 11:15

No já to taky beru, že je to náhrada.. ale ne že by to byl můj případ, když někdo bere třeba víc jak 20000 a pak bere jen 8000? a hlavně výdaje za dvě mimina jsou logicky dvojnásobné.. a nebo i když je jedno dítě už starší, školka škola atd.. no mě to štve hodně, ale tak s tím nic nenaděláme, že jo… výhoda je že můžeme chodit do práce dřív aniž bychom přišli o tu rodičovskou…ale zas hlídacích babiček taky ubývá… :mavam: :mavam: :mavam:
jee jsem odbočila od tématu pardon :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3149
10.12.12 12:17

@marederi je to hroznej nepoměr, vše máme dvakrát…plinky, léky, očkování, oblečení atd. neříkám, že by matky s dvojčatama měly mít dvojnásobnou rodičovskou, ale třeba aspoň o dva tisíce víc by dát mohli :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3149
10.12.12 14:13

Ještě dotázek :) nevíte, prosím vás, jde-li dát mateřská třeba na tři roky a dva měsíce? asi je to blbost, že :oops: asi to jde jen na dva, tři či čtyři roky a hotovo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.12.12 14:16

@mikela jojo tak přesně tak to říkám i já, nepotřebuju dvakrát rodičák ale třeba ty 2000,– by bodlo :)) hele ono to je na tobě jak si určíš dlouhou rodičovskou, jen musíš počítat s tím, že se ti vlastně rozdělí i ty peníze tak měsíčně ti to udělá míň a nebo ke konci nebudeš mít už nic… prsotě jak to vyčerpáš.. ale říkala mi paní na pracáku, že si to můžeš každé 3 měsíce měnit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.12.12 14:17

@mikela jee navíc koukám že máš taky Emičku :))))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama