Vyříznutá dáseň u osmičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 09:45
Vyříznutá dáseň u osmičky

Holky omlouvám se, že to davam do spatneho tématu, ale třeba si toho všimne někdo kdo má zkušenost protože o tom nikde nemůžu najít informace. V pondělí jsem byla u zubaře kvůli osmičce. Měla jsem tam lehký zánět šla jsem tam hned druhy den co to začalo bolet. No mě osmičku překrývala dáseň a tak mi ji vyriznul. Přijde mi ze každý den je to bez změny. Doktor při kontrole další den říkal ze je to ještě nateklé teď je to už 5 dni od zakroku a stále bez změny. Ráno to bolí nejvíc a odpoledne už jako pokud nejim a nic nedělám to moc necítím. Ale nemůžu otevřít pusu vůbec. Snažím se to proplachovat studenou vodou. Jist zmrzlinu. Peroxid a moc ji nenamahat, ale fakt každý den se vzbudim a necítím zmenu. Nemá s tím některá z vás slušnost? ???????? Jak dlouho to trvá? Doktor říkal Ze Heřmánek nedoporučuje a já mu nechci znovu volat. A všichni okolo mě děsí ze když nebudu otvírat pusu a pracovat s tím tak mi to stuhne a budu mít větší problémy. Fakt se strašně bojím.

Reakce:
Sallyna
Kecalka 269 příspěvků 17.05.19 09:50

Ahoj, zkusenost mam jen s vyrezavanim osmicek celych z dasni ven. To jsem nesmela na te strane vubec jist, jen rozmackany banan a tak, aby se jidlo rany nedotykalo. Mela jsem zlepseni ze dne na den, vzdy lepsi a lepsi… Nemas to zanicene? Znovu na kontrolu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 09:52

@Sallyna já mu jdu zavolat a asi si tam zajdu pro jistotu precejenom den po zákroku asi nemohl moc vidět zmenu extra. Teď třeba bude moudřejší.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 09:54

@Sallyna on tam dneska není :( achjooo

cecetka
Echt Kelišová 8359 příspěvků 17.05.19 09:56

Po chirurgickem zakroku jsem si koupila sprej s obsahem. koloidniho stribra. Napomaha hojeni. Pokud ti Dr. kousek dasne odrizl, bude se to hojit dlouho. V puse je vlhko, to se nehoji tak rychle jako poraneni, ktere je v suchu a na vzduchu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 09:58

@cecetka tak já zajdu do lékárny je pátek tak ať pak o víkendu neskučím. Třeba to pomůže dekuju

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1136 příspěvků 17.05.19 10:03

Ta rána po osmičce je hodně velká. Mě ji trhali normálně (bez nutnosti dáseň rozříznout) a hojilo se to strašně dlouho. Téměř týden jsem to místo měla také bolavé a trochu oteklé, než se to úplně zhojilo, trvalo to určitě přes 14 dní. První týden jsem doslova přežívala na brufenu. Tys ten zákrok měla větší, takže bych spíš asi vyčkávala a zatím nijak nepanikařila.

chs.jasmin
Echt Kelišová 9572 příspěvků 17.05.19 10:20
@Anonymní píše:
Holky omlouvám se, že to davam do spatneho tématu, ale třeba si toho všimne někdo kdo má zkušenost protože o tom nikde nemůžu najít informace. V pondělí jsem byla u zubaře kvůli osmičce. Měla jsem tam lehký zánět šla jsem tam hned druhy den co to začalo bolet. No mě osmičku překrývala dáseň a tak mi ji vyriznul. Přijde mi ze každý den je to bez změny. Doktor při kontrole další den říkal ze je to ještě nateklé teď je to už 5 dni od zakroku a stále bez změny. Ráno to bolí nejvíc a odpoledne už jako pokud nejim a nic nedělám to moc necítím. Ale nemůžu otevřít pusu vůbec. Snažím se to proplachovat studenou vodou. Jist zmrzlinu. Peroxid a moc ji nenamahat, ale fakt každý den se vzbudim a necítím zmenu. Nemá s tím některá z vás slušnost? ???????? Jak dlouho to trvá? Doktor říkal Ze Heřmánek nedoporučuje a já mu nechci znovu volat. A všichni okolo mě děsí ze když nebudu otvírat pusu a pracovat s tím tak mi to stuhne a budu mít větší problémy. Fakt se strašně bojím.

Ahoj,

mě se taky přes osmičky dělal takový „šulínek“ :lol: přetahovala se mi dásen a ta pak měla zánět a strašně to bolelo - poprvé jsem ji byla řezat právě v zánětu a to jsem u opíchávání i bolestí brečela, jak to bolelo :roll: :oops: Pak jsem byla ještě asi 2×, to už preventivně než se udělal zánět a napodruhé mi to doktorka vzala tak razantně, že mi musela na každou stranu dát steh dva. Ale od te doby mě to už netrápí :mrgreen:

Pokaždé jsem stříkačkou proplachovala peroxidem (no, nevím zda to byla zrovna dobrá volba). Zkus si zajít na pohotovost, nebo k zubaři s tím, že tam máš stále zánet, zda to není na ATB ;)

chs.jasmin
Echt Kelišová 9572 příspěvků 17.05.19 10:22

Jo a ještě doporučím cucat hřebíček - nic moc, ale má analgetické učinky a pomuže od bolesti :palec: zároven si dej zmrzku - nějakou vodovou, udržuj v chladu a kdyžtak si dej nějaký prášek od bolesti.

Paní Harringtonová
Generální žvanilka 22510 příspěvků 17.05.19 10:33
@cecetka píše:
Po chirurgickem zakroku jsem si koupila sprej s obsahem. koloidniho stribra. Napomaha hojeni. Pokud ti Dr. kousek dasne odrizl, bude se to hojit dlouho. V puse je vlhko, to se nehoji tak rychle jako poraneni, ktere je v suchu a na vzduchu.

Nechci se hádat, ale řekla bych, že se v puse rány hojí rychleji… nemá to se suchem a mokrem co dělat, je tam uplně jiný epitel…

Janee19
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 17.05.19 10:38

Máš to šité? nedostalo se ti tam nějaké jídlo? já jsem po trhání + broušení kosti v dásni mohla jít druhý den do práce, ale mám asi vyšší práh bolesti :nevim: nejhorší to bylo ráno, pak dobrý…

Paní Harringtonová
Generální žvanilka 22510 příspěvků 17.05.19 10:56
@Anonymní píše:
Holky omlouvám se, že to davam do spatneho tématu, ale třeba si toho všimne někdo kdo má zkušenost protože o tom nikde nemůžu najít informace. V pondělí jsem byla u zubaře kvůli osmičce. Měla jsem tam lehký zánět šla jsem tam hned druhy den co to začalo bolet. No mě osmičku překrývala dáseň a tak mi ji vyriznul. Přijde mi ze každý den je to bez změny. Doktor při kontrole další den říkal ze je to ještě nateklé teď je to už 5 dni od zakroku a stále bez změny. Ráno to bolí nejvíc a odpoledne už jako pokud nejim a nic nedělám to moc necítím. Ale nemůžu otevřít pusu vůbec. Snažím se to proplachovat studenou vodou. Jist zmrzlinu. Peroxid a moc ji nenamahat, ale fakt každý den se vzbudim a necítím zmenu. Nemá s tím některá z vás slušnost? ???????? Jak dlouho to trvá? Doktor říkal Ze Heřmánek nedoporučuje a já mu nechci znovu volat. A všichni okolo mě děsí ze když nebudu otvírat pusu a pracovat s tím tak mi to stuhne a budu mít větší problémy. Fakt se strašně bojím.

Tak rychle ti to nezatuhne, jestli se bojíš, tak to můžeš „procvičovat“… jen pohybuj sanicí, ale nemusíš do skusu, klidně si pomoz rukou, palec zapřeš o vrchní a ukazovák o spodní jedničky a péruješ (takhle jsem rehabilitovala po resekci moudráku, kdy jsem nemohla otevřít pusu ani tak, aby se mi mezi přední zuby vešel ukazováček, bylo mi to doporučeno)… ráno to je horší, protože jak celou noc ležíš, je dáseň hodně prokrvená… jinak spodní zuby bývaj horší (nevím, jestli to máš nahoře nebo dole), jelikož se tam chytá víc bordelu… tak se ti tam třeba něco dostalo… tak bych kloktala Listerin třeba nebo něco s alkoholem… tím nic nezkazíš… taky je možný, že zubař říznul málo… těch možností je víc…

Váš příspěvek
Reklama