Vyřizování hypotéky, kupní smlouva a další

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 11:36
Vyřizování hypotéky, kupní smlouva a další

Ahojky!
Tak už jsem tu zase a zase jdu pro rady… :mrgreen:

Budeme kupovat dům, starší, s pozemky, není to přes realitku

V bance máme dojednaný předběžný výpočet, výše hypotéky bude 1,4milionu na 15let, hotově paní dáme 300 000Kč.
Nyní jsme ve stadiu, že s paní máme uzavřenou rezervační smlouvu, dali jsme jí 50 000Kč na ruku. Do banky jdeme za 2 týdny, s tím, že do poloviny prosince musíme ještě počkat na šestou výplatu v kuse (muž tedy u stejné firmy dělá roky, ale byl vždy 2-3měsíce na ÚP, bral jen podporu, až v červnu 2014 dostal smlouvu na neurčito).
V bance po nás budou chtít nějaké potvrzení, co se týče našich příjmů (již máme), pak rezervační smlouvu(máme), nějaké výpisy z katastru (tam půjdu já nebo paní), odhad (budeme řešit koncem listopadu) a VZOR KUPNÍ SMLOUVY.

A tady jsme u problému - kupní smlouva. Stačí stáhnout z netu a nechat překontrolovat u právníka? Nebo je lepší ji nechat u něj sestavit? Kolik kopií? Co nezapomenout zahrnout do smlouvy? Těmhle věcem absolutně nerozumím :oops:

Spíš svůj dotaz směřuju na ty z vás, kteří nemovitost kupovali nebo prodávali. :kytka: Nezajímá mě ani tak teorie, co by jak mělo být, ale praxe - co a jak jste zrovna VY řešili :kytka:

Moc díky :kytka:

M.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
puntice
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 11.11.14 11:44

Nechala bych určitě zhotovit u advokáta, ta částka za to už stojí. Kopií se hotoví: pro každého účastníka (ty, manžel, majitel - tzn 3) + 1 na katastr, pozor, zde se ověřují podpisy, nevím, zda bude chtít jednu kopii banka, většinou ano, nezapomeň se zeptat. Banka bude jistě chtít také Návrh na vklad do katastru, udělejte si tedy alespoň 2 kopie ;)

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 11.11.14 12:12

My jsme kupních smluv měli 8 kopií. Každé zúčastněné straně zůstaly 2 výtisky - my, prodávající, banka a realitka (asi teda.. ale tím počtem 8 jsem si jistá, řešíme to zrovna teď).
Na sestavení smluv bych rozhodně nechtěla šetřit, takže rozhodně u advokáta, za případné problémy to nestojí. Doma byste to asi taky sestavili, ale bála bych se, že něco špatně formulujeme nebo na nějakou blbůstku zapomeneme a malér je na světě.

handulinda
Echt Kelišová 9378 příspěvků 11.11.14 12:16

Osm kopii a urcite u advokata, ted to zrovna resime.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 11.11.14 12:17

Kupní smlouvu si nech sepsat právníkem, tohle není rohlík na krámu.. a mmchdm, u hypotéky dělá odhad banka, ten nezajišťujete vy. Kolik přesně smluv bylo, to netuším, ale odevzávaly se na tolika místech, že tuším těch 8 ks :think:

Příspěvek upraven 11.11.14 v 12:18

puntice
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 11.11.14 12:18

Holky, ale ten počet kopií se neřídí zákonem, ale počtem smluvních účastníků, to jen, aby to zakladatelka nevzala jako dogma :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 12:18

@PetiteFillette a kolik si tak za to advokát bere? vím, že každý to má jinak, ale tak přibližně :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 12:19

@puntice dík za ujasnění :kytka:

puntice
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 11.11.14 12:20
@martina.se píše:
Kupní smlouvu si nech sepsat právníkem, tohle není rohlík na krámu.. a mmchdm, u hypotéky dělá odhad banka, ten nezajišťujete vy. Kolik přesně smluv bylo, to netuším, ale odevzávaly se na tolika místech, že tuším těch 8 ks :think:Příspěvek upraven 11.11.14 v 12:18

Banka si jistě zajistí svůj odhad kvůli hypo, budou však prudit s dodáním dokumentace (původní nabývací tituly, stavební povolení apod. od původní majitelky, tak se s ní rovnou domluvte, aby měla čas to najít, nebo lze ode všeho vytáhnout kopie na katastru, dle čísel vkladů na listu vlastnictví). Jinak odhad pro odvedení daně se již nedělá.

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 11.11.14 12:21

Brali jsme to přes právníka. Ten sestavil smlouvy, přepis v katastru a taky nám řekl, kdo co má zařídit a vyběhat… Byl to teda známý, ale i oficiálně bych to udělala. Ty peníze jsou nic v porovnání s tím, kdyby jste na něco zapoměli nebo něco zanedbali.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 12:27

@martina.se jj odhad nám zařídí banka, tedy odhadce. dostala jsem na něj číslo, mám mu volat. Není to „náš“ odhadce :kytka: jen pro upřesnění, napsala jsem to nesrozumitelně :-)

Jinak já jksem rtaky pro právníka, muž brblá.. ale stejně to nakonec bude tak, jak řeknu já :mrgreen:

elen-ka
Extra třída :D 13135 příspěvků 16 inzerátů 11.11.14 12:29

Já bych si dala pozor na vyplacení peněz. To bych tam určitě chtěla mít napsané hodně podrobně. Také pokud na nemovitosti jsou nějaké závazky, tak jak je současný majitel vyřeší, či odstraní (my jsme třeba prodávali byt, na kterém jsme měli hypotéku a tím zástavu. Měli jsme to vše popsané v kupní smlouvě, krok po kroku včetně časového hlediska, jak to budeme řešit).

elen-ka
Extra třída :D 13135 příspěvků 16 inzerátů 11.11.14 12:30

Jo a na katastr bych si šla projistotu já osobně (či manžel).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 12:32

@elen-ka závazky tam nejsou… A na katastru vytisknou to, co potřebuju i mně? i když jde o cizí pozemek? :think: já nevím přesně, jak se ty věcu jmenujou (mám to u někde napsaný), jdou to 2věci, jenda musí být stará max rok a druhá max 3měsíce :|

Majdulíí
Kecalka 177 příspěvků 11.11.14 12:44
@Anonymní píše:
@elen-ka závazky tam nejsou… A na katastru vytisknou to, co potřebuju i mně? i když jde o cizí pozemek? :think: já nevím přesně, jak se ty věcu jmenujou (mám to u někde napsaný), jdou to 2věci, jenda musí být stará max rok a druhá max 3měsíce :|

jj to daj komukoliv. stačí když tam řekneš obec a číslo popisné. Jinak jen přidávám mojí zkušenost. Došla by jsem si na stavební uřad zda je tam vše jak má bejt. Málem jsme koupily barák kde byl kousek domu postaven na černo. Na katastru nám nic neřekli a když jsem se pak ptala na stavebním uřadě tak jsem jen koukala co tam je vše špatně.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Koptashow, na kterou byla radost se dívat: Václav Kopta Lvy zvládl skvěle

Jeho televizní pořad Koptashow, v němž slíbil odhalovat nejrůznější tajemství... číst dále >