Reklama

Vyřizování potřebného během 9 měsíce těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Slune1995
Nováček 9 příspěvků 07.01.17 09:58
Vyřizování potřebného během 9 mes. těhotenství?

Ahojky Maminky :),
Potřebovala bych par rad. Mám hodně otázek, ale v blízkosti nikoho kdo mi pořadí. A z internetu jsem už zmatená.
Musí byt u registrace do porodnice i přítel? Chceme aby mimco melo příjmení po příteli, musíme to nějak zarizovat nebo je to automaticky v porodnici? Nebudu mít nárok na mateřskou, kdy si mám začít zarizovat příspěvek v rodičovství ( ted jsem ten název asi popletla, ale určité víte co myslím)? A jak se registruje nenarozené dítě u pediatra? To mi přijde hrozné vtipné :D
Opravdu se omlouvam třeba za trapné otázky, ale chci mít jistotu, ze něco nepokazim. A případně rady navíc ocením.
Děkuji moc :dance:

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62543 příspěvků 3 inzeráty 07.01.17 10:03

@Slune1995

• ne, rodit budeš ty a ne partner, ten porodnici nezajímá
  • ano, musíte na matrice podepsat souhlas s otcovstvím, jinak má dítě automaticky jméno po tobě
  • jedná se o rodičovský příspěvek a až po porodu, potřebuješ k tomu rodný list dítěte
  • zavoláš pediatrovi a zeptáš se, zda přibírá nové pacienty zda dítko vezme a nevím, co je na tom vtipného :think:

Slune1995
Nováček 9 příspěvků 07.01.17 10:06

@j.a.n.i1
Děkuji za info. A přijde mi vtipne registrovat nenarozené dítě, ale chápu ze to svůj důvod ma.

Tunrida
Hvězda diskuse 47201 příspěvků 07.01.17 10:09
@Slune1995 píše:
@j.a.n.i1
Děkuji za info. A přijde mi vtipne registrovat nenarozené dítě, ale chápu ze to svůj důvod ma.

Ale ty ho tam neregistruješ, ty si zajistíš, že ti doktorka zaregistruje to narozené dítě.

Ornwen
Závislačka 4251 příspěvků 1 inzerát 07.01.17 10:11

@Slune1995 než tě pustí z porodnice, chtějí znát jméno pediatra, kam půjdeš na kontrolu. A co vím, je dost obsazeno, takže je to fakt nutné. Musíš s mimčem do tří dnů po propuštění k pediatrovi, takže až pak shánět někoho, kdo má volno, když máš sama starostí nad hlavu je blbost.

Jogrr
Závislačka 4201 příspěvků 07.01.17 10:11

@Slune1995 treba proto, ze v Praze je malo pediatru, kteri prijimaji pacienty. Ja jeste neporodila a uz jsem malemu hledala pediatricku, kdyz jsem byla v 5. mesici.
Neni to ofiko registrace, proste si nas zapsala na seznam a po narozeni se mame ozvat a do dvou dnu se dostavit na prohlidku.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama