Výroba vakcín - HIV, rakovinotvorné buňky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Elilen
Neúnavná pisatelka 15977 příspěvků 17.12.12 11:26
@peggy.sl píše:
To už asi nezjistíš..údajně se kdysi virus vyskytoval ve vakcínách MMR..kultivovalo se to na opicích…

Jasně, už vím. To HIV mělo spojitost s opicemi, takže máš asi pravdu. Díky. Strašně mě hlodalo, že jsem si nemohla vzpomenout.

peggy.sl
Generální žvanilka 20555 příspěvků 17.12.12 11:32
@Elilen píše:
Jasně, už vím. To HIV mělo spojitost s opicemi, takže máš asi pravdu. Díky. Strašně mě hlodalo, že jsem si nemohla vzpomenout.

Jsou různé,,konspirace,, že Hiv je uměle vytvořená nemoc, sloužící přirozenému úbytku lidí na planetě..Právě že se vakcíny množí na opicích, údajně některý tento materiál byl nakažený Hiv a při zkouškách účinnosti, které se většinou odehrává v zemích třetího světa je proto nejvíc nakažených..Věř nebo nevěř… :D

gr08
Kecalka 344 příspěvků 17.12.12 13:58

http://www.slobodavockovani.sk/…
Co je na tom pravdy nevim, ale jedno je jiste - s vakcinami je spojeno takovych pokusu na lidech, ze si to ani nedovedeme predstavit.

luon
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 17.12.12 16:59
@Elilen píše:
@Cuarentena @gabriela82 Dnes farmaceutický průmysl tvrdí, že k výrobě očkovacích látek zvířata nepoužívá buď vůbec, nebo pouze vzácně. Průmysl je technicky schopen je pěstovat na „HeLa" buňkách nebo na „HDC" Jedná se o rakovinné buňky, které se však takto neoznačují. Název „HeLa" je tvořen počátečními písmeny jména Henrietty Lacksové, ženy, od níž tyto rakovinné buňky pocházejí. Říká se jim také „buněčné řady" nebo „buněčné linie", jen proto, aby se utajilo, že se jedná o rakovinné buňky. Farmaceutický průmysl nemá žádné pochybnosti a je přesvědčen o tom, že neexistuje žádná souvislost mezi touto skutečností a zvýšeným výskytem rakoviny u dětí.

Více informací na: http://www.celostnimedicina.cz/…ch-latek.htm#…

Už jsem to našla.

Příspěvek upraven 17.12.12 v 11:01

Elilen, jaké přesně buňky se používají ke kultivaci virů při výrobě vakcín, máš vždy uvedeno v příbalových letácích. To o využití HeLa buněk jsem od odpůrců očkování četla už hodněkrát. Měla jsem i snahu hledat, pro výrobu jakých vakcín by měly být využívány, ale opravdu nenašla, s výjimkou, snad, jakési testované vakcíny proti HIV. Ale to se nás netýká. V příbalových letácích najdeš uvedeny jiné buněčné linie, které se při výrobě používají.

Cuarentena
Echt Kelišová 8069 příspěvků 17.12.12 20:39
@Elilen píše:
@Cuarentena @gabriela82 Dnes farmaceutický průmysl tvrdí, že k výrobě očkovacích látek zvířata nepoužívá buď vůbec, nebo pouze vzácně. Průmysl je technicky schopen je pěstovat na „HeLa" buňkách nebo na „HDC" Jedná se o rakovinné buňky, které se však takto neoznačují. Název „HeLa" je tvořen počátečními písmeny jména Henrietty Lacksové, ženy, od níž tyto rakovinné buňky pocházejí. Říká se jim také „buněčné řady" nebo „buněčné linie", jen proto, aby se utajilo, že se jedná o rakovinné buňky. Farmaceutický průmysl nemá žádné pochybnosti a je přesvědčen o tom, že neexistuje žádná souvislost mezi touto skutečností a zvýšeným výskytem rakoviny u dětí.

Více informací na: http://www.celostnimedicina.cz/…ch-latek.htm#…

Už jsem to našla.

Příspěvek upraven 17.12.12 v 11:01

Jojo, o HeLa buňkách jsem četla už jako děcko v nějaké populárně naučné knize, je to naprosto fascinující, ale jsi si jistá, že se na tom fakt kultivují vakcíny? Přijde mi to riskantní, i když rakovina jako taková by se tímto způsobem neměla šířit z jedince na jedince, je to známo jen u nějakého typu rakoviny pohlavního ústrojí psů a nechválně proslulé u tasmánských čertů, kteří jsou navzájem geneticky tak příbuzní, že si při rvačkách předávají buňky rakoviny ústní dutiny a hromadně na ni vymírají.

Metamorphosis
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.12 09:05
@luon píše:
Elilen, jaké přesně buňky se používají ke kultivaci virů při výrobě vakcín, máš vždy uvedeno v příbalových letácích. To o využití HeLa buněk jsem od odpůrců očkování četla už hodněkrát. Měla jsem i snahu hledat, pro výrobu jakých vakcín by měly být využívány, ale opravdu nenašla, s výjimkou, snad, jakési testované vakcíny proti HIV. Ale to se nás netýká. V příbalových letácích najdeš uvedeny jiné buněčné linie, které se při výrobě používají.

Souhlas - kdesi jsem se dočetla, že aktuálně se HeLa buňky používají při výrobě vakcín na rakovinu děložního čípku, ale v příbalových letácích to uvedeno není.. A zkrátka jsem to již nedohledala.
Nicméně z pohledu várobce by mi právě tyto buňky přišly nejlogičtější - nekonečně se množí, takže náklady na tento (již dávno „očištěný“) materiál prakticky nulové, a není s tím taková práce, jako neustále separovat nové a nové zvířecí tkáně :nevim:
Jinak mám dotaz - kdo víte o tom, že se kultivovalo/kultivuje i na lidských embryích z potratů - máte k tomu nějaké odkazy? Dělá se to i dnes, nebo se to týkalo jen nějakých starších vakcín? A kterých? Děkuji.

peggy.sl
Generální žvanilka 20555 příspěvků 18.12.12 09:21
@Amber_1977 píše:
Souhlas - kdesi jsem se dočetla, že aktuálně se HeLa buňky používají při výrobě vakcín na rakovinu děložního čípku, ale v příbalových letácích to uvedeno není.. A zkrátka jsem to již nedohledala.
Nicméně z pohledu várobce by mi právě tyto buňky přišly nejlogičtější - nekonečně se množí, takže náklady na tento (již dávno „očištěný“) materiál prakticky nulové, a není s tím taková práce, jako neustále separovat nové a nové zvířecí tkáně :nevim:
Jinak mám dotaz - kdo víte o tom, že se kultivovalo/kultivuje i na lidských embryích z potratů - máte k tomu nějaké odkazy? Dělá se to i dnes, nebo se to týkalo jen nějakých starších vakcín? A kterých? Děkuji.

Dělá se to i dnes..nejčastěji u vakcín MMR

Metamorphosis
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.12 10:06
@peggy.sl píše:
Dělá se to i dnes..nejčastěji u vakcín MMR

8o :-O :zed:
Onehdá jsem si četla nějaký článek o teoriích důvodů přenosu viru HIV na člověka.. Mimo jiné se tam psalo o tom, že čím je nám strava geneticky vzdálenější, tím je pro nás neškodnější - důvodem je to, že se do těla dostávají zcela cizí (mohou být kontaminované viry/bakteriemi) buňky, které tělo nezná, tudíž je „nepřijímá“, naopak, čím bližší nám tkáně/buňky přijímané do vlastního těla jsou, tím tolerantněji a snáze je tělo pouští do krevního oběhu..
Takže čistě z tohoto pohledu závěr zněl, že je pro lidi skutečně nejzdravější rostlinná strava, dále ryby… a zcela nejnebezpečnější je požírání opic a kanibalismus - kdy může na základě takové stravy dojít k hromadným epidemiím nemocemi, kterým se tělo prostě neumí bránit - opice má v krvi nějakou pro ni přirozenou, pro nás neznámou nemoc, ale její buňky jsou našemu tělu „známé“/podobné.. jen s drobnými odchylkami.. takže proniknou do našeho systému, aniž by si tělo uvědomilo, kde končí odchylka a začíná „patologie“.. (Vysvětluji to veeeelmi laicky, protože nejsem odborník, takže doktory a mikrobiology prosím o shovívavost) a průser je na světě - do těla se nám dostávají spolu s částmi zvířete nebo člověka žijícího v jiném zeměpisném prostředí i patogeny, které naše tělo nezná a neumí si s ními poradit..
Tak - z tohoto důvodu mi přijde celkem nebezpečné kultivovat vakcíny na tkáních savců (nedejbože opic), či rovnou na lidských embryích - výrobci vakcín mohou stokrát tvrdit, jak umí kultivační tkáně očistit - jednak je to nesmysl, věda se stále vyvíjí.. Jednak může výjimečně docházet k nepodchycenému selhání, ať již vinou zaměstnanců, nebo přístrojů či látek, se kterými pracují..
:think:

luon
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 18.12.12 19:20
@Amber_1977 píše:

Já myslím, že se HeLa buňky nepoužívají prostě proto, že jsou nebezpečné. Když jsem tenkrát četla cosi o té testované vakcíně proti HIV vyráběné na těchto buňkách, tak, myslím, v tom článku právě řešili, jestli vakcína je skutečně dostatečně přečištěná od zbytků HeLa buněk.
Vakcíny proti rakovině děložního čípku jsou založené na úplně jiném principu, jsou vyráběné metodami genového inženýrství v kvasinkách nebo hmyzích buňkách.

Některé viry (myslím, že je to jedna ze složek Priorixu) pro výrobu vakcín se i dnes kultivují na lidských embryonálních buňkách. Nicméně, jedná se o buněčnou linii odvozenou z jednoho embrya kdysi dávno (teď jsem našla, že v roce 1966) a od té doby množenou a využívanou. Věřím, že je tedy lety dostatečně prověřená :nevim:

peggy.sl
Generální žvanilka 20555 příspěvků 18.12.12 19:26
@luon píše:
Já myslím, že se HeLa buňky nepoužívají prostě proto, že jsou nebezpečné. Když jsem tenkrát četla cosi o té testované vakcíně proti HIV vyráběné na těchto buňkách, tak, myslím, v tom článku právě řešili, jestli vakcína je skutečně dostatečně přečištěná od zbytků HeLa buněk.
Vakcíny proti rakovině děložního čípku jsou založené na úplně jiném principu, jsou vyráběné metodami genového inženýrství v kvasinkách nebo hmyzích buňkách.Některé viry (myslím, že je to jedna ze složek Priorixu) pro výrobu vakcín se i dnes kultivují na lidských embryonálních buňkách. Nicméně, jedná se o buněčnou linii odvozenou z jednoho embrya kdysi dávno (teď jsem našla, že v roce 1966) a od té doby množenou a využívanou. Věřím, že je tedy lety dostatečně prověřená :nevim:

Je to hnus, tak či tak..cpát do sebe hmyzí buňky.. :nevim:

Loki01
Echt Kelišová 8816 příspěvků 18.12.12 19:32
kaštinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.12 19:32

Peggy, a co ty látky, ktere nejsou uváděny nikde, protože spadají pod výrobní tajemstvi? Mít peníze navíc, dát Priorix na detailní rozbor do super laborky.

Elilen
Neúnavná pisatelka 15977 příspěvků 18.12.12 22:50

Loki- zítra mi to přeloží přítel.

Kolik takový rozbor může stát?

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek
Reklama