Vyrobeno v Polsku

Napsat příspěvek
6608
10.5.13 16:03

Jestli někdo kupujete dětem zeleninové skleničky od Hami, tak se koukněte na oválek - také PL, všechny druhy. Přitom ovocné Hami jsou DEVA Nové Město nad Metují :(
A jak už tu někdo psal (a já také v jiných diskusích), v dnešní době prostě číst etikety nestačí, protože ani posypovou sůl, ani jed na potkany a podobné dobroty tam výrobce pochopitelně neuvede :evil:
Nakupování je v dnešní době fakt bohužel věda :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
10.5.13 16:10

Jsem mile překvapena, kolik lidí si na Polsko dává pozor a vyhýbá se mu. Já budu muset začít koukat nejen na složení a datum, ale i na ten ovál :zed: třeba dnes v obchodě jsem schválně koukala na veselou krávu (pl) a ještě cosi, taky tavenej sýr, jestli želetava? A tam bylo pl nebo sk. Prostě buď a nebo. A myslím že těstoviny Panzani taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1064
10.5.13 19:48

Polský výrobky nekupuju, fuj :poblion: nejen že nemám důvěru v kvalitu, ale často to není ani chuťově žádná hitparáda :zed: A jelikož jsem jednu dobu pracovala v kolektivu, kde bylo hodně lidí z Polska, vůbec se tomu nedivím…většinou jsou to pěkný čuňata a úroveň jejich práce je trošku někde jinde - chtějí hlavně vydělat a udělají pro to celkem cokoliv :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22171
10.5.13 21:19
@IvaB píše:
Jestli někdo kupujete dětem zeleninové skleničky od Hami, tak se koukněte na oválek - také PL, všechny druhy. Přitom ovocné Hami jsou DEVA Nové Město nad Metují :(
A jak už tu někdo psal (a já také v jiných diskusích), v dnešní době prostě číst etikety nestačí, protože ani posypovou sůl, ani jed na potkany a podobné dobroty tam výrobce pochopitelně neuvede :evil:
Nakupování je v dnešní době fakt bohužel věda :?

Minulý týden jsem zrovna pár hami skleniček koupila, tak jsem se šla hned podívat a mám samé české. Dokonce jsem vybufetila i tu, co už malá zdlábla a sklenice byla v koši. :mrgreen: :mrgreen: Budu muset začít zkoumat i skleničky, :cert: naštěstí je dávám jen výjimečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
430
11.5.13 06:40
@IvaB píše:
Nakupování je v dnešní době fakt bohužel věda :?

No, tak to mě teda pěkně se.re. Někdy dávám masozeleninu od Hami a teď jsem kontrolovala oválky a hádejte… je to tam :zed: :zed: - Polsko. Ach joo. Dostal to v dobré víře od babičky, jak mu přilepší a prd :,(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.5.13 16:31

Já bych nekoupila polské cukrovinky, jogurty a uzeniny, ale jinak to zase tak nehrotím :nevim: Spíš mě zajímá celkové složení než země původu..Zklamaly mě i české a slovenské výrobky a nejen v potravinách, taky se u nás vyrábějí pěkné šunty a šmejdy, člověk si nevybere.
Místní pěstitele podporuju v létě, když se dostanu do trhu, ale hroudu másla tu fakt neseženu. Obíhat nějaké farmářské trhy nebo za tím jezdit do jiného města, na to fakt nemám čas. Napíšu seznam a jedem normálně na nákup, snažím se vybírat v rámci možností kvalitu a taky podle toho, co má kdo rád.
A netvrdím, že cena nehraje roli. Nemám vždy na to kupovat např. první českou zeleninu třikrát dražší než tu uskladněnou ke konci sezony. Navíc z určitého hlediska ani nemusí být vhodná, první jarní zelenina obsahuje nejvíc dusičnanů.

Myslím, že sem vám nenapíše nikdo, kdo to vůbec neřeší. Byl by tu ukamenován :D
My patříme k tomu „středu“, snad. Není mi jedno, co jíme, ale jsou věci, které jsem ochotna(a v určitém smyslu i nucena) tolerovat.

• Nahlásit
  • Citovat
294
22.1.20 20:13

Nechutný eidam z Polska

Polským výrobků se snažm vyhýbat, ale nedávno jsem přehládla u sýru eidamu, že byl vyroben v Polsku. Byl opravdu nechutný, musela jsem ho vyhodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11878
23.1.20 14:41

Tak já se snažím v českém obchodě také vyhýbat polským výrobkům, ale když jedu do Polska na trh nebo někam do města, v klidu si nakoupím, kvalita jiná.
Máme rádi nakládané maso ve vastní šťávě, ovčí sýry i cukrovinky některé, co mám už vytipované. Taky sirupy mají skvělý, teď jsem byla v prosinci a přivezla si sýry z trhu a mají je úžasný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama