Výrobky z roliček od toaletního papíru

25.10.19 09:49

Výrobky z roliček od toaletního papíru

Včera mi volala kamarádka a ptala se, jestli bych jí nepomohla se sběrem roliček od toaleťáku, že z toho u jejího dítěte ve školce mají vyrábět nějaké věci a potřebují jich hodně. Vzpomněla jsem si, jak jsme z toho vyráběli ve školce my a překvapilo mě, že to dělá ještě dnes. Připadá mi to totiž jako strašná „prasárna“, když někdo (navíc ještě malé děti) šahá na roličku, na kterou předtím šahalo x lidí bezprostředně po vykonání potřeby.
Jsem jediná, komu to připadá nechutné?

(Jo, uvědomuju si, že to není zrovna životně důležité téma. I když v mých paranoidních představách by možná i být mohlo.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10266
25.10.19 09:51

Mě to nechutné nepřijde :nevim: Vyráběli jsme ve školce a vyrábíme do teď a to doma i ve škole :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
25.10.19 09:53

U nás se to dělá taky. Ale tak nemusí mít rolicky od toaletaku, ale třeba i od takových těch papírových utěrek do kuchyně. A u nás doma teda na roličku po vykonání potřeby nesaháme, odmotáme si kus papíru předtím než na ten záchod jdeme :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48322
25.10.19 09:54

Jo dělá se to. Z roliček od toaleŤáku jsem vyráběla už s batoletem výrobky sama doma. Přažil ve zdraví a teĎ je ve škole. A zkus hádat, co měl donést munulý týden do školy, že z toho budou tvořit? :mrgreen: Takže ne, nepřijdem ito nechutné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.10.19 09:56
@Kriss Tina píše:
U nás se to dělá taky. Ale tak nemusí mít rolicky od toaletaku, ale třeba i od takových těch papírových utěrek do kuchyně. A u nás doma teda na roličku po vykonání potřeby nesaháme, odmotáme si kus papíru předtím než na ten záchod jdeme :D

Hezky! :D

Kuchyňské utěrky mě taky napadly, ale když potřebuješ třeba 50 ks roliček, tak 25 rolí utěrek se jen tak nevypotřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
25.10.19 09:57

@Náhodná kolemjdoucí já těch utěrek spotřebu mám, kolikrát je používám třeba místo kapesníků :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.10.19 09:58

@lucenka Tak já si zase nemyslím, že by to ty děti neměly přežít ve zdraví, nicméně to by přežily asi i kdyby olízly záchodovou mísu :nevim:
Každopádně jsem si do googlu dala „vyrábění z roliček od papíru“ a vypadá to, že jsem asi fakt mimo já :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1621
25.10.19 10:00

Nevím, jak ostatní, ale já teda na tu roličku samotnou nesahám. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.10.19 10:05

@Bandii Když nemáš držák na toaletní papír, tak se tomu vyhýbá dost blbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1621
25.10.19 10:06
@Náhodná kolemjdoucí píše:
@Bandii Když nemáš držák na toaletní papír, tak se tomu vyhýbá dost blbě.

Tak skočím do krámu a za pár korun to koupím, ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3241
25.10.19 10:13

@Náhodná kolemjdoucí fakt šaháš na tu tvrdou ruličku, když si odmotáváš papír??

Já teda ne

Jako z veřejných záchodů bych to nebrala, ale doma??

u nás ve školce se z toho taky tvoří a děti si s tím tvoří i doma :-) to už bys mohla chodit i s gumovýma rukavicema do tramvaje nebo autobusu, abys tam na něco po někom nešáhla :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.10.19 10:29

@Bandii Jenže školka to jako podmínku nemá ;-) takže se tam dostanou i roličky z těch toalet bez držáku. Nehledě na to, že bakterie jsou na wc všude možně, ne jen tam, kam se přímo sahá (taky by se dalo bavit o tom, že většina lidí má i při používání toalety ruce normálně čisté - no, na pohled jo).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3038
25.10.19 10:40

@Náhodná kolemjdoucí takovej dotaz - a myslis, ze deti ve skolce nechodi na wc a na nic tam nesahaji a pak si vzdycky dukladne umyjou ruce? Uplne vsechny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1347
25.10.19 10:41
@Náhodná kolemjdoucí píše:
@Bandii Jenže školka to jako podmínku nemá ;-) takže se tam dostanou i roličky z těch toalet bez držáku. Nehledě na to, že bakterie jsou na wc všude možně, ne jen tam, kam se přímo sahá (taky by se dalo bavit o tom, že většina lidí má i při používání toalety ruce normálně čisté - no, na pohled jo).

Ale tak bakterie muzes najit vsude, vis, kolik jich je v zince na nadobi, na drzadlech kosiku v obchodech, na mobilnim telefonu… Treba ten mobil je obzvlast nechutnej a kazda ho mame denne u usi a ust :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.10.19 10:50

@Kosopemi Já si mobil denně (spíš víckrát) čistím, houbičku na nádobí měním taky minimálně denně a po nákupu si vždy umyju ruce - když jsem měla malé děti, otírala jsem to držadlo antibakteriálním ubrouskem. Vím, že to ty děti nezabije, ale připadá mi zbytečné se vystavovat nějakým hnusům, když se jim vystavovat nemusím.

@jita22 To asi ne, ale to už je boj jejich rodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat