Výročí - zpětná vazba

Anonymní
5.9.21 12:05

výročí - zpětná vazba

Ahoj všem,

potřebovala bych názory zvenčí. S kamarádkou se uvidím až za týden a nevím, kudy kam.
Máme standardní manželství, občas romantika, občas si lezeme na nervy, ale většinově fungujeme pěkně.

Minulý týden odjížděl muž na služebku, vracet se měl v sobotu ráno. Připomínala jsem mu výročí - jen tak jemně, nenápadně.

Přijel vysmátý, nic nepřivezl, na můj dárek pro něj řekl něco ve stylu: „aha, to jsem nevěděl, že něco chceš…“ Nekomentovala jsem, bylo mi to líto, slzy na krajíčku. Jsme spolu 9 let manželé a vždy nějakou růžičku přinesl. Přitom jel ze služebky kolem několika květinářství a nákupáků.

Neřekla jsem ani slovo a chystala večeři, ke které jsme ho nevolali, protože byl zalezlý.
Po večeři doslova přiletěl a sprostě mi před dětmi vynadal, co jsem to za špínu, že jsem nechala nádobí v kuchyni (normálně toto nedělá, normálně uklízí po večeři nádobí on), vynadal mi do hysterek a že se mám jít léčit, nejsem normální a tak dále. Připomínám, že domácnost není jen moje doména a nikdy mi za těch 9 let kvůli špíně, nebo domácnosti nevynadal a ani nebyl důvod. Prostě absurdita na devátou.

Máme tři děti. Milenku nemá, leda by si ji nabrnknul teď na tý služebce (to po dlouhý době vyrazil na noc mimo domov). Navíc, že byl na služebce, vím jistě.

Co byste dělaly vy?
Dnes dotáhl kytku, na kterou mu s.ru. Jde o to, co předvedl za scénu v reakci na mé tiché zklamání. Připadá mi, že už fakt pohár přetekl. Mám ze sebe nechat dělat totálního blázna?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3469
5.9.21 12:08

Možná reagoval jak pitomec protože cítil vinu a tvé zklamání. Spousta lidí se s tím neumí vyrovnat.

Ale ta milenka, proboha na to nemusí jezdit na noc pryč. Ta jde i před obedovou pauzu, opravdu na milence a milenky máme všichni spoustu času

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.21 12:10
@Altavista píše:
Možná reagoval jak pitomec protože cítil vinu a tvé zklamání. Spousta lidí se s tím neumí vyrovnat.Ale ta milenka, proboha na to nemusí jezdit na noc pryč. Ta jde i před obedovou pauzu, opravdu na milence a milenky máme všichni spoustu času

Máme oba homeoffice :).
Dodám, že večer se přišel omluvit, ale poslala jsem ho pro pryč.
Fakt už toho bylo včera moc.

• Citovat
  • Nahlásit
3469
5.9.21 12:13
@Anonymní píše:
Fakt už toho bylo včera moc.

Tak to jo, to je kvalitní dohled :D
Tak soudím, že prostě neumí přijmout svoji chybu. Můj muž se taky chová jako pako, když něco objektivně zvorá a ví to. Ale to co ten tvůj udělal je síla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.21 12:18
@Altavista píše:
Tak to jo, to je kvalitní dohled :D
Tak soudím, že prostě neumí přijmout svoji chybu. Můj muž se taky chová jako pako, když něco objektivně zvorá a ví to. Ale to co ten tvůj udělal je síla.

Mám pocit, že fakt už pohár těch malých kapiček (za ty společné roky), přetekl… :,(
Doposavad to byly blbiny, sem tam větší krize, ale jakoby to prostě včera přeteklo.
Já zklamaná, smutná a on mi tak sprostě vynadá před dětmi, totálně absurdním způsobem. Mám pocit, že jsem si včera uvědomila, že žiju s manipulátorem a psychopatem a už prostě nechci. Jen ho dnes vidím, chce se mi doslova zvracet.

• Citovat
  • Nahlásit
4291
5.9.21 12:21

Mě to přijde přehnané z obou stran. V čem že by měl být manipulátor a psychopat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.21 12:27
@jita22 píše:
Mě to přijde přehnané z obou stran. V čem že by měl být manipulátor a psychopat?

Mně by přišlo normální říct promiň, vykašlal jsem se na to, vidím, že tě to mrzí, vybereme něco zítra… nebo utrhnout kytku na poli. To by stačilo.
Ne přiběhnout naprosto bez kontextu a sprostě na mě řvát, zatímco já si smutním.
Takhle to chodí v „mým světě“ :).
A ne, nezapomněl, vy**al se na to. Věděl o tom, ví, kdy máme výročí a prostě to devátý jen tak zkusil, jestli už se chudinka smíří se vším. Jestli přileze i přes to…
Myslím, že není normální, říct ženě, co si tiše čte, že je blázen, hysterka a špína a má se jít léčit. Ne, není. Ani v den výročí, ani nikdy.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17887
5.9.21 12:32

Ne, nedělej ze sebe blázna, ale naučte se komunikovat tak, aby sis ty nehromadila nanaplněná nevyřčená očekávání a aby on svoje frustrace neřešli podobnými nezralými výlevy.

Více než doporučuju pozornosti koncept. tzv. nenásilní komunikace, kde se všichni zapojení postupně naučí vnímat svoje potřeby, odlišovat přání a potřeby. A vnímat potřeby těch druhých, chápat a respektovat to, že druhý může mít odlišné potřeby a že za plněné mých potřeb není zodpovědný ten druhý a hlavně se společně domlouvat tak, aby potřeby ani jedné strany nezůstaly dlouhodobě nenaplněné. Pak to vede k podobným scénám.

Základní výhodou je, že klidně můžeš začít sama, když ty změníš zaběhaný styl komunikace, on nebude moci reagovat stejně jako vždycky a v tom, že bude reagovat jinak, je vaše společná šance že se naučíte fungova líp. Právě díky téhle krizi, ve které jste.

Poslechni si tenhle audiodokument - moc hezky ukazuje co to ta nenásilná komunikace je
https://vltava.rozhlas.cz/…kace-6249993

a pořiď sobě tuhle knihu
https://www.kosmas.cz/…ace-v-praxi/

Případně společně jeďte na nějaký workshop, nejspíš budou i nějaké on-line
https://nenasilnakomunikace.org/

K aktuální situaci - vypadla bych ven se vyzuřit, příapdně si po telefonu zanadávala s kamarádkou a pak se vrátila, akceptovala bych jeho snahu o omluvu a pak začala společně hledat řešní, jak podobných scénám předcházet.

Jeho vina je že nevnímá tvoje náznaky a že není moc ochotný uznat chybu, v konfrontaci s pasivní agresí - a že vyletí a útočí, namísto sebereflexe.

tvoje vina je že nejsi schopná otevřeně komunikovat v tom, co chceš a nechceš a namísto řešení konfliktu jdeš do pasivní agrese (tichá domácnost a jiné výčitky)
Jste v tom společně - není to vina jen jednoho a nebo druhého. A tím že druhému přiznám svůj podíl na situaci se výrazně snáze člověk dočká toho, že ten druhý se taky omluví a pak budete společně hledat jak z toho ven, namísto toho abyste spolu bojovali o to, aby jeden a nebo druhej byl za špatného a ten druhý za oběť.

(neplatí to v případě patologických vztahů, ale to ten váš není)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
5.9.21 12:56
@Anonymní píše:
Připomínala jsem mu výročí - jen tak jemně, nenápadně.

zakladni chyba. Pokud neco od druheho ocekavam, musim komunikovat jasne a primo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.21 13:07
@Fukitol píše:
zakladni chyba. Pokud neco od druheho ocekavam, musim komunikovat jasne a primo.

Komunikovala jsem jasně. On moc dobře ví, jak moc to pro mě je důležité.
Plánovali jsme, kam pojedeme, jak to oslavíme. Není možné, aby jakýkoli člověk, toto nevnímal jasně. Den předem jsme ještě mluvili po telefonu o tom datu, o manželství jako takovém. Prostě jasná (opravdu jasná) komunikace tam byla.
Mluvili jsme např. o čištění snubáků a dárcích a já říkala, že nechci zlato, že mi stačí kytička.
Fakt až moc jasné a zřetelné to bylo. Čili neřekla jsem" „Martine, 4.9. přivez diamant ten a ten.“, jinak tam ale prostor nebyl.
Dodám, že on je ten typ, kterému kdybych to řekla takto explicitně, tak se šprajcne, nedoveze nic a bude vyvádět, že takhle teda ne.
To jen pro úplnost.

• Citovat
  • Nahlásit
2990
5.9.21 13:10
@Anonymní píše:
Fakt už toho bylo včera moc.

A proč jste ho nevolali na večeři? Z uraženosti?
Když se přišel omluvit, tak bych omluvu brala, pokud se takhle nechová často.
Jsi jako malý dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4291
5.9.21 13:12
@Anonymní píše:
Plánovali jsme, kam pojedeme, jak to oslavíme. Není možné, aby jakýkoli člověk, toto nevnímal jasně. Den předem jsme ještě mluvili po telefonu o tom datu, o manželství jako takovém. Prostě jasná (opravdu jasná) komunikace tam byla.
Mluvili jsme např. o čištění snubáků a dárcích a já říkala, že nechci zlato, že mi stačí kytička.
Fakt až moc jasné a zřetelné to bylo. Čili neřekla jsem" „Martine, 4.9. přivez diamant ten a ten.“, jinak tam ale prostor nebyl.
Dodám, že on je ten typ, kterému kdybych to řekla takto explicitně, tak se šprajcne, nedoveze nic a bude vyvádět, že takhle teda ne.
To jen pro úplnost.

A proč je to pro tebe tak důležité? Proč je pro tebe důležité, aby ti přinesl kytku, o kterou si mu řekneš? To je hra na šťastné manželství?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17887
5.9.21 13:19
@Anonymní píše:
To jen pro úplnost.

no zjevně nebyla. kdyby byla, tak by to klaplo. Tím neříkám že si za to můžeš sama, ale že si za ten hnusnej den můžete oba rukou společnou a nerozdílnou. A ano, zrovna v tomhle on je za většího idiotta.

Ty si něco od něj ten večer chtěla, on to nedodal (a nejspíš mu to nedošlo), dostal za trest tichou domácnost a pasivní agresi, řešil to nesmyslným výbuchem a ubližováním.

On mezi tím uznal že udělal chybu, pokusil se ne moc šikovně omluvit a přinesl kytku, ty jsi pořád naštvaná.

Ta scéna je důsledek nějakých vašich dlouhodobějších nesouladů, prostě to vygradovalo a výročí je jen záminka.

Jestli chceš abyste začali fungovat lépe, než teď, potřebuješ se přes to dostat, uznat minimálně v sobě svůj podíl na situaci a alespoň akceptovat omluvu.

A společně chcete začít hledat cestu k tomu, abyste spolu vycházeli lépe a nehromadili si v sobě frustrace, abyste se do podobných situací nedostávali opakovaně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
216
5.9.21 13:19

Říkáš, že přetekl pohár. Na začátku si psala, že máte vcelku vyrovnaný vztah, občas nějaká hádka a jinak hezký. Pokud je ale tohle pro Tebe naplněním poháru, tak to zas tak ok asi není, ne?
Jako ošklivé to bylo, to samozřejmě. Že to udělal před dětmi to ještě zhoršuje, to je za mě největší průšvih, to hodně přehnal. Nicméně mám s manželem taky velmi hezký vztah a hodně by mě tohle štvalo, ale určitě bych to nevnímala ani na chvíli poslední kapkou. Opravdu není ještě něco dalšího, co Tě nutí tohle vnímat jako dovršení? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19856
5.9.21 13:24
@Anonymní píše:
Ahoj všem,

potřebovala bych názory zvenčí. S kamarádkou se uvidím až za týden a nevím, kudy kam.
Máme standardní manželství, občas romantika, občas si lezeme na nervy, ale většinově fungujeme pěkně.

Minulý týden odjížděl muž na služebku, vracet se měl v sobotu ráno. Připomínala jsem mu výročí - jen tak jemně, nenápadně.

Přijel vysmátý, nic nepřivezl, na můj dárek pro něj řekl něco ve stylu: „aha, to jsem nevěděl, že něco chceš…“ Nekomentovala jsem, bylo mi to líto, slzy na krajíčku. Jsme spolu 9 let manželé a vždy nějakou růžičku přinesl. Přitom jel ze služebky kolem několika květinářství a nákupáků.

Neřekla jsem ani slovo a chystala večeři, ke které jsme ho nevolali, protože byl zalezlý.
Po večeři doslova přiletěl a sprostě mi před dětmi vynadal, co jsem to za špínu, že jsem nechala nádobí v kuchyni (normálně toto nedělá, normálně uklízí po večeři nádobí on), vynadal mi do hysterek a že se mám jít léčit, nejsem normální a tak dále. Připomínám, že domácnost není jen moje doména a nikdy mi za těch 9 let kvůli špíně, nebo domácnosti nevynadal a ani nebyl důvod. Prostě absurdita na devátou.

Máme tři děti. Milenku nemá, leda by si ji nabrnknul teď na tý služebce (to po dlouhý době vyrazil na noc mimo domov). Navíc, že byl na služebce, vím jistě.

Co byste dělaly vy?
Dnes dotáhl kytku, na kterou mu s.ru. Jde o to, co předvedl za scénu v reakci na mé tiché zklamání. Připadá mi, že už fakt pohár přetekl. Mám ze sebe nechat dělat totálního blázna?

De.bil, idiot… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat