"Vyrostly" vaše děti z nemocnosti?

malyprinc12
2.5.17 11:08

"Vyrostly" vaše děti z nemocnosti?

Pěkný den,
chtěla jsem se zeptat, jak se dále „vyvíjelo“ zdraví vašich dětí, které ve školce hodně marodily? Syn chodil vloni do školky na 2 dny na dopo, první půlrok skoro katastrofa, odchodil tak dohromady 30 dní, od září chodí na celý den a všechny dny, docela to šlo, občas nějaká rýma, kašel, ale od března v tom zase „jedem“..angína=atb a začarovaný kruh…
poruchu imunity diagnos. nemá, je drobnější, a po každém návratu si tam znovu „zvyká“…
Je mi jasný, že péčí, jídlem, procházkami na vzduchu atd. můžu upravit hodně věcí, podvědomě se trochu ale asi děsim toho, že dopadne jako já…snažim se na to nemyslet, nepřenášet svoje obavy na něj, když všechno může být jinak, ale někdy se tomu prostě nevyhnu…JAK SI TO V SOBĚ ŘEŠÍTE? Uvažuji stylem spokojená máma=spokojené dítě, takže se radši „vykecam“tady než „ubližovat“ jemu…

Jinak já už jsem několik let v ID, pracuju na pár hodin, z nemocnosti jsem jaksi „nevyrostla“, doteď si pamatuju, jak jsem se ve školce i školách natrápila, doma, pak se vrátit, honem rychle to dohnat, určitě i ze stresu další nemoc a tak pořád dokola…o tom, že to přestálo jen málo (slovy dvě) kamarádky, o ostatní jsme přišla, ani nemluvim…

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

22563
2.5.17 11:12

Ona je ta nemocnost dneska celkově šílená. Zrovna nedávno jsem se o tom bavila s kamarádkou. Dřív rýma týden… dneska tři týdny a za týden zase. Shodli jsem se na tom, že to je prostě civilizační a podepisují se na nás všechny ty chemie, co jíme.
No, to jsem odbočila. Naše děcka kolem 2. roku katastrofa. Teď šli obě do školky a dávala jsem jim Vironal a ťuk ťuk, dobrý. Akorát teď, jak je to počasí takový divoký, tak lehčí rýma, kašel…
Co znám okolní děti, tak z toho „vyrostly“. A pokud je sledovaný a vyšetřený, tak to snad bude dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5823
2.5.17 11:25

Starsi syn prvni rok fakt hruza, hruz. Druhy rok byl lepsi, to mu vyndali nosni mandli. Pak obcas ryma, kasel (od ze doby nemel atb)
Ted uz je skolak, predloni chybel za rok tyden, loni 3 dny, letos 2.
Ted jedu druhe kolo s mladsim, taky zazivne :zed:
Kazdopadne u starsiho jsem si vsimla zhorseni nemocnosti po MMR

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
425
2.5.17 11:33

Dcerka je nyní v 1.třídě a nestačím se divit!!! Celou školku byla neustále nemocná, nachlazení střídal streptokok a tak to šlo celé 3 roky. Ještě i poslední prázdniny před školou stihla mít angínu. A s nástupem do školy se ten šílený kolotoč nemocí konečně přetrhl. 2 x nachlazení za rok je úplná brnkačka :pankac:,takže věř, že bude líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54803
2.5.17 11:38

Ano, syn z toho "vyrostl "
Od miminka byl stále nemocný. ve 4 letech dětská léčebna.
Dnes je ve 2.třídě a je v pohodě.
Je veden jako astmatik, takže léčbu má trvalou, ale už nemarodí skoro vůbec

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Luca08
2.5.17 11:39

Po odstraneni nosni mandle mala skoro nemarodi, tenhle skolni rok jeste ani jednou, driv porad dokola zelena ryma, kasel, zahleneni.

• Nahlásit
  • Citovat
2.5.17 12:51
@Aries6 píše:
Ona je ta nemocnost dneska celkově šílená. Zrovna nedávno jsem se o tom bavila s kamarádkou. Dřív rýma týden… dneska tři týdny a za týden zase. Shodli jsem se na tom, že to je prostě civilizační a podepisují se na nás všechny ty chemie, co jíme.
No, to jsem odbočila. Naše děcka kolem 2. roku katastrofa. Teď šli obě do školky a dávala jsem jim Vironal a ťuk ťuk, dobrý. Akorát teď, jak je to počasí takový divoký, tak lehčí rýma, kašel…
Co znám okolní děti, tak z toho „vyrostly“. A pokud je sledovaný a vyšetřený, tak to snad bude dobré.

že jo, dřív se říkalo „neléčená rýma trvá týden a léčená 7 dní“ nebo tak nějak. A jako děcko si nepamatuju vleklé rýmy trvající i měsíc. A teď je to skoro běžné. Moje mamka má zrovna rýmu už třetí týden, pořád slyším, jak má někdo dutiny, průdušky, laryngitidu, uši a to nejen děti, ale i dospělí. A to nežijeme někde v centru Ostravy, ale víceméně v přírodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5429
2.5.17 13:17

Ano..ted jsou ve školce třetím rokem a už je to super…tuk tuk. První rok byl dost hroznej, druhý lepší a ted už uplně super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6608
2.5.17 13:25
@Luca08 píše:
Po odstraneni nosni mandle mala skoro nemarodi, tenhle skolni rok jeste ani jednou, driv porad dokola zelena ryma, kasel, zahleneni.

Mám stejnou zkušenost se dvěma staršími dětmi. Jak jsme dali nosní mandle ven, byl od nemocí pokoj.
Od září by měl do školky nastoupit nejmaldší, tak se uvidí. Trochu spoléhám na to, že starší na něj už ty školkové a školové bacily naprskali a že bude mít tím pádem imunitu lepší. Ale těžko říct, podzim ukáže :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Luca08
2.5.17 14:37

@IvaB ja si nemuzu taky stezovat, bylo to strasny, porad dokola, ale od ty doby co je venku tak klid, ale taky me ceka druhy kolo s druhym, tak sem zvedava

• Nahlásit
  • Citovat
2.5.17 17:03

Dcerka marodila minimálně, s nástupem do školky katastrofa. Jako čekala jsem, že bude marodit dost ten první rok, ale tohle jsem nečekala. Týden školka, měsíc a půl doma(kašel a rýma), týden školka a zase cca měsíc a půl doma a stále dokolečka, takže za celý rok má odchozeno asi šest týdnů…taky doufam, že z toho vyroste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14914
2.5.17 22:06

Máme to stejné, čtyřleťák první rok ve školce, je furt doma, kašel, rýmy, nic jakoby horšího, ale je to zdlouhavé, nechávám vždy úplně vyléčit, plus pár dní doma navíc. Doufám v oteplení a v to, že se to dalším rokem bude jenom zlepšovat. Za rok do školky nastoupí mladší, kterej lehá s každou rýmou až do zánětu průdušek, tak bych byla ráda, kdyby to pak měl taky lepší, že dokáže pak zpracovat bacily ve školce líp tím, že už je zažil přeneseně od bráchy. Jinak mě asi picne, je to úmorný a nekonečný. :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
790
3.5.17 19:36

Ahoj, tak můj syn má 4 a taky chodí do MŠ. První rok hrůza 2tydny doma, týden ve školce. Jelikož má anémii, tak má oslabenou imunitu :( Takže pořád sirupy a antib. :roll:
Letos nám pomohl hodně​ Biopron Respiron. Zatím byl jen jednou doma, a to jsme zvládli bylinkama.Tak doufám že z toho taky vyroste, nevím jak by jsme dohánělo školu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama