Vyrovnání mezi partnery, 20 % na hypotéku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bublli
Nováček 3 příspěvky 18.10.18 17:16
Vyrovnání mezi partnery, 20% na hypotéku

Zdravím vás,
Rád bych vás poprosil jak vyřešit následující situaci. S přítelkyní kupujeme byt ( 3 000 000 Kč) Přítelkyně má svoje peníze + od rodiny celkem 400 tis + její stavebko padne na 4% daň, mě rodiče nabídly do zástavy barák, abychom dosáhli na 80% LTV. Vyvázat lze, jakmile bude dluh na bytě menší než 80%, při řádném splácení 6 let, ovšem počítáme s mimořádnými splátkami. Já se snažím drobně podnikat tak mám peníze ve zboží takže nemám nic. Otázka je, jak se mezi sebou smluvně vyrovnat? Napadlo mě podepsat smlouvu o přiznání dluhu v případě prodeje bytu. Nebo vás napadne něco jiného? Děkuji všem za podměty

Reakce:

tininas
Ukecaná baba ;) 1135 příspěvků 18.10.18 17:19
@Bublli píše:
Zdravím vás,
Rád bych vás poprosil jak vyřešit následující situaci. S přítelkyní kupujeme byt ( 3 000 000 Kč) Přítelkyně má svoje peníze + od rodiny celkem 400 tis + její stavebko padne na 4% daň, mě rodiče nabídly do zástavy barák, abychom dosáhli na 80% LTV. Vyvázat lze, jakmile bude dluh na bytě menší než 80%, při řádném splácení 6 let, ovšem počítáme s mimořádnými splátkami. Já se snažím drobně podnikat tak mám peníze ve zboží takže nemám nic. Otázka je, jak se mezi sebou smluvně vyrovnat? Napadlo mě podepsat smlouvu o přiznání dluhu v případě prodeje bytu. Nebo vás napadne něco jiného? Děkuji všem za podměty

Ahoj.

Navštívila bych právníka a vznesla stejný dotaz. :)

Nimie
Nadpozemská drbna 26043 příspěvků 18.10.18 17:24
@tininas píše:
Ahoj.Navštívila bych právníka a vznesla stejný dotaz. :)
:palec:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28974 příspěvků 18.10.18 17:34

zastavovat rodičům barák nad hlavou,sakra riziko.

JTom
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 20.10.18 12:38

Jestli tomu rozumím, tak nějaká úplně cizí ženská si chce udělat dluh a tví rodiče za něj chtějí ručit střechou nad hlavou. Nejsem si jistý, zda v tomto případě bude stačit právník. Spíš bych doporučil odborníka z oboru péče o duševní zdraví.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Pomeje skončil v nemocnici! O berlích se belhá kvůli vážné zlomenině

Rakovinu hrtanu sice porazil, už několik měsíců se ale producent Jiří Pomeje... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >