Vyrovnání se s potratem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 11:40
vyrovnání se s potratem

Zdravím, je tu někdo kdo byl na potratu, protože ho k tomu donutila situace? Nám bohužel selhala ochrana (sklouznul nám kondom). Doufala jsem že z toho neotěhotním ale bohužel jsem v 6tt. Mám doma 8 měsíčního syna, který je velice akční je v období kde všude vleze, otvírá dvířka vše vyhází všechny věci a nejhorší je že nevydrží být sám. Na hlídání mám pouze svojí mámu která hlídá max. pár hodin v týdnu. Jinak jsem na něj sama. Přítel doma není skoro vůbec je časově hodně vytížený. Další problém - bydlíme v baráčku kde máme jen ložnici a obyvák s kuchyní a už teď je nám to hodně malé. Stěhovat se budeme nejdřív za rok to už by druhé bylo půl roku na světě. Navíc už teď na začátku těhu mi je strašně zle a dostávám křeče do břicha - v tu chvíli nejsem schopná ani chodit natož se adekvátně postarat o svého syna. Z důvodu nevolnosti moc nejím což je další problém protože syna stále kojím a minimálně 2. měsíce ještě kojit chci. Bojím se jak to moje tělo zvládne - kojit, vyživovat plod a ještě něco málo pro mé tělo. Nejsem si jistá zda je moje tělo po tak krátké době připraveno na těhotenství a porod. Navíc protože to byla opravdu nehoda vnímám embryo velice negativně. Bojím se že ho nebudu mít ráda. Logicky teda uvažuji o interrupci.
Nedokážu se ale smířit s tím že bych to zabila. Furt to vnímám jako něco co jsme zplodili a jsme za to zodpovědní. I když to hodně se bojím interupce. Ať už tabletkové nebo klasické. Mám strach jak to budu zvládat péči o malého když mi bude zle po zákroku/pilulce. A hlavním strašákem pro mě je že už mít další nebudeme.
Cítím se psychicky naprosto na dně netuším jestli se někdy dokážu smířit s tím že jsem tomu vzala život, ale všechny okolnosti teď hrajou proti mě. Od oznámení (už to budu 4dny) nespím a jsem vyčerpaná.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
stafička
Kecalka 267 příspěvků 15.01.17 11:44

Jak se k tomu staví muž?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 11:48

Chtěl by si to nechat. Ale ví, že veškerá péče a všechno co by bylo spojené s tím si to nechat by bylo na mě. (Pokud nepočítám finanční stánku, která mi je v této situaci k ničemu). Tudíž řekl že mi bude oporou ať se rozhodnu pro jakoukoli variantu. Slíbil že pokud se rozhodnu si to nechat vzít vezme si dovolenou aby mohl být u zákroku se mnou.

ilonka12
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 15.01.17 11:49

No a kdyby si v prvním těhotenství měla dvojčata, šla by si na redukci?? Pokud 2 děti v budoucnu stejně chceš tak bych se na dítě začala těšit. Já mám dvojčata, na výběr jsem neměla. Děti brzy po sobě mají krom peprnějšího začátku později spíš jen výhody.

Příspěvek upraven 15.01.17 v 11:54

Judithkaj
Nováček 15.01.17 11:52

Však za to zodpovědní jste…Já otěhotněla po 4 měsících od porodu. Dítě je divoké, ale zvládat se to dá a hlídání nemám žádné, do toho stavíme a další 2 děti doma. Takže. Když se chce, jde vše. Když se nechce, nejde nic.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 11:55

Můj názor na dvojčata byl takový že je matka dětí chudák. A má smůlu. Ano do budoucna druhé určitě chceme ale teď bychom neměli kam dát ani druhou postýlku - nevleze se sem.

Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 11:55

Nepochopitelné proč jsi nešla pro Postinor, nechala bych si to, nemohla bych se sebou žít kdybych šla kvůli vlastní „blbosti“ na interupci

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 11:56

@Judithkaj A jaké bylo těhotenství? Co porod? Co šestinedělí?

Uživatel je onlinepe-terka
Neúnavná pisatelka 17273 příspěvků 15.01.17 11:58

Nemám pocit, že by šly okolnosti až tak proti tobě. Máš babičku, která občas pohlídá (řada lidí to nemá), současné bydlení se mi až tak malé nezdá, navíc máte před sebou perspektivu stěhování. Navíc máš podle všeho kvalitní vztah a nouzí netrpíte. Úplně nechápu, že ti partner nepomáhá s dítětem pro svou vytíženost - přece není v práci 24/7. No asi ne, když by si mohl vzít volno na zákrok.
Navíc o tom, že vám selhala ochrana, jsi věděla. Mohla jsi to řešit nějakým Postinorem :think:
Tvou rozpolcenost chápu, malý je ještě malý a těhu hormony jsou potvory a psychiku rozhází. Ale podle mě tvá situace prostě není bezvýchodná, je zvládnutelná. To spíš ty hledáš důvody proti. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 11:59

@Doe_Jane kvůli vlastní blbosti? Kterou sakra myslíš? To že nám slklouznul kondom? Nebo to že jsem nešla pro postinor v době kojení? Chtěla bych tě vidět kdyby si v té situaci byla!!!

jdukolem
Hvězda diskuse 49255 příspěvků 15.01.17 11:59
@Anonymní píše:
Můj názor na dvojčata byl takový že je matka dětí chudák. A má smůlu. Ano do budoucna druhé určitě chceme ale teď bychom neměli kam dát ani druhou postýlku - nevleze se sem.

proč sis nešla pro Postinor? Kor když víš, že vám sklouznul kondom a vyloženě dítě nechceš? Nechápu.. toto fakt nechápu..

Uživatel je onlinepe-terka
Neúnavná pisatelka 17273 příspěvků 15.01.17 12:00
@Anonymní píše:
Můj názor na dvojčata byl takový že je matka dětí chudák. A má smůlu. Ano do budoucna druhé určitě chceme ale teď bychom neměli kam dát ani druhou postýlku - nevleze se sem.

existují závěsné postýlky nebo opravdu malé kolíkby.

jdukolem
Hvězda diskuse 49255 příspěvků 15.01.17 12:02
@Anonymní píše:
@Doe_Jane kvůli vlastní blbosti? Kterou sakra myslíš? To že nám slklouznul kondom? Nebo to že jsem nešla pro postinor v době kojení?Chtěla bych tě vidět kdyby si v té situaci byla!!!

no tak půjdeš v době kojení na potrat? to je ta lepší verze? :think:

Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 12:02
@Anonymní píše:
@Doe_Jane kvůli vlastní blbosti? Kterou sakra myslíš? To že nám slklouznul kondom? Nebo to že jsem nešla pro postinor v době kojení? Chtěla bych tě vidět kdyby si v té situaci byla!!!

ano přesně to, že jsi nešla pro postinor, lepší odstavit dítě než pak řešit takovou situaci… :zed: já bych v té situaci nebyla, nejsem taková jako ty

ilonka12
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 15.01.17 12:03

@Judithkaj možná má matka dvojčat smůlu, možná štěstí, jak se to vezme. První rok nebyl jednoduchý, navíc byli kluci těžce nedonošení, ale já bych neměnila a považuji se za tu co měla štěstí. Chci ti jen říct, že tvé důvody pro potrat mi přijdou tak trochu malicherné, a to nejsem striktním odpůrcem potratu pokud je vážný důvod, u tebe ho nevidím.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >