Reklama

Vyrovnání se s potratem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 11:40
vyrovnání se s potratem

Zdravím, je tu někdo kdo byl na potratu, protože ho k tomu donutila situace? Nám bohužel selhala ochrana (sklouznul nám kondom). Doufala jsem že z toho neotěhotním ale bohužel jsem v 6tt. Mám doma 8 měsíčního syna, který je velice akční je v období kde všude vleze, otvírá dvířka vše vyhází všechny věci a nejhorší je že nevydrží být sám. Na hlídání mám pouze svojí mámu která hlídá max. pár hodin v týdnu. Jinak jsem na něj sama. Přítel doma není skoro vůbec je časově hodně vytížený. Další problém - bydlíme v baráčku kde máme jen ložnici a obyvák s kuchyní a už teď je nám to hodně malé. Stěhovat se budeme nejdřív za rok to už by druhé bylo půl roku na světě. Navíc už teď na začátku těhu mi je strašně zle a dostávám křeče do břicha - v tu chvíli nejsem schopná ani chodit natož se adekvátně postarat o svého syna. Z důvodu nevolnosti moc nejím což je další problém protože syna stále kojím a minimálně 2. měsíce ještě kojit chci. Bojím se jak to moje tělo zvládne - kojit, vyživovat plod a ještě něco málo pro mé tělo. Nejsem si jistá zda je moje tělo po tak krátké době připraveno na těhotenství a porod. Navíc protože to byla opravdu nehoda vnímám embryo velice negativně. Bojím se že ho nebudu mít ráda. Logicky teda uvažuji o interrupci.
Nedokážu se ale smířit s tím že bych to zabila. Furt to vnímám jako něco co jsme zplodili a jsme za to zodpovědní. I když to hodně se bojím interupce. Ať už tabletkové nebo klasické. Mám strach jak to budu zvládat péči o malého když mi bude zle po zákroku/pilulce. A hlavním strašákem pro mě je že už mít další nebudeme.
Cítím se psychicky naprosto na dně netuším jestli se někdy dokážu smířit s tím že jsem tomu vzala život, ale všechny okolnosti teď hrajou proti mě. Od oznámení (už to budu 4dny) nespím a jsem vyčerpaná.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

stafička
Kecalka 267 příspěvků 15.01.17 11:44

Jak se k tomu staví muž?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 11:48

Chtěl by si to nechat. Ale ví, že veškerá péče a všechno co by bylo spojené s tím si to nechat by bylo na mě. (Pokud nepočítám finanční stánku, která mi je v této situaci k ničemu). Tudíž řekl že mi bude oporou ať se rozhodnu pro jakoukoli variantu. Slíbil že pokud se rozhodnu si to nechat vzít vezme si dovolenou aby mohl být u zákroku se mnou.

ilonka12
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 15.01.17 11:49

No a kdyby si v prvním těhotenství měla dvojčata, šla by si na redukci?? Pokud 2 děti v budoucnu stejně chceš tak bych se na dítě začala těšit. Já mám dvojčata, na výběr jsem neměla. Děti brzy po sobě mají krom peprnějšího začátku později spíš jen výhody.

Příspěvek upraven 15.01.17 v 11:54

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 15.01.17 11:52

Však za to zodpovědní jste…Já otěhotněla po 4 měsících od porodu. Dítě je divoké, ale zvládat se to dá a hlídání nemám žádné, do toho stavíme a další 2 děti doma. Takže. Když se chce, jde vše. Když se nechce, nejde nic.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 11:55

Můj názor na dvojčata byl takový že je matka dětí chudák. A má smůlu. Ano do budoucna druhé určitě chceme ale teď bychom neměli kam dát ani druhou postýlku - nevleze se sem.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 11:55

Nepochopitelné proč jsi nešla pro Postinor, nechala bych si to, nemohla bych se sebou žít kdybych šla kvůli vlastní „blbosti“ na interupci

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 11:56

@Judithkaj A jaké bylo těhotenství? Co porod? Co šestinedělí?

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15586 příspěvků 15.01.17 11:58

Nemám pocit, že by šly okolnosti až tak proti tobě. Máš babičku, která občas pohlídá (řada lidí to nemá), současné bydlení se mi až tak malé nezdá, navíc máte před sebou perspektivu stěhování. Navíc máš podle všeho kvalitní vztah a nouzí netrpíte. Úplně nechápu, že ti partner nepomáhá s dítětem pro svou vytíženost - přece není v práci 24/7. No asi ne, když by si mohl vzít volno na zákrok.
Navíc o tom, že vám selhala ochrana, jsi věděla. Mohla jsi to řešit nějakým Postinorem :think:
Tvou rozpolcenost chápu, malý je ještě malý a těhu hormony jsou potvory a psychiku rozhází. Ale podle mě tvá situace prostě není bezvýchodná, je zvládnutelná. To spíš ty hledáš důvody proti. :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 11:59

@Doe_Jane kvůli vlastní blbosti? Kterou sakra myslíš? To že nám slklouznul kondom? Nebo to že jsem nešla pro postinor v době kojení? Chtěla bych tě vidět kdyby si v té situaci byla!!!

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 15.01.17 11:59
@Anonymní píše:
Můj názor na dvojčata byl takový že je matka dětí chudák. A má smůlu. Ano do budoucna druhé určitě chceme ale teď bychom neměli kam dát ani druhou postýlku - nevleze se sem.

proč sis nešla pro Postinor? Kor když víš, že vám sklouznul kondom a vyloženě dítě nechceš? Nechápu.. toto fakt nechápu..

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15586 příspěvků 15.01.17 12:00
@Anonymní píše:
Můj názor na dvojčata byl takový že je matka dětí chudák. A má smůlu. Ano do budoucna druhé určitě chceme ale teď bychom neměli kam dát ani druhou postýlku - nevleze se sem.

existují závěsné postýlky nebo opravdu malé kolíkby.

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 15.01.17 12:02
@Anonymní píše:
@Doe_Jane kvůli vlastní blbosti? Kterou sakra myslíš? To že nám slklouznul kondom? Nebo to že jsem nešla pro postinor v době kojení?Chtěla bych tě vidět kdyby si v té situaci byla!!!

no tak půjdeš v době kojení na potrat? to je ta lepší verze? :think:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 12:02
@Anonymní píše:
@Doe_Jane kvůli vlastní blbosti? Kterou sakra myslíš? To že nám slklouznul kondom? Nebo to že jsem nešla pro postinor v době kojení? Chtěla bych tě vidět kdyby si v té situaci byla!!!

ano přesně to, že jsi nešla pro postinor, lepší odstavit dítě než pak řešit takovou situaci… :zed: já bych v té situaci nebyla, nejsem taková jako ty

ilonka12
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 15.01.17 12:03

@Judithkaj možná má matka dvojčat smůlu, možná štěstí, jak se to vezme. První rok nebyl jednoduchý, navíc byli kluci těžce nedonošení, ale já bych neměnila a považuji se za tu co měla štěstí. Chci ti jen říct, že tvé důvody pro potrat mi přijdou tak trochu malicherné, a to nejsem striktním odpůrcem potratu pokud je vážný důvod, u tebe ho nevidím.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama