Vyrovnávací období (klouzák) v práci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Maty1989
Závislačka 3044 příspěvků 11.11.14 17:28
Vyrovnávací období (klouzák) v práci

Když se dělají 12-ky, bývá u toho vyrovnávací období - tedy dorovnání hodin přesčasů, což je tzv klouzák. Jak často obvykle toto bývá, co měsíc, nebo jen třeba kvartálně? Liší se kolem mne názory, tak nevím. Máte to tak někdo? Děkuji :)

Přečtěte si článek: Vyrovnávací příspěvek: Aktuální informace

Reakce:
-Evka-
Závislačka 3745 příspěvků 11.11.14 17:33

Myslím, že je to dle zaměstnavatele.
Někdo to má v rámci týdne nebo měsíce.

Maty1989
Závislačka 3044 příspěvků 11.11.14 17:37
@-Evka- píše:
Myslím, že je to dle zaměstnavatele.
Někdo to má v rámci týdne nebo měsíce.

Taky si myslím, protože prý se to dělá kvartálně. Takže jsem prostě byla u kolegyně za blbce, co nic neví, když jsem jí říkala, že manžel to má každý měsíc. Ne, prej to tak není. Samozřejmě to tak má, ale hold jí to nevymluvím.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65103 příspěvků 11.11.14 17:57

@Maty1989 A jinak tedy dle zákoníku práce může být to vyrovnávací období maximálně 26 týdnů, nebo při dohodě v kolektivní smlouvě až 52 týdnů.

Maty1989
Závislačka 3044 příspěvků 11.11.14 18:08
@j.a.n.i1 píše:
@Maty1989 A jinak tedy dle zákoníku práce může být to vyrovnávací období maximálně 26 týdnů, nebo při dohodě v kolektivní smlouvě až 52 týdnů.

To jsem četla, ale nějak jsem nepochopila, co tím myslí :D

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65103 příspěvků 11.11.14 18:23

@Maty1989 Že zaměstnavatel může určit jeho délku, tedy může to být jak měsíc, tak kvartál, tak půl roku… a tam, kde to mají v kolektivní smlouvě i rok.

Maty1989
Závislačka 3044 příspěvků 11.11.14 18:24
@j.a.n.i1 píše:
@Maty1989 Že zaměstnavatel může určit jeho délku, tedy může to být jak měsíc, tak kvartál, tak půl roku… a tam, kde to mají v kolektivní smlouvě i rok.

Jj, jak jsi to napsala, tak už jsem to pochopila :palec: Díky :kytka:

verulicek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 18:37

@Maty1989 měli jsme vyrovnávací období 2× do roka (červen a prosinec) ale každá organizace to může mít jinak. V zájmu vedoucího (který má na starosti směny) by se měly přesčasy a „resty“ hlídat průběžně, jinak se z toho dotyčný poslední měsíc pose*e. :kytka: záleží, jak si to kdo udělá. Já jsem nikdy neměla problém - a dělala jsem směny pro 55 lidí po celý rok (včetně dlouhodobých plánů)

Maty1989
Závislačka 3044 příspěvků 11.11.14 18:39

@verulicek Díky :) U nás se právě od ledna přestupuje z 8-iček na 12-ky, takže jsme četli papír a kolegyně vysvětlovala těm, co 12-ky neznají, že jsou ty klouzáky, tak jsem právě říkala, že je to asi různý, ale furt mě přesvědčovala, že je to kvartálně, za měsíc je to prostě blbost.

Doma mi manžel potvrdil, že to opravdu má tak, jak jsem říkala - měsíčně.

verulicek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 18:42

@Maty1989 těžko říct, jak to má kdo - to by měli vědět vedoucí, případně mzdová..a ano, existuje i měsíční varianta. stejně jako kvartální nebo půlroční. :kytka: já konkrétně jsem vše vypracovávala v IS Cygnus

Maty1989
Závislačka 3044 příspěvků 11.11.14 18:43

@verulicek U nás je to myslím psáno na kvartál, že se to bude počítat :)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65103 příspěvků 11.11.14 18:46

@Maty1989 Tak ono jak se to s tím měsícem vezme, možné to je, ale já osobně si taky myslím, že je blbost to vyrovnávat měsíčně, protože je to zbytečná pakárna. Asi nejlepší mi přijde ten kvartál.

barabasek
Echt Kelišová 9647 příspěvků 11.11.14 18:50

V práci máme vyrovnávací období 2× za rok červen a prosinec

Maty1989
Závislačka 3044 příspěvků 11.11.14 18:53
@j.a.n.i1 píše:
@Maty1989 Tak ono jak se to s tím měsícem vezme, možné to je, ale já osobně si taky myslím, že je blbost to vyrovnávat měsíčně, protože je to zbytečná pakárna. Asi nejlepší mi přijde ten kvartál.

Tak pokud to nevadí účtárně, tak je to snad jedno :nevim: Mají to každou 15. šichtu ten klouzák. Kdo to tak dal, nevím, ale má to tak už 2 roky, co tam dělá.

verulicek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 18:54

@j.a.n.i1 taky mi připadá kvartál moc krátká doba…ale jestli mají nějakého člověka, co jim sedí akorát nad tím, aby vyrovnával služby…tak prosím. Já jsem to měla jen jako „okrajovou“ činnost a i tak mi to zabralo moooře času (i když jsme měli vyrovnávací měsíce jen 2 do roka) :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Falešná sestra Aťky Janouškové řádila i na pohřbu Zindulky: Mám dostat nemovitost!

Falešná sestra Aťky Janouškové, která novinářům včera na pohřbu Aťky... číst dále >

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě fandí, vítězoslavné výkřiky na... číst dále >