Vyrovnávací příspěvek v mateřství a následná mateřská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ufinka87
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 10.08.19 17:15
Vyrovnávací příspěvek v mateřství a následná mateřská

Zdravím.. mám otázku nevíte někdo jak to přesně je? Potkala jsem kamarádku z bývalé práce a je pár měsíců těhotná. V práci kde byla před otěhotněním nemůže vykonávat v těhotenství, tak jí nabídli jiné prac. místo s tím, že si vydělá méně peněz a zbytek jí doplatí ČSSZ díky vyrovnávacímu příspěvku v mateřství. Když se po tom ale pídila dále tak jí bylo zaměstnavatelem sděleno že mateřská se jí bude posléze vypočítávat z té snížené mzdy..tzn bez toho vyrovnávacího příspěvku. prý to tak skutečně je…Ještě doplním, že vzhledem ke změně místa by musela podepsat novou smlouvu na to nové prac. místo. Takže raději šla na neschopenku…má otázka je..Jak to je…počítá se mateřská z celkového příjmu nebo skutečně jen z toho výdělku na který byla přeřazena? A je skutečně nutné podepisovat novou smlouvu??? Příjde mi to že podpisem nové smlouvy se snaží zaměstnavatel zaměstnankyni uškodit…

Reakce:
Elishka1
Závislačka 3325 příspěvků 10.08.19 19:08

V těhotenství se jedná o DOCASNE přeřazení a následná mateřská se počítá z výdělku před přerazením. Jestli její stav není na neschopenku, tak má zbytečně mensi penize a tvrdne doma omezená vychazkami

Váš příspěvek
Reklama