Vyrovnávací příspěvěk v těhotenství a méně směn

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lucik.180
Nováček 8 příspěvků 30.12.18 14:19
Vyrovnávací příspěvěk v těhotenství a méně směn

Dobrý den, jsem momentálně 5+5, u lékaře jsem zatím na potvrzení nebyla, pracuji na kravíně takže budu chtít přeřadit na jinou práci. Momentálně pracuji každý den, jen dvě neděle v měsíci mám volno, dělá to kolem těch 180hodin za měsíc. Když mě přeřadí na jinou práci budu pracovat 8hodin denně ale jen od pondělí do pátku a za méně peněz a co mě zajímá je jak se pak bude počítat ten vyrovnávací příspěvek v mateřství když budu mít odpracováno stejné množství hodin ale budu mít volné víkendy, tudíž méně odpracovaných dnů. Nebudu na tom tratná když se počítá příspěvek za odpracované dny?

Reakce:
pikola
Neúnavná pisatelka 19680 příspěvků 30.12.18 14:23

A ty máš ve smlouvě že máš normálně 180 hodin, nebo to jsou přesčasy?

Betyssek
Kecalka 111 příspěvků 30.12.18 14:34

@lucik.180 jes­tliže chces tenhle prispevek, musis mit oficialne jinou náplň prace s upravenou pracovni dobou. Ja o nej zadala 4 mesice, z toho mi byl přiznán jen za 1 mesic :nevim: nerozumim tomu jak se to dela, proste jsem papir od gynekologa dala personalni a duverovala ji. Ze socialky ti pak kazdy mesic poslou dopis s vyrozumenim jestli ti za ten mesic neco dali nebo ne, kolik a proc. Podle me hodne zalezi jak ti přepíše vedeni tu smlouvu. Ale za zkousku to stoji si o to zazadat, rozhodne lepsi nez se nejak drit a vyčerpávat se.

cecetka
Echt Kelišová 7638 příspěvků 30.12.18 15:51

@lucik.180 Co si pamatuju z drivejska, tak kokegyne v tehotenstvi presla ze smenneho provozu na jednosmenny za stejny plat, ale bez pripkatku za vikendy a nocni. Takze zadny vyrovnavaci prispevek nedostala, protoze plat zustal stejny. Vikendy a nocni nepracovala, proto na priplatky nemela narok.
Pokud ti plat podle smlouvy zustane stejny, jen snizeny o priplatky za smennost, tak nic nedostanes. Muselo by se jednat skutecne o snizeni platu.

lucik.180
Nováček 8 příspěvků 30.12.18 15:54
@pikola píše:
A ty máš ve smlouvě že máš normálně 180 hodin, nebo to jsou přesčasy?

Ve smlouvě mám psanou úkolovou mzdu, nějaká část platu je základ a 40% dělají prémie. O hodinách ani o platu tam není ani zmínka právě.

lucik.180
Nováček 8 příspěvků 30.12.18 16:06

Tak teď dělám u telat a když mě přeřadí tak předpokládám že mě nechá uklízet venku a udržovat záhony a skalky a vím že paní co tam chvíly tuto práci dělala měla o 8 tisíc míň než mám já teď. Zatím tam každá ženská šla rovnou na neschopenku, ale to se mi nechce, takže budu první kdo bude žádat o přeřazení. Kdybych ale neměla dostat žádný vyrovnávací příspěvěk tak se mi to teda moc nevyplatí. Nevím jak to je když mám ve smlouvě že mi přísluší mzda stanovená samostatným mzdovým předpisem, nemám tam ani nic o pracovní době.

ritterca
Kecalka 129 příspěvků 30.12.18 17:32

@lucik.180 No jo, ale ta dotyčná má menší plat, jelikož má asi za měsíc méně odpracovaných hodin, ne?

lucik.180
Nováček 8 příspěvků 30.12.18 18:34
@ritterca píše:
@lucik.180 No jo, ale ta dotyčná má menší plat, jelikož má asi za měsíc méně odpracovaných hodin, ne?

Ne měla menší hodinovku, hodin bylo stejně.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Lascivní pohyby, vyzývavé oblečení a postava dvacítky: Šinkorová všem vyrazila dech

Herečka Daniela Šinkorová (46) dokáže dost překvapit. I když za chvíli oslaví... číst dále >

Co vám je do toho?! Kopřivová podrážděně reaguje na dotazy ohledně Jágra

Veronika Kopřivová (27) tak trochu začíná nezvládat sociální sítě. Od... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >