Vyrůstala jste některá bez otce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.18 15:41
Vyrůstala jste některá bez otce?

Dcera byla stvořena na dovolené s jedním cizincem o kterém vím pouze zakladní informace, jako je jméno, profese, konicky. po dovolene jsem zjistila, ze jsem otehotnela. kontaktovala jsem onoho cizince, samozrejme se k nicemu nemel. dite jsem si nechala a jsem za ni moc stastna, ale rikam si, jake to pro ni bude bez otce. proto se ptam, jestli je tu nekdo, kdo tuto zkusenost ma. zatim jsem s ni sama. nastesti nijak nestradame, prostredku mame dost, velkou pomoc rodiny take, prarodice funguji a miluji, ale… porad je tu jeji druha biologicka pulka, kterou nikdy nepozna a uvidi max jen foto. bude mi to vycitat? a bude se tim ona hodne trapit?

Reakce:
Russet
Extra třída :D 12183 příspěvků 17.10.18 15:45

Vyčítat nevím…záleží asi na povaze. Já nepřítomnost otce nesla nelibě. Co mám syna, tak vidím, jak je otec důležitý. Ale ty ses takhle rozhodla a budoucnost teprve ukáže. Jistě ti sem napíšou, že lepší žádný než alkoholik a rváč. To jistě. Ale poskytnout dítěti luxus obou rodičů, kteří se mají rádi, je pro dítě dost zásadní. Nemusíš nadosmrti zůstat sama a třeba nový partner roli otce spolehlivě zastane.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.18 15:53

Bude nad tím uvažovat, řešit to v sobě, hledat informace, souvislosti,možná se zajímat o svůj původ z druhé strany. Možná. Já to tak měla. Naši sice byli svoji,ale vlastně od porodu spolu nežili. Jako dítě jsem to v hlavičce řešila,ale nikdo mi toho moc neřekl. Měla jsem takové své naivní představy. Reálně jsem otce viděla asi 2×, u soudu,asi v 16 a 19 letech. Když mi bylo 24 zemřel. Vůbec mi nechybí. Trochu postrádám takové to zakotvení v obou částech rodiny,znám pořádně jen tu z mamciny strany. Ale teď jako dospělá to vnímám úplně v pohodě.

zuza92
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 17.10.18 15:56

Ahoj, otec od nás odešel, když mi byl rok. Ozval se tak 1× ročně. Já to nesla v pohodě. Mužskou funkci plnil děda. Následky nemám. Jen teď co mám dceru otec začal jevit zájem. A ty vztahy tam prostě nejsou. Na návštěvu zajede, ale nemůže čekat, že si z něj teď sednu na zadek.

Premek_Orac
Závislačka 4415 příspěvků 17.10.18 16:02

Ahoj,
je to jak to je. Zda ti to bude někdy vyčítat nebo ne, to se nedá předem odhadnout. Určitě bude občas, hlavně v pubertě, svádět vnitřní boj o to, zda by ho chtěl poznat nebo znát, nebo ne, bude důležité najít vhodný čas a formu, jak si s ní o tom promluvíš.
Může se stát, že někoho potkáš, kdo ji tátu plně nahradí.
Jinak u dětí, které jsou zvyklé žít pouze s jedním rodičem, je pro budoucnost dobré, aby odmala měli někde nablízku vzor partnerskéo soužití. Je celkem jedno, jestli u tety, nebo kamarádů, ale prostě bay viděli, jak funguje úplná rodina. Setkávám se s tím, že těm, kteří takový vzor odmala nemají, tak hrozí problémy v jejich vlastních vztazích z toho pramenícíc - např. neschopnost brát ohledy na druhé, neschonost partnerských kompromisů, občas i nedostatek citových projevů k tomu druhému…

prekvapenana2
Kecalka 265 příspěvků 17.10.18 16:42

Ten můj odešel když mi bylo 3 a pak už se neukázal… V mých 11 ti spáchal sebevraždu. A nechyběl mi nikdy… Měla sem dědu :srdce: být tebou tak to nehrotim… Když se zeptá rekni věku přijatelnou pravdu ;) má tebe, rodinu, bude šťastná ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.18 16:56

Myslím, že jí to vadit nebude, když ten život s otcem vlastně nikdy nezažije.

Já jsem sice s otcem vyrůstala, ale dostal práci v zahraničí, takže jsme ho vídali málo a když se po několika letech vrátil, tak se rodiče rozešli a on se odstěhoval. Se sestrama jsme se s ním stýkaly, ale dospívaly jsme bez něj a nijak mi „nechyběl“. Naopak jsem byla ráda, že máme „klid“ a jsme doma jen s mámou a ségrama. Mladším ségrám asi chyběl trochu víc, nejvíc nejmladší. Ale já mám takovou poměrně „nezávislou“ povahu. A myslím, že pro dceru je snazší být bez otce jen s mámou, než pro syna.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 17.10.18 17:02

Celé dětství ne, ale od šesti let jsem ho neviděla. Mužský element nechyběl, ten v rodině byl, ale otec ano a to nejdůležitější pro mě bylo pečlivě vybrat otce mých dětí a teď dělat co nejvíc pro to, aby děti vyrostly ve šťastném manželství. Takže ano, poznamenalo mě to a když vidím manžela s dětmi, tak mě to dojímá a ještě víc vidím, jak je otec potřeba.

Není nutný biologický otec, ale je podle mě nutné, aby dítě vyrostlo a vidělo, jak funguje vztah, jak funguje táta s mámou, otec dává další rozměr, jinak vychovává, jinak si s dětmi hraje. Ale nejdůležitější podle mě je, že děti vidí, jak funguje vztah jejich rodičů a pak v dospělosti se podle toho taky chová. Dítě, které nikdy mezi rodiči nevidělo projev lásky nebývá romantik :kytka:

Luciusek86
Ukecaná baba ;) 2199 příspěvků 17.10.18 17:13

Nikdy jsem otce nevidela ani jsem nikdy neměla nahradniho. Dokonce jsem nemela ani dedu s matciny strany, prarodice se totiz davno pred mym narozenim rozesli. Takze jsem vyrostla bez muzskeho vzoru. A ne. Nechybel. Netrpela jsem, nebrecela, matce to nemela za zle. Tak se rozhodla. Nebyla jsem v jeji situaci, tak ji nikdy za to soudit nebudu. Ja manzela mam, takze me deti otce maji. Ale to zas byla ma volba, muj zivot. Takze bych se tim netrapila co na to rekne dcera. Ma matka nikdy otce nejak nepomlouvala. Proste na potrat jit nechtela, on ho chtel tak nebylo co resit.

Takyjedna
Závislačka 4668 příspěvků 17.10.18 17:23
@Anonymní píše:
Dcera byla stvořena na dovolené s jedním cizincem o kterém vím pouze zakladní informace, jako je jméno, profese, konicky. po dovolene jsem zjistila, ze jsem otehotnela. kontaktovala jsem onoho cizince, samozrejme se k nicemu nemel. dite jsem si nechala a jsem za ni moc stastna, ale rikam si, jake to pro ni bude bez otce. proto se ptam, jestli je tu nekdo, kdo tuto zkusenost ma. zatim jsem s ni sama. nastesti nijak nestradame, prostredku mame dost, velkou pomoc rodiny take, prarodice funguji a miluji, ale… porad je tu jeji druha biologicka pulka, kterou nikdy nepozna a uvidi max jen foto. bude mi to vycitat? a bude se tim ona hodne trapit?

Já jo a se.e mě to s prominutím děsně. Je ale možné, ale že to tvoje dítě trápit nebude. Třeba, když nebude mít sourozence, který se se svojí půlkou rodiny stýkat bude. Nebo, když si najdeš chlapíka, který mu to vynahradí.

pocestny
Kecalka 176 příspěvků 18.10.18 07:57
@Luciusek86 píše:
Nikdy jsem otce nevidela ani jsem nikdy neměla nahradniho. Dokonce jsem nemela ani dedu s matciny strany, prarodice se totiz davno pred mym narozenim rozesli. Takze jsem vyrostla bez muzskeho vzoru. A ne. Nechybel. Netrpela jsem, nebrecela, matce to nemela za zle. Tak se rozhodla. Nebyla jsem v jeji situaci, tak ji nikdy za to soudit nebudu. Ja manzela mam, takze me deti otce maji. Ale to zas byla ma volba, muj zivot. Takze bych se tim netrapila co na to rekne dcera. Ma matka nikdy otce nejak nepomlouvala. Proste na potrat jit nechtela, on ho chtel tak nebylo co resit.

K zakladatelce. Takto formulovaná otázka je zavádějící. Kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak je to asi tak, jako kdybyste se před padesáti lety někoho zeptali, jestli mu nechybí internet.

Procházející
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 18.10.18 08:42

Nechci, aby to vyznělo krutě. :kytka:
Ale tvoji dceru potká v životě daleko více věci se kterými se bude muset vyrovnat. Aspon už od dětství bude vědět, že nic není ideální. :srdce:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >