Výrůstek na dásní u batolete - zub?

4.11.19 14:52

Výrůstek na dásní u batolete - zub?

Dobrý den, ráda bych požádala o radu. Dnes sem zjistila při čištění zubů u syna (14m), že má v místě, kde bude horní levá 4ka opravdu ošklivý „výrůstek“. Na dotek měkký. Před 2 dny tam na 90% nic nebylo.
Je možné, že takto rostou stoličky? 8o
Druhá stolička se mu teprve prořezává a je vidět pouze bílá perlička bez otekliny.
K zubaři s ním jdu na prevenci za 14 dní. Nechci plašit. Nemám s tím zkušenost. Poraďte prosím. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5093
4.11.19 15:29

Já bych zkusila zavolat zubaři a poradit se. Možná raději zašla na prohlídku dřív. Kdyby to byl zub tak by to bylo tvrdé. Takto těžko říct :nevim: ale nemám zkušenost, syn má zatím zuby jen dva :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15332
4.11.19 15:32

Zub by nebyl měkký :think: syn měl podobný vacek plný hnisu :think: asi bych se zkusila poradit-zajet třeba ráno na bolestive (jestli takto zubař bere) a jen na to mrknou :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 22:31

Zavolala bych zubařovi.

Dobrý den, ve vašem případě bych zavolala vašemu expertovi (zubař/ka). Zub je extrémně tvrdý, takže by to těžko byl. Moje dcera má teď váček, nevím-li jestli hnisavý, ale prý bolí, na dotek je měkký. Pokud tam nevidíte nic bíleho s malou nateklinou, bude to asi jiný přírůstek, pokud se mýlím, omlouvám se. Moje dcera má poprvý váček, a vůbec nevim jak zacházet. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 08:30

Děkuji, zubařce sem volala, bohužel je na mateřské a funguje pouze občas. Takže snad si přečte email s fotografií a ozve se co nejdříve. Má dětská obvodní mě taky odkázala na zubaře, prý by to mohlo být poraneni od hračky nebo atypické růst zubů 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5093
5.11.19 08:50

@Domkakonka87 Ajo, to je blbé, že nevezme hned. Co zkusit jiného lékaře?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 09:17

Uvidíme kdy mi dá termín, pokud by to bylo zítra, tak bych byla ochotná to vydržet, jinak sem přemýšlela o zubní ambulanci. Funguje něco takového? Jakože, první pomoc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5093
5.11.19 09:32

@Domkakonka87 Já myslím, že jak kde. Záleží kde bydlíte. Případně bych zkusila zavolat jinému zubaři, třeba vás vezme. Jestli to nebolí tak do zítra je to v pohodě, ale déle bych asi raději nečekala :think: dejte pak vědět jak jste dopadli, ono nás něco takového může taky potkat. A ať to nic není ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 10:36

@Domkakonka87 Ano, existuje něco takového. Zubní pohotovost funguje jako první pomoc. Nechci po vás bydlení, ale záleží kde bydlíte. Ne všude v městě jsou zubní pohotovosti. :kytka:

Nemá váš syn v ústech takovej bílej pupínek? Potom už by to byl váček, a to musíte hledat rychlou pomoc, je mi líto, ale zub by se Musel vytrhnout a nebo, by se,,váček" musel propíchnout, vyčistit. Ale to je jen dočasně. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 11:38

@Carolinka 11 Dobrý den, bydlíme v Jihlavě, volala sem do nemocnice a zubní pohotovost tu není. Prý že pokud mě nevezme můj zubař, tak mám smůlu. Bílý pupínek tam není, že to spíš jak vyhřezlá dáseň, jak kdyby ji ten zub pod tím tlačil ven. :think: ale co já vím, klid e to váček být může, ale by byl asi bolestivý? Syna to očividně nebolí, směje se, řádí a jí jak o život. Zubař stále bez odezvy a to sem tam už volala sestře, ať se mrknou na fotky v mailu. Bože to zdravotnictví tady :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama