Vysadila jsem antidepresiva a je mi špatně

648
2.5.20 08:06

Vysadila jsem antidepresiva a je mi špatně

Dobré ráno. Před 2 týdny jsem úplně vysadila AD Sertralin Actavis 50 mg. Vysazovala jsem postupně, nejdřív v únoru půlku a teď všechno. A vrací se mi úzkosti (brala jsem je na panické ataky), jsem podrážděná, startovací na první našläpnutí. Po poradě s psychiatrem na krizové lince je teď budu zase nasazovat zpět. Má někdo zkušenost, za jak dlouho to bylo zase v pohodě? A zda bylo znovunasazení po tak krátké době zase spojeno s těmi „radůstkami“ jako první nasazení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1837
2.5.20 08:13

Zacnou pusobit tak za 2 tydny.
Mohu se zeptat, proc jsi je vysadila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
648
2.5.20 08:25
@Everyone píše:
Zacnou pusobit tak za 2 tydny.
Mohu se zeptat, proc jsi je vysadila?

Protože už jsem byla v pohodě, rok bez panické ataky, bez úzkosti. Tak jsem to probrala s psychiatričkou a psychoterapeutkou a dohodly jsme se, že zkusím vysadit. No a takhle jsem dopadla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13079
2.5.20 08:50

Je to vcelku běžná manipulace od úzkosti pro mozek svého hostitele. Vnutí mu myšlenku že už je všechno v cajku, že ty hnusné prášky brát nemusí, že prášky berou jen slaboši a ať je vysadí tím se soplehlivě úzkost dostane zase zpátky k moci. A samozřejmě že se brání čemukoliv, co by ji mělo omezi a cpe ti do hlavy nesmyslné myšlenky jako že prášky co ti pomáhají fungovat jsou zlo.

Začni zvyšovat, přežij to jak se ti zase budou hladiny zdvihat (bude to podoně protivné jako na začátku) a velmi pravděpodobně se to zase rovná. Zvyšuj po týdnu, dojdi na původní hladinu, počkej týden, dva a uvidíš. pokud to bude furt blbé, bude to chtít důkladnější psychiatrické vyšetření a případně jiné léky.

A ozvi se terapeutce, jestli dělá on-line. Případně si v mezičase najdi někoho přes terap.io/delamcomuzu.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
2.5.20 10:37

Ja zacala vysazovat loni, ale cca po 14 dnech mi bylo fakt zle. volala jsem psychiatrovi a ten at tu davku zase navysim do puvodni.cca po 14 dnech mi zacalo byt zase lip a ted jsem ok, ale AD porad beru. vysazovani se bojim, po tehle zkusenosti.at je lip :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
648
2.5.20 13:31
@Ou píše:
Je to vcelku běžná manipulace od úzkosti pro mozek svého hostitele. Vnutí mu myšlenku že už je všechno v cajku, že ty hnusné prášky brát nemusí, že prášky berou jen slaboši a ať je vysadí tím se soplehlivě úzkost dostane zase zpátky k moci. A samozřejmě že se brání čemukoliv, co by ji mělo omezi a cpe ti do hlavy nesmyslné myšlenky jako že prášky co ti pomáhají fungovat jsou zlo.

Začni zvyšovat, přežij to jak se ti zase budou hladiny zdvihat (bude to podoně protivné jako na začátku) a velmi pravděpodobně se to zase rovná. Zvyšuj po týdnu, dojdi na původní hladinu, počkej týden, dva a uvidíš. pokud to bude furt blbé, bude to chtít důkladnější psychiatrické vyšetření a případně jiné léky.

A ozvi se terapeutce, jestli dělá on-line. Případně si v mezičase najdi někoho přes terap.io/delamcomuzu.cz

Děkuju. Terapeutka mi jednou týdně volá, jestli něco nepotřebuju.
Dneska je to trochu lepší než včera. Ale jsem utahaná. Jak kdybych měla chřipku. Oblbnutá. Spala bych. Když jsem začínala minule, tak jsem týden prakticky nevytáhla paty z postele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
648
2.5.20 13:32
@Januška1912 píše:
Ja zacala vysazovat loni, ale cca po 14 dnech mi bylo fakt zle. volala jsem psychiatrovi a ten at tu davku zase navysim do puvodni.cca po 14 dnech mi zacalo byt zase lip a ted jsem ok, ale AD porad beru. vysazovani se bojim, po tehle zkusenosti.at je lip :hug:

Moc děkuju za zkušenost. Já když snížila o půlku, tak to bylo celkem fajn, ale na úplné vysazení to asi není :disappointed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
2.5.20 14:26
@akavi píše:
Moc děkuju za zkušenost. Já když snížila o půlku, tak to bylo celkem fajn, ale na úplné vysazení to asi není :disappointed:

Neni ostuda brat AD. Pokud pomahaji a je vam dobre, tak je to v poradku. treba s vysazenim zacnete jindy, az se na to budete citit(takhle to mam v hlave nastavene ja).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
648
3.5.20 06:12
@Januška1912 píše:
Neni ostuda brat AD. Pokud pomahaji a je vam dobre, tak je to v poradku. treba s vysazenim zacnete jindy, az se na to budete citit(takhle to mam v hlave nastavene ja).

Děkuju. Já to jako ostudu neberu, prošla jsem si blbým obdobím, tak jsem je potřebovala. Asi to ještě nemám dořešený.
Nejhorší, ze manžel je naštvanej, že „zase hysterčím“ a kouká na mě jako na hypochondra (ty ataky prodýchám, ale prostě někdy si musím zalézt). Přitom mi to začalo i částečně kvůli jeho chování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
648
8.5.20 15:40

Tak jen pro někoho, kdo by řešil to samé. Po týdnu znovunasazení Sertralinu mi je o hodně lépe, přestaly veškeré tělesné příznaky a psychicky už nejsem tak výbušná a depresivní. Trochu hůř spím, ale to může být úplňkem. Už vysazovat nebudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama