Vysavač na roztoče pro alergika

26.8.16 13:33

Vysavač na roztoče pro alergika

Pěkný slunečný den,

doporučte mi prosím účinný vysavač na roztoče pro alergika. Líbí se mi vysavače na mokré vysávání, ale nevím, zda je to dost účinné - bloumám po netu a už z toho mám guláš. Potřebujeme něco jak na koberce, tak na matraci a sedačku.

Děkuji :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
SáraW
26.8.16 13:49

Radu nemam, ale rada si prectu diskuzi. Zjistili mi silnou alergii na prach a roztoce, objednala jsem si zatim povlaky na matrace, deky a polstare, dnes prisly tak jsem zvedava jestli to bude ucinne :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
3135
26.8.16 14:31

No, my jako první věc zlikvidovali všechny koberce, závěsy, plyšáky v posteli…Vysavač máme obyč, ale cca jednou za 3 měsíce si půjčuji Rainbow a sjedu s ním všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
26.8.16 14:35

Nějaký konkrétní typ neporadím - tak alespoň článek podle čeho vysavač vybrat :) http://www.proalergiky.cz/…v-domacnosti a určitě pokud je alergie tak bych jako první vyhodila právě koberce - lepé setřít podlahu :)
a rozhodně povlaky, polštáře - bohužel jsou drahé, ale jsou opravdu účinné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3705
26.8.16 14:43

@Špuntice1986 Mokré vysávání a parní čističe určitě ne, protože než ty věci uschnou, dochází tam právě k masivnímu přemnožení roztočů, kteří milují vlhko a teplo. Já jsem chtěla koupit speciální vysavač s UV lampou a klepačem - má údajně roztoče likvidovat, ale lékařka alergoložka mi to rozmluvila - prý jsou to vyhozené peníze - radila jen zbavit se koberců, závěsů apod., často vytírat a převlékat často postel a prát na šedesát, což jsem už dělala doposud.
@yvone Myslíš ty povlaky na matraci, přikrývku a polštář, kterými roztoči údajně neprolezou? Ty mi tedy alergoložka rozmluvila taky, prý to je jen tahání peněž z kapsy, posačí prý prát a převlékat. :think: Navíc je teď má pro syna kamarádka a říkala, že tedy nevidí rozdíl, problémy porád stejné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5927
26.8.16 14:44

Alergika nemam, ake co jsme se zbavili koberců, tak je fakt vidět, te toho prachu tolik neni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
26.8.16 14:59

@Adrasteia prát na vysoké teploty to je určitě jistota :) a nejlépe ještě přemrazit (polštář, přikrývka). Jinak že jsou ty povlaky zbytečné bych neřekla - jde o to, že hlavně odfiltrují jejich výkaly (což je silný alergen) a proto se nemusí nejlépe co týden převlékat a povlaky jsou jediným (zatím známým) způsobem jak je odříznout od potravy (naše kůže, minipidi drobečky). záleží asi jak který alergolog :nevim: každopádně vlastní zkušenost (kdy malá když nemá svou přikrývku tak za chvilku pšiká apod.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.8.16 15:27

@yvone ano, koberec nebude, tam kde spí, to je samozřejmé…ale zatím si nemůžeme dovolit vyměnit podlahu v celém domě 7+1, vše se bude dělat postupně

navíc bydlíme u silnice, dům se dlouho rekonstruoval a prachu tu bylo až až, teď řešíme vlhkost a plíseň…takže finančně náročné to bude, ale musí se postupně

navíc děti mají hernu o velikosti 30m2 a jsou neustále na zemi, nevím, co jiného, teplého než koberec bych tam dala…místnost je studená, orientovaná na SZ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.8.16 15:28

@Adrasteia a čím zatmavuješ na noc okna? my máme žaluzie (také lapač prachu), jenže synovi se spalo špatně, potřebuje tmu…takže jsme nakonec pořidili závěs k tomu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
26.8.16 19:20

@Špuntice1986 vím, že je to těžké když nejsou prostředky, ale koberce jsou v takovém připadě fakt zlo - určitě vyměňte nejdříve ty, kde tráví nejvíce času - v pokoji, kde si hraje i spí? pak bych určitě vyměnila ten jako první. Třeba takový lina jsou mnohem lepší než koberce i do dětskýho pokoje - my teď právě také koberce vyházely- dala jsem je do pokojů aby měli teplo od země :zed: nejhorší nápad - škoda, že jsem se předtím líp neinformovala… super je třeba gerflor to jsou fakt hřejivý podlahy a navíc hodně eko :lol: zašla bych určitě do podlahářství (žádnej supermarket).
Jinak ty závěsy bych tak moc neřešila - stačí rozhrnovat opatrně a hold je častěji prát (třeba stačí jen přemáchnout a zbavit je prachu)
jde jen o alergii na roztoče? nebo ještě nějakou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.8.16 20:38

@yvone děkuji, co dělat, nastudováno mám…něco jiného je vyměnit podlahu v bytě 3+1 a něco jiného v RD 7+1, navíc součástí bude i výměna naší čalouněné postele a synovi koupíme už velkou postel, abychom mohli rovnou koupit velkou ložní soupravu včetně těch speciálních povlaků…takže nepůjde jen o koberce, nicméně ke všemu bydlíme u silnice, takže zvažujeme ještě čističku vzduchu, do toho stavební úpravy, které mají odlákat vlhkost

proto háním typy na ten vysavač, abych mohla vysávat místnosti tam, kde ještě není vinyl

jde o alergie na roztoče - zatím jen na ně (výsledek kožního testu), příští týden jde na odběr krve a z toho taky budou něco zjišťovat…tak už snad toho víc nebude :-/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3705
26.8.16 21:03

@yvone Teď nevím, jestli si rozumíme, myslíš jako že má dcera speciální svou přikrývku z dutého vlákna, nebo myslíš ty povlaky na matraci, přikrývku a polštář (myslím, že cena soupravy se pohybuje kolem 5000,– Kč), přes které se dávají ještě normální povlaky? :think:
@Špuntice1986 My máme normálně žaluzie a na zatmavení nám to stačí, údržba je na rozdíl od závěsů rychlejší - normálně je vždy při utírání prachu utřu vlhkou houbičkou.
Jinak pokud byste dávali lino, doporučuji pro děti na zem na hraní veliké pěnové puzzle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
26.8.16 22:00

@Špuntice1986 my měli výhodu, že jsme všude v domě dávali plovoučku jen v těch pokojích měli koberce (ale je jasné, že to je i tak raketa navíc když koberce jsou kupované nedávno :zed: a samozřejmě záleží jaké má syn potíže (ti roztoči se dají dobře eliminovat oproti alergiím na pyl apod.) takže určitě hodně pomůže když budete více uklízet tam kde synek bude trávit čas (já se třeba vždycky v pokoji zavřela samozřejmě bez broučka - vygruntovala zapla si u toho čističku a to neuvěříte kolik se za tu chvíli úklidu nalape bordelu do čističky)
a taky určitě nestlat postel - jen nechat ty potvory pěkně vyschnout (ještě úplně nejlepší nechávat peřiny rozložené na sluníčku) a více měnit lůžkoviny - nemusíte hned kupovat nové pro alergiky (bohužel to jsou taky dost pálky :roll: jak říkám záleží jak velké mu to působí potíže…
a určitě ať jsou další testy dobré (ale předesílám berte je s rezervou - protože ono nechat se otestovat tak snad každému by nějakou tu alergii našli ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.8.16 18:08

@yvone děkuji, no uklízíme co se dá…ale upřímně s dvěma dětmi v 7+1 a velkou zahradou, když tatínek ještě k tomu dělá stavební práce na baráku, tak je to mazec!

už jsme objednali vysavač - Karcher a k němu filtr HEPA 13, bude se hodit i místo smetáku

co máte za čističku?

zatím má syn za sebou jen kožní test na alergii, v pondělí jde na odběr - imunologické testy a znovu alergické testy z krve…jen jsem se zapomněla zeptat, proč…nestačí kožní test? je možné, že objeví další alergii?

syn prodělal ve 12/2015 salmonelozu, v 2/2016 nastoupil poprvé do školky a už to jelo…neustále záněty horních dutin, huhňal že mu nebylo rozumět…3× v rozmezí cca měsíce ATB a na ORL prý zvětšená nosní mandle, poslali nás na alergologii…aby se případně vyloučila/potvrdila alergie…a na jaře kdyžtak vyndání mandlí…

dcera 10m má atopický ekzém (syn ho měl v cca 2 letech a nyní bez příznaků), takže i jí by všechny ty opatření jistě prospěly

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat