Vysazení antidepresiv po 3 týdnech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.19 21:00
Vysazení antidepresiv po 3 týdnech

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zdali mohu vysadit antidepresiva po 3 týdnech užívání. Beru myslim citalopram nebo nějak tak 1 a pul prášku cítím se v pohodě.
Nebo jestli se na to dá pít třeba jedna, dvě sklenky vína. Teď začíná prázdninová a picí sezona a ja se toho chci zucastnit a bojim se na to pít. Nebo by mě sklenka zabila?

Reakce:
milktea
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 15.06.19 21:02

Zabila.
ne jako vážně, pokud máš deprese, tak léky nevysazovat a pití ti to jen zhorší. To bys ale měla přece vědět.

Zuzanec
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 15.06.19 21:05

Nevysazuj, sklenku si dej, ale nepřeháněj, zkoušej pomalu, jak ti to sedne. A přes 3 týdny si se dobře necítila nebo nebo proč je bereš?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.19 21:09

@Zuzanec
Beru je protože se u mě začalo objevovat úzkosti. Vsugerovala jsem si nějakou nemoc a myslela jsem si, že jí mám.
Minulý rok jsem měla nějaký problémy stěhování, peníze střídání prací a tak. Až teď jsem se dala nějak do pohody, ale obvoďačka mi to předepsala.
Spíš se právě na to bojím pít. Já nikdy nebyla ten člověk co se opije nějak moc. Mě vlastně stačí jedna sklenka a jsem v náladě, ale tak na to mám teď chuť a nevím co to semnou udělá právě

Murka
Ukecaná baba ;) 1863 příspěvků 15.06.19 21:39

Prášky ber dál, teprve se začínají projevovat účinky. S alkoholem nekombinuj, už vůbec ne v začátku užívání, kdy ještě nevíš, jak přesně na tebe léky účinkují. Pokud půjdeš na akci, dej si nealko pivo a nebo se prostě hecni a zkus to bez alkoholu. Nepiju už pár let, maximálně si dám v létě jedno ovocné pivo, i když i ty už jsou na výběr i nealko.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15383 příspěvků 15.06.19 21:46

Vysadit léky jen proto aby jsi mohla chlastat tak tomu se říká závislost

Russet
Neúnavná pisatelka 17060 příspěvků 15.06.19 22:00
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, zdali mohu vysadit antidepresiva po 3 týdnech užívání. Beru myslim citalopram nebo nějak tak 1 a pul prášku cítím se v pohodě.
Nebo jestli se na to dá pít třeba jedna, dvě sklenky vína. Teď začíná prázdninová a picí sezona a ja se toho chci zucastnit a bojim se na to pít. Nebo by mě sklenka zabila?

Nevysazuj po třech týdnech antidepresiva. Pro něco je bereš, ne? Alkohol bys na ně pít neměla. Nevydržíš u nealko piva, když už? :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.19 22:06

Je mi 21 nejsem žádná alkoholička. Nikdy jsem moc nepila, jen bych si chtěla dát sklenku. Nic víc. @ka2ka

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15383 příspěvků 15.06.19 22:20
@Anonymní píše:
Je mi 21 nejsem žádná alkoholička. Nikdy jsem moc nepila, jen bych si chtěla dát sklenku. Nic víc. @ka2ka

tak to snad zvládneš ne?

Ou
Echt Kelišová 8144 příspěvků 15.06.19 22:50

NE
NENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENENE

NE

Buď ráda že ti to zabralo, když to teď vysadíš, tak si ty pracně nastavné hladiny zase úplně rozesereš a hlavně ti pak už další prášky budou zabírat mnohem hůř.

A přestaň chlastat - chlast ti tvoje problémy vždy jen zhoršoval, ačkoliv ses mohla cítit líp.

Už jsi někde objednaná do psychoterapie? No tak si najdi pár čísel psychtoterapetů v okolí a v pondělí je obvolej.

To že ti zabraly prášky je fajn, ale prášky ti nepomůžou pochopit proč ses dostala do toho stavu, ve kterém jsi, proč máš pocit, že musíš chlastat, proč se o sebe nestaráš (jseš to ty, co se jí zdál ten sen, že o sebe má víc pečovat, co? ) a hlavně jak fungovat tak, aby sis přestala ubližovat a převzala kontrolu nad svým životem.

Přestaň vymejšlet blbost, užívej prášky, nechlastej, nemíchej prášky s drogama, vstup do psychoterapie a začni se konečně prát za sebe samu.
Když vydržíš, tak do vánoc uděláš fakt velkej pokrkor -slibuju.

Začni tím, že si budeš psát deník - ne o tom, co se ti dělo, ale o tom co se ti honí hlavou, čeho se bojíš a vždycky k tomu přidej každý den nějakou část o tom co tě těší, co se ti povedlo, za co si vděčná a podobně. Jednou týděn si přečti co si za ten týden napsala, zhodnoť to a naplánuj co příští týden lépe. To samé za měsíc a za rok

http://psychologicketipy.cz/…k-vdecnosti/

Ale nepleť si léky s lentilkama a nechlastej. To zvládneš.

Váš příspěvek
Reklama