Vysazení antidepresiv/antipsychotik

66
7.5.16 16:09

Vysazení antidepresiv/antipsychotik

Ahoj všem, zkoušeli jste někdo vysazovat antidepresiva nebo antipsychotika? Beru již 8 let Seroxat 1mg (1/2 ráno)a Rileptid 1mg (1/2 večer). Před šesti lety jsem se pokoušela vysadit Rileptid bez vědomí lékaře, což byla chyba. Vrátili se mi úzkosti, vztek a hlavně soc. fóbie. Byla jsem zralá na mašli. Pak jsem to zkusila ještě jednou a nešlo to :zed: Bohužel mě v životě potkala i zákeřná nemoc. Léčila jsem se s rakovinou. Před rokem jsem se úspěšně vyléčila ;), ale v roce 2018 si musím zopakovat léčbu radiojódem - což jsem se dozvěděla v únoru. Do té doby mi bylo doporučeno otěhotnět. Potom už to prý možná nebude možné nebo by mohly nastat komplikace :,(.. S přítelem jsme se rozhodli, že do toho půjdeme.. :andel: Mimčo bych určitě chtěla a není na co čekat :srdce: Dr mi řekla, že bych měla úplně vysadit Rileptid, jenže to je přesně ten lék, se kterým mám problém :(. Když ho neberu, tak se mi vrací všechny ty stavy, co jsem měla před tím :( Je mi to hrozně líto.. Zkusila jsem přejít na půlku a nyní beru již třetí týden polovinu obden. Musím říct, že se necítím dobře jako před tím. Začínám být vzteklá, agresivní, podrážděná.. Nedokážu být moc v klidu. Včera jsem celý večer brečela :zed:.. Vrací se mi úzkosti, mám i návaly horka a pocit, že nemůžu ani dýchat občas :( nevím jestli je možné, že při tom snížení dávky mám už takové problémy.. Vůbec nevím jak to zvládnu :( měly jste některá podobné potíže? Nejhorší je, že ty negativní účinky se mi projevují hlavně na rodinu a také v práci, což vůbec není dobré. Pracuji s lidmi a můžu všem přiznat, že moje chování už dnes je nesnesitelné a ani bych se nedivila, kdyby mě vyhodili, když to bude pokračovat :roll: Děkuji za reakce, budu vděčná, když napíšete jak jste to zvládly a jestli je to vůbec možné zvládnout :oops:… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
917
7.5.16 16:26

@Lucy1987JJ Chodíš i k psychologovi nebo jen k psychiatrovi pro prášky? Pokud jen k psychiatrovi určitě začni chodit i k terapeutovi, často jdou věci řešit bez prášků, ale chvíli to trvá a člověk se musí snažit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
7.5.16 16:48

K psycholovi chodím už deset let.. Nějak mi to nepomáhá. Je to pro mě stejné jako když si povídám s kamarádkou :( možná by to chtělo změnit dr - chodím pořád k té samé.. Ale nikdy mi to nic nedalo :nevim: většinou se mě zeptá, co je nového, tak jí vše řeknu, to si zapíše a pak když mám zrovna nějaký problém nebo něco řeším, tak mi řekne, že to přeci už znám a musím být na to připravená, že prostě takové nálady mívám a pocity a že to jde semnou z kopce a do kopce… Jinou radu pro mě většinou nemá.. jen to, že se to přeci všechno opakuje.. Bez léků tedy nevím, co by mi poradila.. :nevim: Poslední rok už tam nechodím moc ráda, protože je mi to k ničemu a raději si sednu na kafe s kamarádkou.. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.16 20:00

Ahoj, tak ja brala antidepresiva a antipsychotika. Antidepresiva jsem uspesne vysadila a beru uz jen minimalni davku antipsychotik. Myslim, ze vysazeni antidepresiv je narocnejsi nez vysazeni antipsychotik. U me to byl teda zahul, nez se telo dalo dohromady. Vysazovala jsem docela rychle. Ja myslim, ze u tebe je to hodne o strachu. Takovy zacarovany kruh. Cekas, ze to bude spatne, a tim si to privolavas. Zkus si vic verit. Dej tomu jeste trochu casu. Ja to tak mela. Chybela mi sebeduvera, a tim jsem se stale stahovala dolu. Bala jsem se postavit na vlastni nohy. Cas mi hodne pomohl. Tech dobrych dnu pribivalo, zacala jsem verit, ze muzu byt zase zdrava, nasla jsem v sobe ztracenou silu. Trvalo mi to par mesicu, ale slo to. Ted vysazuji ty antipsychotika, ale to uz beru jen jako formalitu… Urcite to zvladnes, zkus si vic verit :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
917
7.5.16 20:04
@Lucy1987JJ píše:
K psycholovi chodím už deset let.. Nějak mi to nepomáhá. Je to pro mě stejné jako když si povídám s kamarádkou :( možná by to chtělo změnit dr - chodím pořád k té samé.. Ale nikdy mi to nic nedalo :nevim: většinou se mě zeptá, co je nového, tak jí vše řeknu, to si zapíše a pak když mám zrovna nějaký problém nebo něco řeším, tak mi řekne, že to přeci už znám a musím být na to připravená, že prostě takové nálady mívám a pocity a že to jde semnou z kopce a do kopce… Jinou radu pro mě většinou nemá.. jen to, že se to přeci všechno opakuje.. Bez léků tedy nevím, co by mi poradila.. :nevim: Poslední rok už tam nechodím moc ráda, protože je mi to k ničemu a raději si sednu na kafe s kamarádkou.. :?

Určitě ji vyměň za někoho, kdo je schopný ti něco poradit. To že ti řekne, že na to máš být připravená, protože už to znáš, není z její strany žádná léčba a ani to od ní nevyžaduje žádnou snahu. Najdi si někoho lepšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6371
7.5.16 20:07

A nedá se ten lék vyměnit za jinej, kterej se v těhu může?
Těhotenství je náročné i na psychiku, nevím jestli by mi ty stavy za dítě stály :( :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
11.5.16 15:32

...

Tak já ty léky zase musela začít brát zpět jako před tím, byla jsem úplně vyřízená :zed: Hlavně v práci je to psychicky náročné s lidmi a začala jsem se chovat docela nevhodně :( tak čekám, kdy se mi to zase zlepší.. :nevim: Za 14 dní jdu k dr, tak uvidíme, jak to dopadne a jestli mi může doporučit nějaké podobné léky, abych to nemusela vysazovat :( Zase jsem si říkala jestli bych taky neměla změnit práci… Mám to dost náročné. Za posledních 7 dní jsem napracovala 72 hodin :(… Pak mám zase třeba týden, kdy pracuji méně, ale je to nepravidelné a nedělá mi to vůbec dobře a už vůbec ne na to vysazení :nevim: Nemůžu být vůbec v klidu :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
917
11.5.16 20:57

@Lucy1987JJ Nikdy nevysazuj léky bez předchozí domluvy s lékařem, co ti je předepisuje. To málokdy povede k něčemu dobrému. Změnila jsi toho psychologa?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
21.5.16 19:00

...

Ahoj, omlouvám se, dlouho jsem tu nebyla.. Ty léky jsem vysazovala s domluvou lékaře právě.. ale musela jsem se k nim vrátit. V úterý jdu na kontrolu, tak uvidíme, co mi navrhne.. :roll: dost se za to stydím, že jsem to nezvládla :oops: tak doufám, že se dá něco vymyslet nebo to zkusit nahradit už rovnou nějakými antidepresivi, která se můžou v těhotenství.. Psychologa jsem zatím nezměnila.. Volala jsem do několika ordinací a už neberou nové pacienty.. Zeptám se v úterý té svojí dr, jestli by mi mohla dát nějaký typ na dobrého pychologa ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat