Vysazení antikoncepce a následné snažení o miminko.

4.12.19 07:38

Vysazení antikoncepce a následné snažení o miminko.

Ráda bych vysadila antikoncepci a s přítelem se snažila o miminko. :) Antikoncepci bez přestávky beru 10let. Za jak dlouho po vysazení se máme snažit o mimi? A Vy která jste brala anti a pak následně přestala a snažila se o mimi, kdy jste otěhotněla? Vím, že to může být u každého jinak, jen mě zajímá, jak to kdo měl. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

21294
4.12.19 07:42
@Týnuška95 píše:
Ráda bych vysadila antikoncepci a s přítelem se snažila o miminko. :) Antikoncepci bez přestávky beru 10let. Za jak dlouho po vysazení se máme snažit o mimi? A Vy která jste brala anti a pak následně přestala a snažila se o mimi, kdy jste otěhotněla? Vím, že to může být u každého jinak, jen mě zajímá, jak to kdo měl. :)

Já jsem ji před dítětem nebrala a trvalo to pres rok. Kamarádka vysadila a zjistila, že antikoncepce jen zakryla její problémy s ovulací. Měla malou pravděpodobnost, že otěhotní. Dítě má, ale je to spíš zázrak.
Jiná vysadila, otěhotněla. A dvakrát po sobě.

Já bych tomu nechala půl roku volný průběh a na prevenci u gynekologa se zeptala, jak na tom jsem, že chci dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 07:43

My jsme počkali rok a pak to vyšlo hned

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
4.12.19 07:45

Ahoj. Brala jsem 11 let. Vysadila jsem a pár měsíců (asi 3-4) jsem sledovala, jestli budu mít pravidelnou ms, nebo spíš jak na tom s ms vůbec budu. V tomto období jsem začala brát kyselinu listovou. Začali jsme se snažit ty 4 měsíce po vysazení (už jsem vysledovala ovulaci) a povedlo se hned. Ani jsem tomu nemohla uvěřit :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1008
4.12.19 07:47

Tak sex snad budete mít i normálně, mimo to zdejší obligátní „snažení“ ne? Tak tomu prostě nech nějaký čas volný průběh a pokud se delší dobu nebude dařit, řešit u lékaře. Nějak tohle nepobiram, takovéto „začít se snažit“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
4.12.19 07:57

@NinaU. Tak každý to má jinak. Nikdy nevíš, jestli to vyjde až za rok nebo hned. A my jsme třeba z pro nás vážných důvodů potřebovali pár měsíců po vysazení ještě počkat (kdyby to náhodou vyšlo hned). Takže „začít se snažit“ pro nás znamenalo úplně přestat kontrolovat ejakulaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1218
4.12.19 08:11

Ja brala HA 9 let, otehotnela jsem hned prvni cyklus a bez nejakeho cileneho snazeni, naopak jsme se snazili si davat pozor :lol: akorat se priprav na to, ze tvuj cyklus muze byt uplne jiny, nez na ktery jsi byla doted zvykla. Ja predpokladala, ze budu mit normalni cyklus +-28 dni a z toho jsem odvozovala i predpokladanou ovulaci a termin ms, jake bylo prekvapeni, kdyz jsem zjistila, ze mam cyklus ve skutecnosti 39 dni :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1182
4.12.19 08:20

Já brala HA 15 let. S partnerem jsme chtěli tak půl rok počkat. Nebo spíš si myslel, že to hned nepůjde. Otěhotněla jsem hned další měsíc po vysazení :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
4.12.19 08:28

Já myslím, že na nic čekat nemusíte. Spíš bych využila hned po vysazení toho postantiko hyperstimulačního efektu, kdy máte trochu vyšší šanci i na vícerčata (pokud by nebyla vicerčata problém), ta rizika ohledně dozvuků antiko na plod i matku jsou minimální a spíš spekulativní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 08:38

Děkuji za odpovědi. Jenom doberu celé plato, nebo můžu přestat jí brát v půlce? Jedná se o antikoncepci Belaru. Na netu jsem četla, že je lepší dobrat plato, ale když jsem volala na gyndu, tak mi sestra řekla, že můžu i v půlce plata. No, zbývá mi tam pár pilulek, tak to radši doberu. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1218
4.12.19 08:40

@Týnuška95 ja bych urcite dobrala do konce. I moje gynekolozka rikala rozhodne dobrat plato a neprestavat v pulce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5062
4.12.19 08:50

@Týnuška95 Pokud jste spolu začali chodit a vy jste už brala antikoncepci, tak doporučuji počkat a chvíli se chránit jinak. V okolí jsme měli několik takových párů, kde to byla dlouholetá stabilní partnerství (i manželství) a do půl roku po vysazení HA rozchod, protože žena nemohla svého muže ani cítit, pokud jste začala brát HA až v průběhu vztahu tak by to problém být neměl. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 09:02
@Heivka píše:
@Týnuška95 Pokud jste spolu začali chodit a vy jste už brala antikoncepci, tak doporučuji počkat a chvíli se chránit jinak. V okolí jsme měli několik takových párů, kde to byla dlouholetá stabilní partnerství (i manželství) a do půl roku po vysazení HA rozchod, protože žena nemohla svého muže ani cítit, pokud jste začala brát HA až v průběhu vztahu tak by to problém být neměl. :mrgreen:

Prášky jsem brala, když už jsme se poznali. : D Jsme spolu 7 let. Jo, to už jsem taky někde četla. : D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
951
4.12.19 09:11

Brala jsem HA 7 let, pak jsem přerušila asi na rok, seznámila se s manželem a zase ji začala brát. Brala jsem ji pak 5 let, pak jsme se vzali a rozhodli se mít miminko. Po svatbě jsem vysadila, na radu doktora jsme to nějak extra neřešili, snažila jsem se brát doplňky, vyčistit se, probudit pravou menstruaci. Po roce neúspěšného snažení, kdy jsem teda měla šílený cyklus (cyklus třeba 20 nebo 80 dní), jsme byli posláni do CAR, díky kterému se po půl roce podařilo IVF napoprvé a teď jsme v očekávání.
Ve zkratce - poradila bych se o tom s gynekologem. Každý má na to jiný názor, osobně bych dala tělu šanci se „zregenerovat“, vrátit do normálu, cca 2 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1218
4.12.19 09:22

@Heivka ja o tom sice slysela, ale osobne zadny takovy pripad neznam, tak tezko rict, co je na tom pravdy. Ja kdyz se seznamila se svym muzem, tak jsem brala ha uz roky a po vysazeni zadna zmena v nasem vztahu nenastala, tak fakt nevim :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama