Vysazení antikoncepce - jiné alternativy

12.5.21 10:44

Vysazení antikoncepce - jiné alternativy

Zdravím všechny,
Už 1,5 beru antikoncepci. Už delší dobu mi ale něco uvnitř našeptává, že bych ji měla vysadit, že to není dobré pro mé tělo.
Během téhle těžké doby nejsem na tom s psychikou úplně nejlíp (špatné nálady, nespavost) a jaksi mi moje intuice říká, že HA tyto stavy ještě prohlubuje. Navíc mám těsně před maturitou, a kvůli nespavosti a únavě se nemůžu pořádně připravovat.
Jsem už téměř rozhodnutá, že ji přestanu brát. Buď už teď a nebo doberu ještě jedno nenačaté plato.
Na druhé straně je tu moje maminka, která je zásadně proti, abych HA vysazovala, popřípadě chce, abych zvolila jinou alternativu HA (kroužek, náplast…). Zkrátka její největší noční můra je, že otěhotním během studia :lol:
Což já samozřejmě taky nechci ale už taky nechci do svého těla cpát žádné umělé hormony.
Nevím, jak jí to mám říct. Naposledy, když jsem jí řekla, že přemýšlím o vysazení HA, tak to přerostlo v dost vášnivou diskuzi a nakonec hádku. Mám jí to vůbec říkat?

Takže bych se chtěla zeptat, jaké jste to měly vy po vysazení antikoncepce, cítíte se bez ní lépe? A čím jste ji nahradily?

Já se asi nejvíc přichyluji ke kondomu, ale mám hrozný strach, že se něco může pokazit. Přece jen, HA je o něco spolehlivější. Jaké s ním máte zkušenosti

Děkuji moc za odpovědi :srdce: :srdce:

Příspěvek upraven 12.05.21 v 12:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9013
12.5.21 10:51

Kondom a spermicid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
12.5.21 11:00

Kondom, nepřijde mi, že by byl méně spolehlivý než ha

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
12.5.21 11:01

Jednu dobu jsem pouzivala pesar a spermicid a bylo to spolehlivy, takze muzu doporucit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.21 11:01

Mně vyhovují plodné dny. Takže na začátku vztahu jen kondom + pro suché abstinence v dané dny (jsem byla za mlada trochu paranoidní), teď v plodné dny jedeme přerušovaně (další dítě teď úplně neplánujeme, ale problém by to nebyl). Ale mám úplně pravidelný cyklus, takže i tu ovulaci poznám. U tebe bych se na to po HA úplně nespoléhala, může se to pár měsíců dávat do hromady. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1242
12.5.21 11:12

A co zkusit jinou HA? mam ted Minisiston a je super. Vubec nevim, ze neco beru. Dokonce mam pocit, ze s HA jsem proste klidnejsi i takova psychicky vic v pohode asi jak mi nelitaji hormony. Ale ja beru HA uz prakticky 15 let v kuse a nikdy mi nic vylozene spatne nedelala.

Jinak bych sla do kondom + pesar + plodne dny.
A jo docela tvou mamku chapu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
323
12.5.21 11:52

Brala jsem ji 9 let, z toho posledni 2 roky me bolela casto hlava. Vysadila jsem za ucelem mimi. Ted jsem pul roku po porodu. Hlava neboli a zatim pouzivam kondom. :) Nejak nam to nevadi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
12.5.21 12:31

Nejlepší je nějaký náročný sport. Alpské lyžování, military jizdy na koni, nebo freeriding na snowboardu.
Pokud to nezabírá je potřeba zneškodnit aktivního partnera, například minimálně desetikilometrovymi procházkámi ve středně náročném terénu. Nebo mu poradit, ať si najde ještě jednu práci, to ho zaručeně unaví a zabaví.
Postačuje i jízda na kole obzvláště v náročném terénu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
264
12.5.21 16:54

Neuvažovala jsi o zavedení nitroděložního tělíska? Je pravda, že se dříve nedoporučovalo ženám, které ještě nerodily. Na druhé straně jsou i mladá děvčata. které je mají zavedeno, a oceňují, že tělísko nevyžaduje každodenní pozornost jako pilulky, a dává jim v intimním životě také naprostou svobodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.5.21 18:34

@Lemrucha jo, uvažovala jsem o něm. Ale upřímně mě děsí ta představa, že bych měla uvnitř v sobě cizí těleso, asi je to nějaký psychický blok :nevim:
Každopádně o tom popřemýšlím a uvidím :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
12.5.21 19:30

Doporučila bych pesar nebo kondomy… tělísko je dost zásah, může nadělat paseku. Žádné hormony by do mě už nikdo nedostal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
264
14.5.21 11:07

Tělísko je v děloze uloženo volně, dá se opakovaně zavádět a odstraňovat a nezanechává v těle trvalé změny. Nemusíš tedy mít strach a tělísko z principu odmítat. Je to podstatný rozdíl oproti zákrokům, které řada žen zbytečně podstupuje. Nejen zvětšování prsou a podobné operace, ale i piercingy a tetování jsou trvalé a nevratné, mohou přinést zdravotní potíže a v případě, že se nepodaří, nelze se následků těchto zákroků zbavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat