Vysazení antikoncepce – menstruace, jako když jsem brala HA?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.19 12:29
Vysazení antikoncepce menstruace jako když jsem brala ha?

Ahoj holky chci jse zeptat. Jestli tu má některá stejný zkušenosti. V září jsem vysadila ha violetta brala jsem ha 4 roky.Po vysazení mám pravidelnou ms cyklus mám po 25 dnech. V době když jsem ještě užívala ha tak jsem ms měla pokaždý začátkem mesíce po vysazení koncem měsícem, a ted po pul roce vysazení jse mi zase menstruace vrátila na začátek mesíce piju kontryhelový čaj myslíte že se mi tělo už srovnalo a začalo fugovat zase normál dekuji

Reakce:
Laurie
Kecalka 393 příspěvků 29.01.19 12:32

při braní antikoncepce máš jen pseudomenstruaci :) to se s normálnim cyklem nedá vůbec srovnávat. Jestli to máš pravidelně, tak jedině dobře a začátek nebo konec měsíce v tom asi nehraje roli :)

Tichošlápek
Extra třída :D 12243 příspěvků 29.01.19 12:33

No pokud mas cyklus 25 dni, tak se ti přece začátek dostaví každy měsíc jinak ne? Když beres měsíc 30 dni, tak se ti ms dostavuje vždy v jiné dny měsíce. Pokud mas ms pravidelnou, tak je nejspíše vse OK. Ale jestli ovulujes ti to stejne nerekne - to leda testy nebo jiná metoda sledování

Russet
Extra třída :D 14047 příspěvků 29.01.19 12:33
@Anonymní píše:
Ahoj holky chci jse zeptat. Jestli tu má některá stejný zkušenosti. V září jsem vysadila ha violetta brala jsem ha 4 roky.Po vysazení mám pravidelnou ms cyklus mám po 25 dnech. V době když jsem ještě užívala ha tak jsem ms měla pokaždý začátkem mesíce po vysazení koncem měsícem, a ted po pul roce vysazení jse mi zase menstruace vrátila na začátek mesíce piju kontryhelový čaj myslíte že se mi tělo už srovnalo a začalo fugovat zase normál dekuji

Když jsi brala HA, krvácela jsi z vysazení. Neměla jsi MS. Jestli funguje tělo normálně a jestli ovuluješ, to ti řekne doktor.

P4ja
Echt Kelišová 7814 příspěvků 1 inzerát 29.01.19 12:36

Teoreticky by po půl roce mohlo tělo už fungovat. Ale nesrovnavej MS při braní. To žádná není a prostě záleží, jak bereš prášky. Když jsi je vysazovala na konci měsíce, tak prostě přišla tak, kdybys je vysazovala v půlce, budeš zase krvácet v půlce. Spíš zapatrej v paměti, jak to bylo před nasazením HA, délka cyklu, podoba krvácení, pravidelnost.

ugluk
Hvězda diskuse 44738 příspěvků 29.01.19 12:45

Prášky každému srovnají „cyklus“ na těch 28 dní, na jaké jsou stavěné. Sice to není reálný cklus, ale prostě krvácíš co 28 dní. Po vysazení to každá snáší jinak, někomu trvá měsíce, než se přirozený cyklus tak nějak porovná, někomu naskočí hned. Já mívala před HA (brala jsem kdysi dávno rok, rok pauzu, pak další dva roky) cykly 21-23 dní a pak mi hned po každém vysazení hnedka naskočil přirozeně zpátky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.19 12:57

No ptám jse protože moje dr mi říkala že se musí ms 8o dostat tam jak byla když jsem brala ha tak proto jinak se z přítelem snažíme o mimčo chtěla jsem brát nějaké vytamíny ale dr říkala že je to zbytečný prý to je jen zbytečne vyhazovani peněz tak nevim

P4ja
Echt Kelišová 7814 příspěvků 1 inzerát 29.01.19 13:03

To je kravina. MS dostaneš, jak to tělu sedne. Neříkala, že se MS musí dostat před braní HA?
Z vitamínů bych brala kyselinu listovou.

Russet
Extra třída :D 14047 příspěvků 29.01.19 13:03
@Anonymní píše:
No ptám jse protože moje dr mi říkala že se musí ms 8o dostat tam jak byla když jsem brala ha tak proto jinak se z přítelem snažíme o mimčo chtěla jsem brát nějaké vytamíny ale dr říkala že je to zbytečný prý to je jen zbytečne vyhazovani peněz tak nevim

A nemyslela do doby před braním hormonů?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.19 13:07

Ne.Říkala že se musí menstruace dostavit tak jak jsem měla při užívání ha a o ovulaci my vubec nic neřekla prý jsou to jen bludy na internetu.Tak nevím co si mam o tom myslet

P4ja
Echt Kelišová 7814 příspěvků 1 inzerát 29.01.19 13:12
@Anonymní píše:
Ne.Říkala že se musí menstruace dostavit tak jak jsem měla při užívání ha a o ovulaci my vubec nic neřekla prý jsou to jen bludy na internetu.Tak nevím co si mam o tom myslet

Myslím, žes jí špatně slyšela. Težko se něco přirozeného musí řídit tím, cos měla uměle vyvolané. Kdybys HA barala bez přerušení,tak by to taky znamenalo, že ji musíš dostat třeba za 3 měsíce?? Mysli trochu.

A pokud je ovulace blud na internetu, tak tě pak bude chít odháčkovat ne? :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.19 13:20
@P4ja píše:
Myslím, žes jí špatně slyšela. Težko se něco přirozeného musí řídit tím, cos měla uměle vyvolané. Kdybys HA barala bez přerušení,tak by to taky znamenalo, že ji musíš dostat třeba za 3 měsíce?? Mysli trochu.A pokud je ovulace blud na internetu, tak tě pak bude chít odháčkovat ne? :)

No máš pravdu taky my to nešlo do hlavy :roll: Tak asi budu muset změnit doktorku jinak díky

Russet
Extra třída :D 14047 příspěvků 29.01.19 13:31
@Anonymní píše:
Ne.Říkala že se musí menstruace dostavit tak jak jsem měla při užívání ha a o ovulaci my vubec nic neřekla prý jsou to jen bludy na internetu.Tak nevím co si mam o tom myslet

Asi myslela, ze bys měla mít cyklus delší. Jako byl pseudocyklus při MS. Jako že ovulace je blud? Bez ní ale mímo nebude :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Vidím velký zlatý! Slavná cikánka Jolanda je zpět a věští z piva

Fenomenální věštkyně Jolanda hlásí velkolepý návrat! Září v nové reklamě na... číst dále >

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >