Vysazení antikoncepce - na co se připravit

2
26.11.19 09:59

Vysazení antikoncepce - na co se připravit

Ahoj, dobrý den :-)
Omlouvám se pokud již zde diskuze na toto téma je. Nějaké jsem sice prošla, jak tady tak i na jiných stránkách, ale stále nemám ucelenou odpověď.
Koncem tohoto týdne se chystám, po dobrání zbytku platíčka, vysadit antikoncepci, kterou beru již 10 let. Vysazuji ji hlavně z důvodu nulové chuti na sex, která nastala po opadnutí prvotní zamilovanosti. A také z důvodu budoucího otěhotnění, které plánujeme někdy během roku a půl.
Má otázka tedy zní - co všechno nastane a jak se na to připravit. Je mi jasné, že to nebude procházka růžovou zahradou, ale jsem ochotná do toho jít. Očekávám zhoršení pleti, problémy s vlasy či kolísání váhy. Jak jste se vy vypořádaly s těmito problémy? Nechaly jste to plynout nebo používaly vitamíny či bylinky? Beru jakékoliv rady a nápady. Je mi jasné, že každá jsme jiná a co zabralo jedné u druhé fungovat nemusí.
Musím se přiznat, že mám z toho trochu strach. Přeci jen život s HA je krásně jednoduchý, pominu-li dopad na zdraví.
Uf, omlouvám se za vyčerpávající informace a děkuji za vaše reakce a odpovědi.
Mějte hezký den :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
546
26.11.19 10:11

Žádný z těchto problémů nastat nemusí. Mě se po vysazení HA po 7 letech brání jen zvýšila chuť na sex a to výrazně, jinak jsem nepozorovala nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6584
26.11.19 10:14
@Medičkaa píše: Žádný z těchto problémů nastat nemusí. Mě se po vysazení HA po 7 letech brání jen zvýšila chuť na sex a to výrazně, jinak jsem nepozorovala nic.

U me to stejný :mavam: nebo si to už nepamatuju, nijak jsem se nesledovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.19 10:15

Podle mě záleží, jak na tom tvoje tělo bylo před tím, než jsi HA začala brát. Pokud jsi měla problémy s pletí, vlasy, menstruací,… před nasazením HA, je pravděpodobné, že se teď vrátí.
U mě jediný „příznak“ po vysazení (po 7 letech) bylo otěhotnění :mrgreen: Cyklus (zaplaťpánbůh) naskočil hned pravidelně a 4m po vysazení už jsem byla těhotná s dvojčaty :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
4949
26.11.19 10:19

Já vysazovala taky po deseti letech. Bylo to na konci srpna, pak jednou menses a další už nepřišla… v červnu další rok jsem pak rodila. taky jsem si říkala než se tělo po tolika letech očistí a tak… že tak půlroku, rok než otěhotním… a ono nee.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5789
26.11.19 10:34

@koza-roza Nemusíš se připravovat na nic, žádné vážně příznaky vysazení antikoncepce neprovází.. Spíš naopak, já jsem se cítila lépe a určitě přijde větší chuť na sex :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5359
26.11.19 10:37

U mě pleť v pohodě, žádný rozdíl, předtím i potom bez pupínků, paradoxně ubyly na zádech, kde mě trápily při HA. Cyklus jak noty na buben, asi půl roku jsem měla délku cyklu tak 40-60 dní. Bolestivost pořád stejná, jen zřetelně cítím naběhlý prsa 14 dní po ovulaci, to s HA nebylo. Po půl roce jsem nevydržela, pila jsem asi 2 měsíce kontryhel a hned při prvním snažení se nám povedlo, máme dceru. Nicméně, pak se to komplet posr, 2× potrat.. a od 32let jsem zřejmě neplodná (ani ivf nepomohlo, nekvalitní vajíčka). Takže za mě HA od 17 do 27 byl fakt blbej nápad. Dceři je rozhodně nepovolím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
26.11.19 10:53

Já naopak často čtu, že život se obrátil k lepšímu a že by se už k HA nikdy nevrátily :andel:. Lepší nálada, žádná depka,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1150
26.11.19 10:55

Kromě zhoršení pleti to byla procházka růžovou zahradou - po 10 letech braní. Jinak vše stejné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
529
26.11.19 10:56

Ja vysadila po 10 letech. Prestala me bolet hlava, zvysila se chut na sex, zaclo mi byt vyrazne lepe. Uz po 3 mesicich. Akorat trochu vykyv nalady pred ms a to si dokazu korigovat a zbytecne nebyt protivna…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
26.11.19 11:56

Měla jsem velkou chuť na sex. Vysazovala jsem po 3 letech právě hlavně kvůli tomuto a nebavilo mě pořád brát. Omezovalo mě to. Mám nepravidelný život a dělalo mi to problém. Jinak jsem nic na sobě nepozorovala. Jen tu vyšší chuť a to je pozitivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
26.11.19 11:59
@HrozTaj píše:
Já naopak často čtu, že život se obrátil k lepšímu a že by se už k HA nikdy nevrátily :andel:. Lepší nálada, žádná depka,…

Ano, potvrzuji, bylo mi celkově lépe, sex úplně super, žádné smutné nálady. Se svými hormony je mi prostě lépe a už nikdy brát nechci. Jsou i jiné možnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
26.11.19 12:07

Děkuji všem za reakce.
HA beru od 16 let. Pleť jsem před braním měla relativně dobrou, sem tam nějaký pupínek, ale žádná tragédie. Ovšem jednou jsem od doktora dostala nějakou nízko hormonální HA (aspoň myslím) a na čele mi vyskákaly takové ty velké podkožní boláky. Proto si myslím, že s pletí bude problém. Co se týče cyklu, musím říct, že jako puberťák jsem si to nijak zvlášť nehlídala, takže ani nemohu říct zda byl pravidelný či nikoliv.
Miminko prozatím neplánujeme. V příštím roce se chystáme stavět a do té doby se budeme chránit pomocí kondomů. V plánu je, že až bude hrubá stavba pod střechou začneme se snažit.
Děkuji za uklidnění :-) Ve spoustě diskuzích i článcích na internetu se právě objevují spíše ty negativní zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
26.11.19 13:12
@koza-roza píše:
Děkuji všem za reakce.
HA beru od 16 let. Pleť jsem před braním měla relativně dobrou, sem tam nějaký pupínek, ale žádná tragédie. Ovšem jednou jsem od doktora dostala nějakou nízko hormonální HA (aspoň myslím) a na čele mi vyskákaly takové ty velké podkožní boláky. Proto si myslím, že s pletí bude problém. Co se týče cyklu, musím říct, že jako puberťák jsem si to nijak zvlášť nehlídala, takže ani nemohu říct zda byl pravidelný či nikoliv.
Miminko prozatím neplánujeme. V příštím roce se chystáme stavět a do té doby se budeme chránit pomocí kondomů. V plánu je, že až bude hrubá stavba pod střechou začneme se snažit.
Děkuji za uklidnění :-) Ve spoustě diskuzích i článcích na internetu se právě objevují spíše ty negativní zkušenosti.

Tak plánuješ se jí zbavit tak jako tak, ať přijde cokoliv, musíš to překonat, když chceš prcka. Snad budeš ta šťastná :andel:, budu držet palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat