Vysazení antikoncepce po 7 letech

20.4.17 12:57

Vysazení antikoncepce po 7 letech

Zdravím všechny,

jak bývá zvykem, tak po sedmi letech mi doktor doporučil vysadit antikoncepci na dobu dvou měsíců, aby si tělo odpočinulo a bylo snížené riziko neplodnosti. Ale doba se mi zdá trochu krátká, proto se chci zeptat, na jak dlouho jste vysazovali HA vy? A jaké proběhly změny na těle? Trochu se bojím být bez prášků, protože zatím s partnerem dítě neplánujeme a nejsou na to ani peníze :(

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20.4.17 13:00

To slyším prvně :mrgreen:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 13:04

To je trochu zvláštní :D Měla jsem za to, že to všeobecně známé, ale třeba si to vymýšlí jen můj doktor :D

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
20.4.17 13:06

Pochybuji, ze po 7 letech uzivani ha by hralo tak velkou roli vysazeni na 2mesice.

  • Nahlásit
  • Citovat
2610
20.4.17 13:07

Naopak s vysazením a následným nasazením antikoncepce roste riziko trombózy atd.,kdy se musí hladina hormonu opět rychle a nárazově obnovit. Takže pokud to do sebe hodláš rvát opětovně, nevysazovaka bych.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ZuzaMi
20.4.17 13:07

Taky to slyším prvně… naopak mi příjde, že se tak cyklus pěkně rozhodí. Za dva měsíce se nestačí dát dokupy a hned zase prášky nanovo :roll:

  • Nahlásit
  • Citovat
Verun83
20.4.17 13:08

Jinak ja je brala cca 12 let v kuse a jiz nikdy vice. Telo se cistilo, velke akne na zadech, dekoltu, i tvarich. Cyklus se mi rovnal asi 9 mesicu a otehotnela jsem az po 2 letech od vysazeni.

  • Nahlásit
  • Citovat
11199
20.4.17 13:12

Taky mi to přijde jako blbost. Naopak se takhle krátkodobé vysazování nedoporučuje :nevim:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
938
20.4.17 13:19

Taky to slyším poprvé.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 13:19

Mě můj gynekolog doporučil vysadit antikoncepci taky po 7 letech, ale na dobu půlroku. No tak jsem ji vysadila, mezitím jsme se s přítelem po 8 letech vzali a pak zplodili syna :-D Jinak změny? No krom toho, že ze začátku jsem měla úplně rozhozenou menstruaci, bolela mě pořád hlava a trošku se mi zhoršila pleť, tak nic jiného jsem nepozorovala.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 13:21

Konečně nejsem sama :D Už jsem si říkala, že snad vyměním doktora, že je blázen :D :D

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 13:31

To slyším prvně. A i kdyby, tak dva měsíce nic neresi a jen to celé může rozházet. Do toho bych nešla.
Konzultovala bych ještě jinde.

Když jsem antikoncepci brala, tak taky několik let a ještě navíc v kuse, bez přestávky. Asi od 16 let do cca 28 let jako lék na akné.

Po vysazení jsem měla akné úplně všude. Záněty na kůži. Hodně mastnou a zároveň supinatou pokožku. Padaly mi vlasy po hrstech. Hned po tom vysazení.

Stalo se mi to tak před druhým těhotenstvím, to těhotenství aktuálně probíhá, akné a záněty ustupují, ale jedná se o více jak tři roky. Přes dva roky se mi nedařilo otěhotnět. Před prvním těhotenstvim to taky tak bylo, ale v menší míře.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1226
20.4.17 13:32

Kdyby tělo potřebovalo tak dlouhou dobu na „vyčištění“, nebyly by tu diskuze o tom, jak holky vynechaly jedne prášek a bojí se otěhotnění.

Já jsem prvně vysadila po 8 letech a hned se vše nastartovalo, jak má :nevim: ale já taky brala nízkohormonální Tri-regol, který se už nevyrábí…

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 13:39

Je pravda, že mě napadla konzultace i s jiným doktorem, ale dneska je to co doktor to názor… :roll: Před pár lety jsem si naštípla kotník a dva ze tří doktorů řekli, že to je úlomek kosti a další řekl, že tam nic není a je to jen pohmožděné :D To abych se zeptala třeba 8 doktorů a udělala nějakou anketu :D :D :mrgreen: :mrgreen:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 13:54

To je blbost, největší riziko trombózy a komplikací je při zahájení užívání antikoncepce, takže když vysadíš na 2 měsíce, tak se jen zbytečně vystavuješ docela velkému riziku. A navíc tělo se rovná až rok po vysazení, takže 2 měsíce jsou k ničemu…

  • Citovat
  • Zmínit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama