Vysazení Clexanu ve 2. trimestru - mám hrozný strach

48
9.4.21 00:11

Vysazení Clexanu ve 2. Trimestru - mám hrozný strach

Ahoj! Nyní jsem v 15. Týdnu těhotenství a od 5. Týdne si píchám heparin Clexane. Mám posledních 6 injekcí, další mi už na hematologii nedali. Prý to mám dopíchat a za 3 týdny dojít na kotrolu. Jenže já mám hrozný strach to vysadit. Nejradši bych si to píchala celé těhotenství. Mám za sebou jeden potrat v 17. Tydnu, odtekla mi voda a pak zamlklé těhotenství zjištěné ve 12. Tydnu a u obou těchto těhotenství byla zjištěna vysoká koagulace krve a hladiny d-dimerů. Trombofilni mutaci asi nemám, nemám leidena, ale píšou mi do zpráv, že mám dědičný nedostatek faktoru XI, patologie proC global testu a vysoký F VIII. Moc jsem o tom nenašla. Ale mám panickou hrůzu, že se mi udělá třeba tromboza placenty a mimčo mi umře. Je prosím normální postup heparin ve druhém trimestru vysadit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1210
9.4.21 00:15

Být tebou tak se hlavně uklidnim..dr ví co dělá jinak by ti to neříkal tak se zbytečně nestresuj to je možná ještě horší 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
9.4.21 00:38

Osobně bych to konzultovala s více lékaři. Přinejmenším když člověk víckrát uslyší to samé, uklidní se a můžeš si být jistá že se jedná o standardní postup

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
9.4.21 00:41

Ale hlavně žádný stres :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
9.4.21 03:59

Položte otázku lékaři na stránkách ulekare.cz, stojí to 100,– a expres odpověď asi 200,–. Odpoví Vám zkušený lékař a ne laik :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68879
9.4.21 07:24
@ZuKuRo píše:
Položte otázku lékaři na stránkách ulekare.cz, stojí to 100,– a expres odpověď asi 200,–. Odpoví Vám zkušený lékař a ne laik :*

Tam je to úplně k ničemu. Pricetny doktor nepůjde v takovém specifickém a nejasném problému proti názoru jiného lékaře, pokud to nebude mít podložené vlastním vyšetřením.

@Surikataaa píše:
Ahoj! Nyní jsem v 15. Týdnu těhotenství a od 5. Týdne si píchám heparin Clexane. Mám posledních 6 injekcí, další mi už na hematologii nedali. Prý to mám dopíchat a za 3 týdny dojít na kotrolu. Jenže já mám hrozný strach to vysadit. Nejradši bych si to píchala celé těhotenství. Mám za sebou jeden potrat v 17. Tydnu, odtekla mi voda a pak zamlklé těhotenství zjištěné ve 12. Tydnu a u obou těchto těhotenství byla zjištěna vysoká koagulace krve a hladiny d-dimerů. Trombofilni mutaci asi nemám, nemám leidena, ale píšou mi do zpráv, že mám dědičný nedostatek faktoru XI, patologie proC global testu a vysoký F VIII. Moc jsem o tom nenašla. Ale mám panickou hrůzu, že se mi udělá třeba tromboza placenty a mimčo mi umře. Je prosím normální postup heparin ve druhém trimestru vysadit?

Je to dost komplikovaný problém. A každý lékař v tomto směru funguje jinak. Hodně je to o zkušenostech. Obecně vzato, pokud nemáš trombofilii, tak ten heparin není indikovany vůbec. Ale někdy to prostě zkusí, jeden lékař na první trimestru, jeden na půlku, další celé těhotenství, jiný ho nenasadi vůbec.
Elevace FVIII, Ddimeru a změny PC Global jsou v těhotenství fyziologické změny. Nevíme, zve hodnoty, zda jsou nad obvyklou hodnotou, ale předpokládám, že ne, když to vysazuje.
Na postupu lékaře nevidím nic neobvyklého. Nic neobvyklého není ani tvůj strach z vysazení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
9.4.21 08:16

Holky, děkuju. Já ještě zkusím napsat mail přímo doktorce. Mám přímo na ni kontakt. Možná budu za blbce, ale na té hematologii je vždy spoustu lidí, běží to jak na páse, nikdy mi pořádně ni neřeknou. Třeba bude doktorka po mailu sdínější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
9.4.21 08:35

Jinak přesné hodnoty nevím, ale u toho těhotenství, které zamlklo, to bylo takto. V 6. Tydnu těhotenství jsem měla nohy samou modřinu, bylo mi to divné, tak jsem hned v tom 6. Tydnu šla na hema a udělali krevní testy s tím, že ty dimery byly nad 3 jednotky. Tady jsem našla referenční meze, bylo to silně pozitivní. Nasadili heparin. Druhý den jsem byla u doktorky na potvrzení těhotenství, už byla srdeční akce, ale embryo bylo menší a neodpovídalo. Za 14 dní na další kontrole už se to pohlo, mimčo bylo pěkné a když jsem šla za měsíc na kontrolu v 13+1, tak mi doktorka řekla, že zamlklo v 8+3. Nevím, jestli ty vysoké dimery mohly mít třeba na ten plod nějaký špatný vliv, ale tentokrát jsem šla na hematologii už ve 4. Tydnu těhotenství a hodnoty byly zatím v normě. Ale heparin jsem dostala v podstatě řekli preventivně a teď se toho vysazení zkrátka bojím. U toho odtoku vody v 17. Týdnu byla zjištěna vysoká koagulace, ale to mohlo být možná zánětem v těle. CRP si matně vzpomínám, že nebylo nijak vysoké, asi 60 jednotek. Jela jsem do špitálu s rozjetými kontrakcemi, na ultrazvuku bylo vše v pořádku, doktor si ale na jednom místě všiml, že jsou ztenčené plodové obaly. No a asi půl hodinu nato mi odtekla voda, takže bylo po všem. A já dostala 40 horečky. Zvláštní je, že dělali různé testy na listerii, toxoplasmy, kultivaci z pochvy a v pochvě byla jen e-coli, ale nijak masivně, pouze na 2++, takže v podstatě se na nic nepřišlo. Ale miminko bylo naprosto zdravé. Z jeho strany byl problém vyloučen. Takže už jsem teď z čehokoli v těhotenství posraná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68879
9.4.21 08:39
@Surikataaa píše:
Jinak přesné hodnoty nevím, ale u toho těhotenství, které zamlklo, to bylo takto. V 6. Tydnu těhotenství jsem měla nohy samou modřinu, bylo mi to divné, tak jsem hned v tom 6. Tydnu šla na hema a udělali krevní testy s tím, že ty dimery byly nad 3 jednotky. Tady jsem našla referenční meze, bylo to silně pozitivní. Nasadili heparin. Druhý den jsem byla u doktorky na potvrzení těhotenství, už byla srdeční akce, ale embryo bylo menší a neodpovídalo. Za 14 dní na další kontrole už se to pohlo, mimčo bylo pěkné a když jsem šla za měsíc na kontrolu v 13+1, tak mi doktorka řekla, že zamlklo v 8+3. Nevím, jestli ty vysoké dimery mohly mít třeba na ten plod nějaký špatný vliv, ale tentokrát jsem šla na hematologii už ve 4. Tydnu těhotenství a hodnoty byly zatím v normě. Ale heparin jsem dostala v podstatě řekli preventivně a teď se toho vysazení zkrátka bojím. U toho odtoku vody v 17. Týdnu byla zjištěna vysoká koagulace, ale to mohlo být možná zánětem v těle. CRP si matně vzpomínám, že nebylo nijak vysoké, asi 60 jednotek. Jela jsem do špitálu s rozjetými kontrakcemi, na ultrazvuku bylo vše v pořádku, doktor si ale na jednom místě všiml, že jsou ztenčené plodové obaly. No a asi půl hodinu nato mi odtekla voda, takže bylo po všem. A já dostala 40 horečky. Zvláštní je, že dělali různé testy na listerii, toxoplasmy, kultivaci z pochvy a v pochvě byla jen e-coli, ale nijak masivně, pouze na 2++, takže v podstatě se na nic nepřišlo. Ale miminko bylo naprosto zdravé. Z jeho strany byl problém vyloučen. Takže už jsem teď z čehokoli v těhotenství posraná.

to máš referenční meze pro netěhotné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 08:56

Ja jsem potratila 4× z toho nejdál ve 13tt. Zjistili mi pak následně antifosfolipidový syndrom. Potvrdil se 2×. Ted na konci tehotenstvi protilatky vymizely a stejne! mi nechali Clexane. Resp.byla snaha ho vysadit a brát místo toho Anopyrin, jenze ten mi nedělal dobře a musí se okolo 35tt vysadit kvuli srdci ditete. Vsechno bys mela konzultovat na hematologii. Ja tam byla treba hodinu jednou a vsechno mi vysvětlili a pak uz chodim jen jednou za mesic na krevní testy a podle toho mi upravují davku. Dokonce mi Clexan navýšili. Řeš to s nima. Objednej se tam a konzultuj svoje obavy nebo jim napiš maila. Pokud nebudeš spokojená, jdi na hematologii jinam.

• Citovat
  • Nahlásit
48
9.4.21 09:07
@Anonymní píše:
Ja jsem potratila 4× z toho nejdál ve 13tt. Zjistili mi pak následně antifosfolipidový syndrom. Potvrdil se 2×. Ted na konci tehotenstvi protilatky vymizely a stejne! mi nechali Clexane. Resp.byla snaha ho vysadit a brát místo toho Anopyrin, jenze ten mi nedělal dobře a musí se okolo 35tt vysadit kvuli srdci ditete. Vsechno bys mela konzultovat na hematologii. Ja tam byla treba hodinu jednou a vsechno mi vysvětlili a pak uz chodim jen jednou za mesic na krevní testy a podle toho mi upravují davku. Dokonce mi Clexan navýšili. Řeš to s nima. Objednej se tam a konzultuj svoje obavy nebo jim napiš maila. Pokud nebudeš spokojená, jdi na hematologii jinam.

Děkuji. U předchozího úspěšného těhotenství se synem jsem píchala celou dobu a vše bylo v naprostém pořádku. Už jsem psala doktorce mail, že bych ten Clexane raději píchala dál, že mám strach ho vysadit. Uvidím, co mi napíše. Pro mě je to každodenní píchání injekcí úplné prd vůči tomu, že bych s tím měla skončit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
9.4.21 14:33
@Surikataaa píše:
Děkuji. U předchozího úspěšného těhotenství se synem jsem píchala celou dobu a vše bylo v naprostém pořádku. Už jsem psala doktorce mail, že bych ten Clexane raději píchala dál, že mám strach ho vysadit. Uvidím, co mi napíše. Pro mě je to každodenní píchání injekcí úplné prd vůči tomu, že bych s tím měla skončit.

Tak pokud to u předchozího těhotenství šlo píchat po celou dobu a máš syna, vůbec se ti nedivím!
Rozhodně se nenech odbít. Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 08:58

Zjišťovala jsem si o tom HODNE kvůli svým problémům a bohužel spousty řadových gynekologů nepostupuje s dobou a hematolog zase řeší pouze stranu problémů krve, což je u těhotenství ne vždy dostačující. Já jsem měla to štěstí, že jsem se dostala do Apolináře, kde je náš přední doktor pro riziková těhotenství a úzce spolupracuje s tamní reprodukční imunoložkou a hematologií. Pokud má někdo potrat v 2 trimestru za sebou, tak v dalším těhotenství indikují utrogestan k zavádění po celou dobu těhotenství a ve většině případů i miniheparin do konce šestinedělí. Natož pokud byl v krvi nějaký hraniční problém. Miniheparin ale vůbec nenasazují kvůli ředění krve, ale jako IMUNOMODULACNI lecbu - spolu s podávaným progesteronem zmenšuje možnou negativní odpověď matčina těla na plod. Jsou to nejnovější celosvětové výzkumy s výbornými výsledky a díky bohu to začíná být rzšířenější i do dalších větších pracovišť. U Apolináře běžná praxe více jak 10let a je to naše top klinika na toto. Bohužel hematolog nemůže tušit a gynekolog se nevzdělává :(
Podívejte se na Porodnice.cz pan dr koucký tam pravidelně odpovídá do diskuze a na toto téma jsou tam stovky dotazů. Určitě nevysazujte a najděte si lékaře, který sleduje vývoj medicíny a jeho posouzení. Hodně štěstí!

• Citovat
  • Nahlásit
23816
10.4.21 09:16
@Surikataaa píše:

Mne to prijde jako nahoda a dva ruzne duvody potratu. Ale pises to tak, jako bys ty byla presvedcena, ze je to urcite kvuli zvysene srazlivosti, trochu zaujate. No, nemusi to tak byt. A rozhodne bych se ridila radou lekare a ne radami laiku na netu, i kdyby se tvarili, jak moc maji nastudovano a ze tomu rozumi vic jak doktor. :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
10.4.21 18:54

@mroe souhlas.. Když ji to chtějí vysadit tak asi vědí proč..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat