Vysazení HA a nehormonální antikoncepce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sanderas
Povídálka 18 příspěvků 08.01.19 17:24
Vysazení HA a nehormonální antikoncepce

Zdravím slečny a maminky - mám chuť probrat jedno téma a jsem zvědavá na Vaše názory, zkušenosti atp.
Před pár dny jsem vysadila HA - nebylo to z důvodu, že bychom chtěli s přítelem počít, ale proto, že už mi nadále nevyhovovala a rozhodla jsem se, že už to „svinstvo“ (Někdo se mnou samozřejmě nemusí souhlasit…) nebudu nadále brát. Věc se má takhle - dostala jsem HA ve svých 17 letech, kdy už jsme s přítelem měli dlouhotrvající vztah. Dostala jsem tobolky Sylviane a nemohla si je vynachválit - bolestivé měsíčky byly pryč a pocity z nechtěného početí (skrz nehormonální ant. - nehody se i s kondomem stávají…) se taktéž vytratily. Vše šlo jako po másle, ve všem jsem díky práškům měla přehled atd. Nicméně, po 3 letech mi prášky nedělaly dobře - samá migréna s aurou či bez, náladovost a hlavně samý stres (teď, když už prášky neberu, uvědomila jsem si, jakou neplechu mi nadělaly - např. takový syndrom dráždivého tračníku se vypařil, za což jsem nesmírně vděčná…)
Po vysazení jsem mnohem spokojenější - až tedy na ty bolesti v podbřišku, kdy mám pocit, že to každou chvíli opětovně dostanu :D (Chápu, že se s tím tělo začíná srovnávat a tak..)

Jak jste to měli Vy? Jsem dost zvědavá na to, zda příští měsíc dostanu MS či nikoliv… :?

No a co se týče neHA - s přítele jsme začali používat kombinaci kondomu a krému pharmatex - prozatím jsme spoko, spíš dost uvažuji o pesaru - Kaya, ale dosti se obávám, zda s tím budu umět (přeci jen to není zrovna levná záležitost), když pomyslím, že i dnes občas bojuji s MS kalíškem… :think: Tak co děvčata, máte zkušenosti s pesary?

Předem děkuju!

Reakce:
P4ja
Extra třída :D 10166 příspěvků 08.01.19 17:28

Mně po vysazení přišla MS stejně jako, když jsem ji měla před nasazením. Pokud jsi ji měla pravidelnou, tak by se mohla vrátit taky. Pokud rozházenou, tak s tím asi budeš bojovat. A nebo taky ne. Každé tělo je jiné. Nech tomu volný průběh. :kytka:

My teď používáme kondom a nehody neřešíme, vzhledem k tomu, že by nám druhé dítě nevadilo. Kdybych se chtěla pojistit, tak bych používala navíc krém stejně jako vy. Pesar mě neláká. :?

Váš příspěvek
Reklama