Vysazení HA, ms nikde, možná menopauza?

Anonymní
22.1.21 05:59

Vysazení HA, ms nikde, možná menopauza?

Zdravím dámy, jdu se poradit, určitě nejsem jediná kdo má nebo měl podobný problém :nevim: Je mi 41 let, mám skoro 6 letou dceru. Poprvé jsem otěhotněla po vysazení HA cca za měsíc až jsem koukala jak rychle to bylo. V těhotenství mi zjistili poruchu štítné žlázy a od té doby beru Eutytox50, v těhotenstvi celý, teď půlku. Na prohlídku chodím co půl roku, naposledy v listopadu a beze změn. Po porodu MS celkem pravidelná, ale začala jsem znovu brát HA. V prosinci jsem vysadila HA Logest, v listopadu poslední MS slabá, ale jedla je jsem v kuse cca 4 měsíce, tak asi díky tomu tak slabá. Jenomže pak už se nedostavila vůbec :nevim: Myslela jsem si že jsem zase v tom, bylo mi i divně, ale testy negativní, šla jsem na gyndu a tam mě prohlédl, že nic nevidí a dal mi injekci že by se měla MS do 14 dnů dostavit, nic, bylo mi pořád divně, tak po 16 dnech jsem volala na gyndu poslal mi algifen na bolesti a že se mám zastavit. Dělal mi ultrazvuk, těhotenství vyloučil a řekl, že ani podle toho co vidí to nevypadá že by se to u mě vevnitř chystalo k MS, tedy mi píchnul další vyvolávačku s tím že pokud se opět do 14 dnů nedostaví udělá mi kompletní rozbor na hormony a nevyloučil že ta štítná žláza s tím bude mít spojitost. Tak teď jsem z toho jelen, zkusit nějaké bylinky nebo co? Na přechod se teda opravdu ještě necítím, vím že to přijde, ale čekala jsem o něco později… :nevim: předem děkuji za každou radu snad pozitivní :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10781
22.1.21 07:55

To máš těžké, každé tělo je jiné. Já nemám štítnou žlázu vůbec, byla mi ostraněna radioaktivním jodem. V jednačtyřiceti jsem přišla do jiného stavu a o 11 let později to mám pořád. Moje máma měla přechod ve 42 letech, takže ani neplatí to, když chceš vědět kdy budeš mít přechod, zeptej se své matky. Ještě to nech a uvidíš, Zkus se poradit i s endokrinologem.Jo a beru letrox 100.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 08:40

Já měla přechod v necelých 41 letech, je mi 49 a vypadám na 40. Máme rodově brzký přechod a vypadáme výrazně mladší. 7 let jsem měla návaly, nepomohlo ani větrání v zimě, ani jít v tričku v mrazech venku, obvykle jsem k tomu ještě nastydla.

• Citovat
  • Nahlásit
9099
22.1.21 10:30

Tak cyklus se ti může rovnat po vysazení ha klidně i rok. Proč si ji vůbec vysadila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 10:46

@karkarka kvůli křečákům, mám strach z trombózy. A v poslední době se mi ty nohy docela zhoršili :(

• Citovat
  • Nahlásit
30
26.1.21 19:43

Po vysazení HA jsem měla to samé a ještě teď se mi to rovná. Přestala jsem brát antikoncepci v únoru a 8 měsíců jsem neměla žádnou MS, dvakrát jsem dostala agolutin a přišlo jen slabé špinění. Doktor mi udělal hormonální profil a prohlásil, že o předběžný přechod se nejedná a to jsem na něj zírala jako blázen, když mi v tu dobu mi bylo 35 let a vysadila jsem kvůli tomu, že plánujeme mimi. Prý se občas stává, že i takto brzo může dojít k předběžnému ovariálnímu selhání, ale jsou to výjimky. Radu jak se srovnat nemám, mě osobně nepomohlo vůbec nic, žádné bylinky, gynex ani progesteron na předpis. V řijnu přišla MS sama a chodí cca po 30 dnech sama, ale nevím jestli se to dá MS nazvat. Moje tělo trpí po vysazení HA nedorůstáním deložní sliznice, tak ta MS je jen tak 2 dny špinění. Pokud neplánuje dalšího potomka, tak se s chybějící MS nestresuj, srovná se to a přechod to bude jen málo pravděpodobně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat