Vysazení utrogestanu po IVF v 4+3tt?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

7M
Stálice 77 příspěvků 12.03.18 02:55
Vysazení utrogestanu po IVF v 4+3tt?

Hodně jsem četla, že se zavádí do 12tt. Je možné ho užívat jen 13 dní po ET? Dávkování mám 2-2-2.

Reklama

Reakce:

karkarka
Ukecaná baba ;) 1995 příspěvků 12.03.18 06:15

Vysazuje se az ve 12 tt. lekar ti rekl at ho vysadis?

Cuddy
Extra třída :D 14755 příspěvků 12.03.18 06:25

@7M Ne, absolutne ne. Po ivf nahrazuje funkci zluteho teliska (ktere bylo pri opu „poskozeno“) az do doby, kdy ji prevezme placenta.

Petra Star
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 12.03.18 07:42

@7M Nektere studie uvadi, ze to staci do potrzeni tehotenstvi. Zalezi, jestli to je po cerstvem ET nebo KET a jestli je ten KET v „nativu“ nebo rizeny estrofemem (ci necim podobnym). Pokud je to KET rizeny estrofemem ( vetsinou vubec nedojde k ovulaci ani vytvoreni zluteho teliska), tak se bere utrogestan+estrofem docela dlouho (asi ten 12tt). Ale jinak to nutne neni. Nektere CARy to sice porad doporucujou do 8tt nebo 12tt, ale nemusi se. Delaji to proto, ze pacientky se citi lip, kdyz to berou, a neskodi to. Aspon tak jsem to cetla v nejakem clanku.
Drzim palce, at mrnousek prospiva!

Cuddy
Extra třída :D 14755 příspěvků 12.03.18 07:47

@Petra Star Ale po cerstvem ET je situace obdobna a zakladatelka pise, ze je po ET. Ano, po KET v nativu to nutne neni, ale jinak ano.

7M
Stálice 77 příspěvků 12.03.18 08:21

Holky, děkuju. Právě, že mi u Apolináře po ketu doktora řekla, že to stačí. A já se bojím. Je to 4 pokus a poprvé to asi vyšlo, zatím… Mám doma ještě z minulého centra nějaký utrogestan, byla bych asi klidnější brát ho. I v minulém centru mi zdůraznil dr., že nepřestávat brát… Ale tady kdybych teoreticky dělala test jak doporučují po 14-17 dnech, tak to není ani do potvrzení těhu., to bych už utrogestan neměla v tu dobu… :roll:

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 139 příspěvků 12.03.18 08:47

Dobrý den,
také jsem po ET brala utrogestan do 12.tt 2-2-2. Zkusila bych si ho nechat napsat od svého gynekologa, když v IVF centru nechtějí.

Petra Star
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 12.03.18 19:38

@7M U apolinaře to tak dělají i po ET a mají stejnou úspěšnost. Neboj :) Napiš případně přímo do diskuze CAR Apolinář, je aktivní https://www.emimino.cz/…polinar-3674

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Královská svatba: Proč byli mezi hosty Clooney, Beckhamovi nebo Serena?

O víkendu si královské ano řekli Američanka Meghan Markle (36) a princ Harry... číst dále >

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bývalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

Články z Ona Dnes

V druhé půli života jsou muži na ženách citově závislí, říká psycholog

Krize rodiny je podle psychologa Jeronýma Klimeše zákonitá a - jak dokládá... číst dále >

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Reklama