Vysazení utrogestanu v 9 týdnu těhotenství po ketu v nativu

11
20.5.18 09:46

Vysazeni utrogestanu v 9tt po ketu v nativu

Ahoj, holky. Potrebovala bych uklidnit… jsem v 9tt po ketu v nativnim cyklu. Mela jsem jen injekci Ovitrelle na vyvolani ovulace a pak utrogestan 2-0-2. Zatim vse ok. V 7tt mi ale doktor snizil davku na 1-0-2 a pak po tydnu v 8tt na 1-0-1. A ted na kontrole v 9tt rekl vysadit uplne. Tak jsem to udelala, ale mam pocit, ze od vysazeni me porad bez prestani boli bricho jako na ms, i v noci, driv jsem to mivala jen obcas a jen chvili. Dost me to vydesilo, protoze vsude ctu, ze se utrous bere az do 12tt. Holky, prosim, vysadili nektere z vas utrous uz taky driv nez ve 12tt a bylo vse ok? Moc diky za zkusenosti. Ja bych ho nejradeji brala dal, ale doktor mi rekl, ze v 9tt je uz uplne zbytecny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20807
20.5.18 10:05

Já ti můžu říct akorát to, že tyhle bolesti jsou normální a budou ještě různé a horší.
Jestli máš obavy, poraď se s lékařem. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51136
20.5.18 10:34

Ano, v dost CARech už přecházejí na to, že až do 12.tt doplňovat progesteron u normálně probíhajícího těhotenství nutné není. Důležité je, že ten KET byl v nativu, tzn. byl tam folikul, žluté tělísko, tělo produkuje přirozeně progesteron v mnohanásobném množství, než tam doplňuješ progesteron. Pokud by to bylo ve stimulovaném cyklu, kde vůbec nedochází k ovulaci, tak tam se vysazovat nesmí, ale nativ je v podstatě přirozený cyklus, do kterého ve správné fázi šoupnou embryo zvenčí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
20.5.18 11:36

Moc dekuji obema, holky. Uklidnily jste me, ale stejne mam strach. Vysel nam az 4.transfer, predtim jsme se skoro dva roky intenzivne snazili a nic…taky jsem mivala ms jen tak 2-3 dny, takze mam proste strach, ze mam tech hormonu malo… chapu, ze utrous az do 12tt nutny neni, ale pro sichr bych jej stejne nejradeji brala. Dnes je nedele, takze zitra asi zavolam doktorovi, to bricho bohuzel boli uplne jako na ms a porad:-( takhle, me nevadi, ze me neco boli, vydrzim vse, ale zaclo to prave po vysazeni toho utrouse, tak mam strach, aby to s tim nesouviselo. Moc diky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51136
20.5.18 11:48

Takhle - nutný není, ale nic s ním nezkazíš, takže pokud ti ho předepíše jen pro dobrý pocit, klidně ber dál. Držím palce! A chápu, také mám dítko po čtvrtém transferu a holt nervy to vždycky budou. A porodem to nekončí :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
20.5.18 12:27

Moc dekuji!:-) ja jsem si celou dobu rikala, jak budu stastna, az se to povede a jak si to budu uzivat…a zatim je to spis o tech obavach a to si nemyslim, ze bych byla uplne typ panikar :-) dekuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama