Vysazeni Zoloftu a těhotenství, obavy z návratu úzkostí

3.1.21 11:02

Vysazeni Zoloftu a tehotenstvi, obavy z navratu

Ahojky,
jdu si pro radu, nebo spis pro vase zkusenosti. Po 9 mesicich jsem uplne vysadila Zoloft, brala jsem na uzkosti, ktere se mi na zacatku roku rozjely po autonehode a brala jsem 50 mg, pak 2 mesice jen pul tablety a pak mesic pul tablety ob den.
Chteli by jsme tento rok druhe miminko. Mame dceru 6 let, porod i sestinedeli probihali v poradku. Ale ted co mam zkusenosti z uzkostmi, tak mam trosku i strasaka v hlave, aby se mi treba po druhem porodu nerozjela laktacni psychoza apod 😔 vim, ze na to nesmim myslet, ale kdo s tim ma zkusenosti, tak vi, ze to jen tak nejde 🤷🏻‍♀️
Diky Bohu jsem propad nemela uz hooodne dlouho a na spousty veci jsem zmenila uhel pohledu, diky tomu jsem se z toho taky dostala.
Zajimaji me vase zkusenosti po vysazeni a kdyz jste cekali druhe mimco 😊 Dekuji moc za odpovedi ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14880
3.1.21 11:54

1. pořiď sobě tuto knihu https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/ - dost pomáhá dotáhnout věci, které pomáhají rozumět tomu jak úzkost funguje a jak s ní pracovat.
2. vstup případně do psychoterapie, kdyby svépomoc nezabírala.

Těch léků si brala tak malinko, že by mělo stačit jako jako prevence před splašenými hormony co budou zvyšovat úzkost bude jak vlastní hledání mechanismů, kterými budeš krotit úzkost, případně psychoterapie. A s vysazením by neměly být žádné problémy.

Případně si začni psát deník, kde budeš reflektovat co se ti honí hlavou a vždy jednou za týden a měsíc si zpětně přečteš co si napsala. Pomůže to všimnout si včas, kdyby se ti psychika zhoršovala a bylo by potřeba zajít pro léky. Jsou antidepresiva účinná proti úzkosti, která nevadí při těhotenství či kojení, takže kdyby se -nedejbože- tvoje úzkost nedařilo držet pod kontrolou, je kam sáhnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3757
3.1.21 13:38

@Cindynka263 po prvním porodu se mi rozjela pekelna poporodni deprese (pozor není to stejné jako laktacni psychoza), brala jsem 100mg Zoloftu 1,5 roku. Pak jsme plánovali druhé těhotenství a medikace ponechána psychiatrem cele těhotenství i kojení, aby nenastala zase ataka. Takže ono nemusíš být úplně bez medikace. Druhy syn je zcela zdráv a bez problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat