Vysazování Lyriky / pregabalinu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
47
4.1.22 12:00

Vysazování Lyriky / pregabalinu?

Dobry den, mate nekdo zkušenosti s vysazovanim tohoto léku, jak jste se cítili při vysazování?
Chceme miminko a tak musím postupně tento lek vysadit a děsí mě ty diskuze o abstinencnich příznacích u vysazování.
Moc dekuji za Vase zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4463
4.1.22 12:17
@Vendes píše:
Dobry den, mate nekdo zkušenosti s vysazovanim tohoto léku, jak jste se cítili při vysazování?
Chceme miminko a tak musím postupně tento lek vysadit a děsí mě ty diskuze o abstinencnich příznacích u vysazování.
Moc dekuji za Vase zkušenosti.

Ahoj, já vysazovala Lyricu, kterou jsem brala 150-75-150 mg denně. Důvod vysazování byl, že jsem po ní přibrala 20 kg. Vysazování bylo úplně v pohodě, žádné abstinenční příznaky jsem neměla, nečti diskuze. Vysadila jsem ji i poměrně rychle, ale vysazováním se řiď podle rad lékaře a bude to ok. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
4.1.22 12:39

Určitě postupně snižovat dávky, tohle by mělo být vše pod kontrolou lékaře, jinak hrozí abstinenci příznaky, určitě nevysadit rovnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
136
4.1.22 12:44

Vysadila jsem 150mg že dne na den a vůbec nic mi nebylo. Oproti tomu vysadit napr. Quetiapin apod. byl horor. Tohle fakt v pohodě. Ať si vás vaše miminko brzy najde :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
4.1.22 13:23

@Lollitka
A jak dlouho si ji brala? Já ji beru 8m ( 150-0-75 ) a vysazovat urcite budu podle rad lekare, jen mě trochu vyděsilo co se o ni píše; ale je mi jasný, ze každý jsme jiný a je to individualni☺️
Skvely, ze se ti podařilo bez problemu a dekuji za povzbuzení☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
4.1.22 13:26

@ŠmolinkaJana
Ano to vim, vysazování bude urcite pod dohledem a rad lekare☺️
Jen jsem cetla, ze prý to je jako vysazovat neurol atd, ale zároveň vim, ze je to hodně individualni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
4.1.22 13:28

@lilith123
A jak dlouho si brala těch 150?
To je skvely, ze se ti zadarilo rychle a bez problemu. Já na to raději půjdu postupně😁 Jinak moc dekuji, miminko je velká motivace☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
136
4.1.22 13:34

@Vendes uzivala jsem asi 3/4 roku, ale zároveň s tím ještě asi 4-5 dalších léků. Rozhodla jsem se zredukovat a vysadila zkusmo prave ten pregabalin (brala jsem na úzkost a měla jsem dojem, ze mi stejně nijak extra nepomaha).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4463
4.1.22 15:16
@Vendes píše:
@Lollitka
A jak dlouho si ji brala? Já ji beru 8m ( 150-0-75 ) a vysazovat urcite budu podle rad lekare, jen mě trochu vyděsilo co se o ni píše; ale je mi jasný, ze každý jsme jiný a je to individualni☺️
Skvely, ze se ti podařilo bez problemu a dekuji za povzbuzení☺️

Ahoj, brala jsem cca 2 roky a fakt vysazení bez problémů. I když je fakt, že já neměla problém vysadit ani po 3 letech Rivotril. Já vím, že o ní lidé píší různé věci, ale tak víš co, zaprvé to nemusí být absťák po Lyrice a zadruhé na netu většinou píšou ti, kterým něco nejde apod., ty spousty lidí, kteří v pohodě vysadili, nemají potřebu psát. Opravdu bych důvěřovala lékaři a vysazovala postupně pod jeho dohledem.
A pomohla ti Lyrica? Mně právě ani moc ne a to jsem k ní ještě brala asi 5-6 dalších druhů léků. A budeš v těhu něco brát, nebo to zkusíte úplně bez medikace? Držím moc palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 20:08

Ahoj, mě Dr. naopak ze 75 mg na noc navýšila po jedné tabletě až na 600 mg. Jenže když jsem se dostala na 150-0-0-150, tak to začalo být hodně špatné. Celý den vypnutá, všechno jako v mlze a pořád bych spala. Úplně mimo svět. Vím, že diskuze je o vysazování pregabalinu. Jen by mě zajímal i opak - jak jste vnímali navyšování?
Moc děkuji :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
522
4.1.22 21:27

Brala jsem ji na spaní aby se mi zklidnil chaos v hlavě před spaním. Vysazovani bylo ok, žádné problémy jsem neměla, ale dostala jsem ji pak zpět v nižších dávkách v těhotenství. Po 6ti neděli jsem ji úplně přestala brát, což je skoro 2 roky a žádné problémy jsem neměla. Peklo ovšem bylo vysazení citalecu :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4463
4.1.22 22:15
@Anonymní píše:
Ahoj, mě Dr. naopak ze 75 mg na noc navýšila po jedné tabletě až na 600 mg. Jenže když jsem se dostala na 150-0-0-150, tak to začalo být hodně špatné. Celý den vypnutá, všechno jako v mlze a pořád bych spala. Úplně mimo svět. Vím, že diskuze je o vysazování pregabalinu. Jen by mě zajímal i opak - jak jste vnímali navyšování?
Moc děkuji :hug:

Já se na 600 mg nedostala, ani to u mě nebylo cílové, ale brala jsem 375 mg a unavená jsem nebyla. Naopak jsem určité období nemohla spát a ještě jsem brala jeden čas Quetiapin, Tisercin a Rivotril na noc. Mimo jsem po Lyrice taky nebyla. Ale zas jsem po ní přibrala 20 kg, takže taky žádná výhra…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat