Reklama

Vysazuje se Duphaston, nebo Utrogestan?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 08.01.10 23:24
vysazuje se duphaston nebo utrogestan?

beru duphaston od 19DC po dobu deseti dnů a pak ho vysadím a čekám až tak za 2-3 dny dorazí menzes, jenže se názory liší a někdo ho bere dál a čeká jestli menzes dorazí i při braní. Říkám siže když mám málo žlutýho tělíska, mimísek se usadí a já na 3 dny vysadím duphaston a čekám jestli přijde MS tak třeba to neustojí a odejde s menzes, neměla by jsem teda ten duphaston brát a čekat až menzes přijde i přes něj? zase aby mě to nerozhodilo cyklus :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

agy
Neúnavná pisatelka 15354 příspěvků 09.01.10 09:01

Goldenko,no právě,tyhle léky často cyklus rozhodí :nevim: Já ho taky brala,ale pauzy jsem dělala.Hodně holkám ms oddaluje,takže si myslím,že brát ho v kuse je nesmysl.Chápu,jak to myslíš,ale na druhou stranu,když neotěhotníš a kvůli utogestanu(nebo duphastonu) si budeš oddalovat ms,oddálíš si tim i další snažení :nevim: To je ale jen můj názor :think: Přeji brzké // :mavam:

akydo
Závislačka 2589 příspěvků 09.01.10 09:13

Ahoj holky…moje zkušenost s Utrogestanem je následující..­...brala jsem ho skoro půl roku plus Cllostilbegyt­.....Utrogestan asi 15-24 den cyklu…do 4 dnů dorazlila menzes…pak jsem se na jedněch stránkách dočetla, že pokud se začne brát Utrogestan dřív než dojde k ovlulaci tak vlastně působí jako antikoncepce!!!!Tak jsem jeden měsíc brala jen Clostillbegyt a na Utrouš jsem se vykašlala a hned to vyšlo a otěhotněla jsem......tak tomu docela i věřím,protože doktorka Ti nikdy nemůže vypočítat přesně, kdy máš ovu,abys ty prášky brala…přeji,aby to brzy vyšlo

Andrimka
Echt Kelišová 7588 příspěvků 09.01.10 10:19

Ahoj Goldenko,

1.těhu
Duphaston 16-26den (před ovu jsem každý měsíc chodila na vag.UTZ a odhadoval se správný den na snažení a kontroloval folikul) + 2× jsem brala Clostilbegyt a po roce a 1/4 jsem byla těhu, spermiogram byl ok

2.těhu
Duphaston 16-26den (opět 2× měsíčně UTZ)+ 1měsíc clostík 5.den 2tablety denně po 5dní a za 11měsíců těhu

a vt ěhu jsem pak do 20tt brala a beru 3× denně Duphaston :roll:

Já bych důvěřovala MUDr.

Jinak se přiznám, že nám se vždy zadařilo, když jsem na to nemyslela (ono se to ale moc nedaří že?) a vůbec to nečekala a ani jsme se moc nesnažili a pak si říkali jak je možné, že to vyšlo :lol:
Takže já hodně věřím v duševní pohodu !!
Při prvním to byl duben a těhu by bylo na Vánoce a podle diktovaných aktivních dnů se nám nechtělo a přeci mě vyšel 1.1.kluk a nyní jsem smutně plánovala návrat do práce a už ani nedoufala, opět jsme ani moc aktivní nebyli a šup jsem těhu :wink:

Držím palečky ať se brzy zadaří a doporučuji najít si novou aktivitu a zaměstnat mozek a co nejmíň na to myslet :wink:

Příspěvek upraven 09.01.10 v 10:21

Caty 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.10 10:20

jojo utroš nebo duphaston je i jako antiko. jenže když někdo bere clostík, tak ten dost snižuje sliznici a mimi se nemá kam uvrtat, proto se dává utroš, ale je dobrý si fakt pohlídat a nasadit až po ovu, měl by to doktor zjistit podle utz nejlépe, měřit BT nemá cenu, páč utroš ji zvyšuje, je to progesteron. nicméně já vždycky 12týden po OVU testla, pak ještě 14tý a když byla jedna čárka, tak jsem ho vysadila, menzes většinou oddaluje právě kvůli tomu progesteronu.navíc pokud bys těhu byla a utroš vysadila, tak ta hladina hormonu klesá postupně, ne najednou.

Susan23 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.10 10:48
Duphaston

Ahoj, já beru druhý měsíc Duphaston od 11 do 25 dne cyklu, mám ho na upravení cyklu.Ale dr,říkala ze klidně můžu i otěhotnět.Dom­luvila jsem se s ní, že se příští měsíc stavím kouknout na folíky ať víme, zda mám vůbec ovulaci. A taky si vyzvednu žadanku na spermiogram. V únoru to bude rok od počátku našeho snažení. Ale buď v klidu, taky mi všichni říkají nemysli na mimi a co myslíš? Mám ho stále v hlavě…Zuzča

Caty 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.10 11:16

Sisi už od 11DC? To mi přijde doooooooooooost brzy teda. V Caru ho takhle brzy nedávají protože fakt brání početí, jedině že bys měla OVU před tím 11DC.

Susan23 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.10 11:24
RE:

Víš jak člověk si moc nemůže vybrat, kdy ho chce dostat.Ale příští cyklus se stavím k dr. kolem toho 11 než ho začnu brát ať vím jak to tam vypada a jestli ho fakt nemám brzo. Zatím jsem ho měla jen na srovnani cyklu. Ale teď už to fakt začnu řešit už mě to čekání nebaví:)

AnastazieB
Echt Kelišová 8324 příspěvků 10.01.10 01:13

Beru Utrogestan a předtím i Duphaston několik měsíců (víc než rok), a dělám to jako Caty - tj. nevysazuju, udělám si zhruba 13.DPO test a pokud je negativní, tak vysadím. Beru si ho podle sebe, ovulaci si určuju BT a ovutestama. Mám trochu kratší cyklus, dřívější ovulaci, pokaždý trochu jinak.
Moje dr. se mně vždycky ptá, jak mám ovulaci (pokud to vím), nechápu, jak může někomu dát Utrouš jen tak 14-24 bez znalosti cyklu 8-o . Kdybych věděla, že jí mám jinak, dopručením dr. bych se neřídila (pokud bych se snažila o mimi).

AnastazieB
Echt Kelišová 8324 příspěvků 10.01.10 01:15

Susan, nevím proč by sis nemohla vybrat. Bereš ho přeci ty, ne? Nevím přesně jaký máš problémy, ale pokud ho budeš brát před ovulací, tak ti asi moc nepomůže. Minimálně bych si o tom s dr. promluvila, proč ho mám brát tak a tak, třeba ti to vysvětlí.

A ještě jedna věc, to, že na to nebudeš myslet ti nepomůže, takže klidně můžeš :wink:

Susan23 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.10 13:39
RE:

Včera jsem měla zvláštní špinění, které normálně nemívám a tak se chci se zeptat, když jsem byla včera 16DC, mohlo to být zahnizďování nebo spíše ovulace? co myslíte? Můžu mít ovulaci při braní Dupoše?A když by to tedy byla ovulace, tak když půjdu v pondělí na gyndu ať mi koukne folíky, tak uvidí, zda to ovulace byla? Díky

Susan23 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.10 13:39
RE:

Včera jsem měla zvláštní špinění, které normálně nemívám a tak se chci se zeptat, když jsem byla včera 16DC, mohlo to být zahnizďování nebo spíše ovulace? co myslíte? Můžu mít ovulaci při braní Dupoše?A když by to tedy byla ovulace, tak když půjdu v pondělí na gyndu ať mi koukne folíky, tak uvidí, zda to ovulace byla? Díky

AnastazieB
Echt Kelišová 8324 příspěvků 10.01.10 14:26

Susan, mohlo to být cokoli. Pokud půjdeš na UTZ, tak určitě pozná, jestli jsi měla ovulaci :wink:

granet
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 21.01.10 18:03

Ahojik, mate nektera zkusenost s proverou 5mg na upravu MS ?? :think:

Susan23
Kelišová 5996 příspěvků 21.01.10 19:09
Ahoj

Vracím se opět zpět na tuto diskusi. Psala jsem přímo tady do poradny, jak ovlivnuje Duphaston ovulaci a paní dr. psala, že NEOVLIVNUJE. Takže mám spíše větší šanci otěhotnět. Jinak jsem ho dobrala v neděli, tedy dnes jsem 4 den po dobraní. Minulý měsíc jsem ms dostala za dva dny. Tedy mám naději, že bych byla těhu. Testnu to až v sobotu. Tak držte palce. A hezky večer.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >